Як отримати субвенції на шкільні укриття та харчоблоки: МОН розпочало інформаційні зустрічі з громадами

Розпочалися інформаційні зустрічі з представниками громад щодо розподілу субвенцій на ремонт і будівництво укриттів та модернізацію харчоблоків у закладах освіти.

Перша зустріч відбулася четвертого квітня в Черкасах за участю заступника міністра освіти і науки України Андрія Сташківа, представників міністерства та офісу реформи шкільного харчування.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт МОН.

До заходу долучилися громади Черкаської, Полтавської та Кіровоградської областей. Сьогодні провели зустріч з громадами Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Донецької та Херсонської областей.

Цьогоріч МОН запроваджує новий механізм розподілу субвенцій на укриття і харчоблоки — подання проєктів громадами через платформу DREAM і бальну систему, завдяки якій визначатимуть, які з цих проєктів отримають державне фінансування.

Учасники зустрічі обговорили новий механізм розподілу субвенцій на укриття і харчоблоки, зонування регіонів за рівнем ризику безпеки, а також пріоритезацію громад і проєктів, які зможуть отримати фінансування. 


СУБВЕНЦІЯ НА УКРИТТЯ


Цьогоріч розмір субвенції на ремонт і будівництво укриттів становить 2,5 мільярда гривень. Повернути десятки тисяч українських школярів до очного навчання там, де це можливо, є пріоритетом МОН «Школа офлайн». І в межах цього виділено субвенцію на укриття.

«Один із пріоритетів Міністерства освіти і науки України — повернути якомога більше дітей до очного навчання в тих регіонах, де дозволяє безпекова ситуація.

Маємо тисячі дітей, які сьогодні навчаються дистанційно, але за наявності укриття зможуть повернутися до очного навчання.

Тому впроваджуємо нову систему розподілення коштів на укриття, яка дасть змогу ефективніше та прозоріше фінансувати облаштування безпечного освітнього середовища», — наголосив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Серед головних вимог для отримання субвенції:

  • наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття; 
  • у закладі освіти має навчатися не менше ніж 200 дітей;
  • проєкт має бути завершено до кінця 2024 року;
  • підтверджене співфінансування від громади не менше ніж 10% від загальної вартості проєкту.

Після подання проєкту система DREAM автоматично розрахує бали відповідно до критеріїв. Їх усього сім: безпечність, підготовленість, співфінансування, фінансова ефективність, сталість, посилення спроможності громади й додатковий вплив проєкту. Про нарахування балів за критеріями дивіться у відео із серії «Безпечна освіта».

Заступник міністра наголосив, що важливо завчасно долучатися до системи DREAM і розробляти свої проєкти, щоб на момент подання на субвенцію вже мати підготовлену проєктно-кошторисну документацію. Ті проєкти, які не отримають державне фінансування, але розміщені на DREAM, зможуть залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів і приватних інвесторів.

Більше про умови отримання субвенції та критерії оцінювання проєктів читайте на онлайн-платформі «Моя Фортеця».

Під час зустрічі радниця віцепрем'єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації України Надія Кузьмичова презентувала Методику оцінювання ризиків безпеки в системі освіти, розроблену МОН. Це аналіз усіх регіонів на відповідність безпековим умовам для повернення очного навчання.

Зонування допоможе державі ефективніше визначати регіони, які потребують першочергового фінансування, а керівникам громад, школам і відділам освіти якісніше ухвалювати управлінські рішення у сфері освіти. Пріоритетні громади цьогорічної субвенції — з високим та помірним рівнями ризику. Докладніше про рівні ризику дізнавайтеся тут.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали


07.04.2024 Тіна Любчик 364
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

861
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2750
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1714 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3852
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5614
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1792

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

313

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

298

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

999
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

593
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

589
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

869
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

61
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2115
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

636
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

960
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1211
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

516 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

709
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

486
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

812