І теж про Свободу

 

 

Певні злі язики – проте неостанні –  твердять, що участь політичної партії «Свобода» в останніх шумних вінницьких подіях найбільшою мірою пов’язана з тим, що проти неї розпочинаються кримінальні переслідування.

Точніше, тільки проти екс-прокурора Махніцького, колишнього міністра аграрної політики Швайки і ще одного екс-міністра, екології, Андрія Мохника. Нібито за цим стоїть не тільки холодна рука правосуддя, а й загребуща і люто мстива  рука дуже відомого олігарха, з яким ВО Свобода серйозно побила горшки не так вже й давно.

Тим самим діячі політсили, яка, скоріш за все, не зовсім законно не потрапила до нової Верховної Ради, в не зовсім законний спосіб грають на випередження: звинуватити правоохоронні органи і всю чинну українську владу в політичному переслідуванні, щоби заручитися «алібі».

Якщо це справді так, то чи розуміє Івано-Франківськ та область, який чесний, порядний і незаплямований бодай маленькою аморфною сірою цяточкою на чорному піджаку чоловік екс-віце-прем’єр-міністр  Олександр Сич, що у цей горезвісний список взяв та й не потрапив ?

Франеку – прозрій: ліквідатор ЖЕКів і креатор  ЄРЦ – достойник воістину.  Сича на мера ! Негайно. Якщо і є десь  цілковито чесні і прозорі, мов гірський зимний кришталь Черемоша , свободівці (вони-то всі чесні, але не всі цілковито), ті, які залишилися поза парламентом, то шукайте їх ніде інакше, як у Франківську. Бігме

Та поза тим,  чи розуміє керівництво Свободи, що створюючи от такий ажіотаж-розгардіяш, як-ото у Вінниці, вони тим самим послаблюють державність України ? Що грають на руку Москви ? Що то не лише у фейсбуках люди трублять про них, як про п’яту колону Москви, скоріше, несвідому, ніж свідому на зразок комуністів та колишніх оригіналів ? І що набагато нижчий відсоток голосування за них на останніх дострокових виборах, ніж вони сподівалися, це не лише заслуга змови еліт ?

Може пора брати приклад із Ільєнка, Левченка, які дійсно і абсолютно заслужено пройшли до парламенту і куди більш патріотичні і національно свідомі зараз у своїх виявах, ніж розгнівані флюїди латентних сепаратистів ?

Може слід заплющити очі і на власні амбіції у потемнілих від досади очах в тому числі,  глибоко видихнути, і повільно, з любов’ю полічити до п’яти, а то й менше ? Наступні вибори  пройдуть, дай Боже, у єдиній вільній і спокійній країні. І чеснішій. Вашими, панове свободівці, творчими силами теж у вільній, спокійній і єдиній. І чеснішій.

Надіє жевріє, що у Свободи вистачить розуму і честі протестувати в рамках закону і здорового глузду, як і всім іншим, хто об’єктивно не задоволений цією суперечливою владою. А суперечливій владі у свою чергу вистачить глузду та інстинкту самозбереження не суперечити через край Конституції та моралі в напружений час.

Бо направду, застосовувати репресії до Швайки та компанії, до людей, членів, хай там як, а Майданної партії,  тоді, коли скільки гебешного сміття та риготи вільготно куражиться на волі і за старими схемками продовжує допікати всій країні, це непростима несправедливість і зневага до законів релятивності у чотирьохмірному світі. Відкриймо п’ятий без колони, так і виривається з душі сказати. 

А Свобода, віримо до сердечної душі, не зійшла на пси вщент і не зійде,  як того від неї чекають і потирають вже з іскорками лапенята кремлюхи, і які самі уже на грані того, аби посипатися, демони, за динамікою доміно.

 


09.12.2014 Яв Назар 824 1
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

471
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3509
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1133
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1308
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6433
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2850 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1197

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4605

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7719

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6017 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7319
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61331 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5342
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

576
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1048
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1417
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1399
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

383
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

105
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

160
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

399
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

668