Гроші на COVID-19: Хто поділив бюджет на подолання пандемії в Івано-Франківській області

Найбільше коштів для закупівлі медичних товарів та медикаментів для лікування коронавірусної інфекції COVID-19 в Івано-Франківській області на даний час освоїла Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня. Станом на 1 липня 2020 року лікарня уклала 35 угод на 7,76 млн грн.

Загалом в області медичні заклади та державні організації за цей час уклали 1396 угод на загальну суму 70,88 млн грн, пише Фіртка з посиланням на Наші гроші.

Нагадаємо, з часу оголошення пандемії COVID-19, Кабмін запровадив спеціальну процедуру звітування для проведення медичних закупівель для забезпечення лікарень медичними товарами. Для прийому пацієнтів хворих на коронавірусну інфекцію, в Івано-Франківській області визначено спочатку дев’ять опорних лікарень, а потім їх стало 13.

Разом 13 опорних лікарень Івано-Франківської області закупили медичних товарів та медикаментів на 37,77 млн грн, що склало 53% від суми загальних закупівель в області за спеціальною процедурою.

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня, яка є першою у рейтингу, основні кошти витратила на закупівлю рентгенівського апарату та апарату ультразвукової діагностики за 1,3 та 1,28 млн грн відповідно. Крім того, за даними Prozorro, лікарня придбала п’ять моніторів пацієнтів на загальну суму 0,7 млн грн. Міська лікарня не купувала за спеціальною процедурою апарати штучної вентиляції легенів, але за словами заступника головного лікаря Володимир Вовчука має дев’ять апаратів ШВЛ.

Нагадаємо, загалом лікарні Івано-Франківської області за спеціальною процедурою придбали десять апаратів ШВЛ. А за даними Національної служби здоров’я загалом в області наразі є 79 апаратів.

Щодо кількості проведених закупівель, то серед опорних лікарень найбільше їх провела Долинська багатопрофільна лікарня, яка уклала 113 угод на загальну суму 5,59 млн грн. Основні закупівлі лікарні – це медикаменти.

Хто найбільше купував

Значні замовлення через спеціальну процедуру робили не лише лікарні, але й інші бюджетні установи. Зокрема, серед найбільших замовників є і департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, який купував, і медикаменти, і засоби індивідуального захисту на загальну суму 2,26 млн грн та уклав 8 угод. А от Коломийська інфекційна лікарня до 1 липня провела лише одну закупівлю за спеціальною процедурою, але на суму 1,2 млн грн. Лікарня придбала апарат штучної вентиляції легенів «Ювент-А».

У кого найбільше купували

Основними постачальниками необхідних під час пандемії товарів в області стали місцеві підприємства. Саме вони посіли перші місця в рейтингу. Варто також зауважити, що завдяки місцевим підприємцям в області не було значних переплат за засоби індивідуального захисту, як це було в інших областях. Тут Учбово-виробниче підприємство українського товариства глухих за короткий період майже закрило потребу в масках, та тримало стабільно низьку ціну у 5-6 грн. Щоправда, до рейтингу найбільших постачальників воно не увійшло, але отримало замовлень на 185,35 тис. грн.

Десять найбільших постачальників загалом розподілили між собою 22,86 млн грн, що склало 32 % від загальної суми закупівель у 70,88 млн грн.

Найбільше коштів від бюджетних замовників області отримало ТОВ «Іва-Фарм», яке в період до 30 червня уклало 22 угоди на суму 3,9 млн грн. Фірма є постачальником медикаментів. Засновниками підприємства є іванофранківці Іван Венгринюк, Микола Данилюк та Богдан Шупенюк. Останній також є директором підприємства. Фірма працює на ринку вже понад 25 років. Власники також співволодіють ще низкою компаній з продажу медичних товарів, зокрема ТОВ «Фармацевтична фабрика».

Другу позицію в рейтингу посіло ще одне підприємство з Івано-Франківська ТОВ «Іводент», яке є постачальником медичних товарів та обладнання. Власниками його є Василь Носик та його донька Ірина Носик. Зокрема, фірма постачає лікарням засоби індивідуального захисту, медичні матеріали, а також кисень. За цей час фірма уклала 119 угод на 3,17 млн грн.

Третю позицію також посіла фірма яка продає засоби захисти ту медичні матеріали – приватне підприємство «Глорія-ІВ» отримало 45 контрактів на 3,07 млн грн. Засновником фірми є Ігор Іванишин, який вже неодноразова згадувався у  матеріалах «Наших грошей. Львів». Крім того, як приватний підприємець Ігор Іванишин також бере активну участь у закупівлях в Івано-Франківській області і з початку дії карантину до 30 червня отримав замовлень на 1,43 млн грн.

Місцевим замовникам не заважає укладати угоди той факт, що підприємство «Глорія-ІВ» фігурує у кримінальному провадженні, а сам Іванишин обвинуваченим у шахрайстві, як його директор. Керівника «Глорія-ІВ» звинувачують у завищенні цін та привласненні бюджетних коштів під час закупівлі медичних матеріалів три роки тому у змові з посадовими особами Івано-Франківської ОДА.

В рейтинг найбільших постачальників також потрапило комунальне підприємство «Обласний аптечний склад», яке отримало замовлень на 2,92 млн грн.


Станом на 15 липня в Івано-Франківській області зареєстровано 3178 (1246 одужали) випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19.


16.07.2020 2168 1
Коментарі (1)

Катерина 2020.07.16, 22:31

І при цьому за КТ легень у осіб з підозрою на коронавірус ЦМКЛ справно збирає по 1 000 грн. без жодних чеків і т.д. Хвала Масляку! Ще той бізнесмен і сволота

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

64
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2866
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21018
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2122

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

100
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

450
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

110
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

731
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8182
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

770 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2145 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805