Розпочалися інформаційні зустрічі з представниками громад щодо розподілу субвенцій на ремонт і будівництво укриттів та модернізацію харчоблоків у закладах освіти.
Перша зустріч відбулася четвертого квітня в Черкасах за участю заступника міністра освіти і науки України Андрія Сташківа, представників міністерства та офісу реформи шкільного харчування.
Про це пише Фіртка з посиланням на сайт МОН.
До заходу долучилися громади Черкаської, Полтавської та Кіровоградської областей. Сьогодні провели зустріч з громадами Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Донецької та Херсонської областей.
Цьогоріч МОН запроваджує новий механізм розподілу субвенцій на укриття і харчоблоки — подання проєктів громадами через платформу DREAM і бальну систему, завдяки якій визначатимуть, які з цих проєктів отримають державне фінансування.
Учасники зустрічі обговорили новий механізм розподілу субвенцій на укриття і харчоблоки, зонування регіонів за рівнем ризику безпеки, а також пріоритезацію громад і проєктів, які зможуть отримати фінансування.
СУБВЕНЦІЯ НА УКРИТТЯ
Цьогоріч розмір субвенції на ремонт і будівництво укриттів становить 2,5 мільярда гривень. Повернути десятки тисяч українських школярів до очного навчання там, де це можливо, є пріоритетом МОН «Школа офлайн». І в межах цього виділено субвенцію на укриття.
«Один із пріоритетів Міністерства освіти і науки України — повернути якомога більше дітей до очного навчання в тих регіонах, де дозволяє безпекова ситуація.
Маємо тисячі дітей, які сьогодні навчаються дистанційно, але за наявності укриття зможуть повернутися до очного навчання.
Тому впроваджуємо нову систему розподілення коштів на укриття, яка дасть змогу ефективніше та прозоріше фінансувати облаштування безпечного освітнього середовища», — наголосив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.
Серед головних вимог для отримання субвенції:
- наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття;
- у закладі освіти має навчатися не менше ніж 200 дітей;
- проєкт має бути завершено до кінця 2024 року;
- підтверджене співфінансування від громади не менше ніж 10% від загальної вартості проєкту.
Після подання проєкту система DREAM автоматично розрахує бали відповідно до критеріїв. Їх усього сім: безпечність, підготовленість, співфінансування, фінансова ефективність, сталість, посилення спроможності громади й додатковий вплив проєкту. Про нарахування балів за критеріями дивіться у відео із серії «Безпечна освіта».
Заступник міністра наголосив, що важливо завчасно долучатися до системи DREAM і розробляти свої проєкти, щоб на момент подання на субвенцію вже мати підготовлену проєктно-кошторисну документацію. Ті проєкти, які не отримають державне фінансування, але розміщені на DREAM, зможуть залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів і приватних інвесторів.
Більше про умови отримання субвенції та критерії оцінювання проєктів читайте на онлайн-платформі «Моя Фортеця».
Під час зустрічі радниця віцепрем'єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації України Надія Кузьмичова презентувала Методику оцінювання ризиків безпеки в системі освіти, розроблену МОН. Це аналіз усіх регіонів на відповідність безпековим умовам для повернення очного навчання.
Зонування допоможе державі ефективніше визначати регіони, які потребують першочергового фінансування, а керівникам громад, школам і відділам освіти якісніше ухвалювати управлінські рішення у сфері освіти. Пріоритетні громади цьогорічної субвенції — з високим та помірним рівнями ризику. Докладніше про рівні ризику дізнавайтеся тут.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: