Громадські слухання в Коломиї переросли у скандал: «Коломияводоканал» намагалось провести громадські слухання без громади (фото)

 

 

У п’ятницю, 7 серпня, в коломийській ратуші вирішувалось питання чергового кредиту від Світового банку для водоканалу.

 

На ділі це має перерости у нове підвищення тарифів на воду. Планували зробити все за старою схемою: про громадські слухання мало хто чув, зал засідань наповнювався працівниками КП «Коломияводоканал». Саме так раніше приймались рішення, вигідні начальству комунального підприємства. Проте активісти довідались про заплановані громадські слухання і домоглися відстрочки прийняття рішення, пише Репортер.

 

На сьогодні тарифи на воду в Коломиї – одні з найвищих по Україні (14,64 грн. за кубометр). І це не дивлячись на те, що кілометраж водотранспорних систем не такий великий, як, скажімо, в сусідньому Івано-Франківську чи Чернівцях. Певним чином на ціну вплинув кредит від Світового банку, який взяв водоканал для встановлення новітньої системи очистки води без хлорування і щоб на 40% зменшити витрати електроенергії. На погашення боргу коломияни сплачують додатково 35 коп. за кубометр.

 

Зараз КП «Коломияводоканал» готується взяти другий транш кредиту. Мова йшла про 3 млн.$, які підприємство буде повертати за рахунок підвищення цін на воду. Відтак, за словами директораІгоря Калиняка, зросте ще на 50-60 коп. До того ж ціни на воду в Коломиї зросли більш, як вдвічі минулої осені (з 6,90 грн. до 14,64 грн. за кубометр).

 

Спочатку була презентація і звіт начальника КП «Коломияводоканал» Ігоря Калиняка. Він пояснював, чому місту справді необхідний другий транш кредиту.

 

«У паводковий період ми не можемо провести належну очистку: вода не мутна, але має забарвлення. У велику спеку схожа ситуація…», – сказав він.

 

А коли дійшло до обговорення, в залі стало справді спекотно.

 

«У нас у кранах тече питна вода!» – стверджував Ігор Калиняк, виправдовуючи цим високий тариф.

 

Активісти ж питали, скільки ця питна вода буде коштувати після нового кредиту. Ці гроші водоканал планував витратити заміну на 24-25 км. мереж, прокладання води до кількох вулиць, які досі не підключені до центрального водопостачання, а також на встановлення систем доочистки, адже під час повені водозабори не витримують тиску води і тоді з кранів коломиян тече каламуть.

 

«По-суті, на громадських слуханнях ми мали б прийняти рішення за всіх коломиян, – каже громадський активіст Володимир Івоняк. – Але нас «забули» запросити! Ми вимагаємо перенесення громадських слухань й оповіщення про наступні через усі місцеві ЗМІ. Сьогодні рішення за нас мали прийняти самі працівники водоканалу, які, без сумніву, зацікавлені в отриманні другого траншу».

 

І справді, інформація про громадські слухання з’явилась на сайті Коломийського МВК за кілька годин до зборів. Це не нове для міста, стверджують активісти, адже за прийняття рішення щодо першого траншу від Світового банку в 2009 році голосували самі водоканальники і кілька вибраних осіб.

 

«Ми не проти додаткових систем очистки і замін мереж, – каже інша громадська активістка Ірина Матійчук. – Б’ємо на сполох, бо нам продають кота в мішку при чому без нашої згоди. Хочемо, щоб рішення приймалось за участі коломиян – це перше. Друге – частину боргових зобов’язань має на себе взяти місто. Зарплати ні в кого не зросли, рівно як і пенсії, тим часом ціни піднялись на усе, а тут ще й ці перипетії з водопостачанням. Не можна з народу чавити останнє!»

 

Ніхто не сперечається, що після першого траншу кредиту вода в міських кранах справді стала кращою: без нудотного запаху хлору і присмаку намулу. Зараз куб води в Коломиї коштує 14,64 грн. Після нових боргових зобов’язань ця ціна, за словами начальника КП «Коломияводоканал», може зрости на 50-60 коп. Звучить не фатально, бо все ж таки вода – це здоров’я, а на здоров’ї економити не випадає. Але! Очевидно пан Калиняк не був до кінця відвертим, бо не одразу сказав, що планується підвищення зарплат працівникам підприємства та інші «дрібні» нюанси, які можуть суттєво збільшити тариф на воду.

 

Подейкують, що ціна за кубометр води у найближчому майбутньому може піднятись до 24 грн. Присутні в залі так і не отримали чіткої відповіді, чому кредит Світового банку має гаситися з їхніх кишень, таємницею залишилась і те, чому в Коломиї ціни на воду піднялися втричі ще до офіційного подорожчання в регіонах України. Згадалось і зверхнє ставлення начальника до містян, і випадки поганого обслуговування.

 

Відтак на емоціях всі перейшли на особисте і розійшлись. Активісти затялися ставити питання руба: зняття з посади Ігоря Калиняка і контроль фінансів водоканалу. Наразі планується провести наступне громадське слухання щодо цього питання на Спаса – прямо під міською ратушею. Отож є ймовірність, що 19 серпня в Коломиї святитимуть яблука і знову лементуватимуть про воду.

 


09.08.2015 647 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

274
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2903
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21058
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1968
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1342 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2354

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

685

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2132

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

812

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1400
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

131
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

461
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

992
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

132
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

748
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

732
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8207
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

808 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

869
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2161 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

813