
Багато українців зараз відчувають емоційну замкнутість, депресію та виснаження від того, що відбувається. Це впливає на нашу продуктивність і якість роботи.
Робота під час війни — ще одне випробування для наших громадян, пише Фіртка.
Адже, всі переживають емоційне виснаження, втрату сил, відсутність мотивації й сенсу, у когось з’являлись страхи виходити з домівки та розлучатись з дітьми та близькими, у когось спостерігались втрати сну й апетиту, постійний пригнічений настрій, напади люті, імпульсивність, хтось вигорів у волонтерстві тощо.
Всі ці прояви та реакції, продовжує фахівчиня на зовнішні події не зовсім сприяють хорошій працездатності.
Один із найважливіших способів самодопомоги — потурбуватись про графік та режим, у якому можна жити у довготривалій перспективі.
Експертка радить, робити менше і розуміти, що така працездатність буде збережена кілька місяців, ніж робити ривки та після кожного падати від знесилення і тривалий час відновлюватись.
Щодо відпочинку та відновлення — це має стати обов’язковим пунктом у плануванні та щоденному графіку.
«Тут діє правило — краще менше, ніж ніяк. Використовуйте вільний час для турботи про себе.
Шукайте приємні моменти, задоволення і враження. Варто саме шукати, а не чекати поки з’являться.
Користуйтесь нагодою відпочити, коли з’являються легкі ознаки втоми, тоді відновлення буде швидшим і більш ефективним.
Принцип «краще менше, ніж ніяк» стосується також сну і голоду», — радить психологиня.
Більше порад читайте у спеціальному матеріалі: «Дбайте про психологічне та фізичне здоров'я». Як налаштуватися на роботу, якщо знаходитеся в тилу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: