Голос Америки: Аслунд дає Януковичу 3-4 місяці при владі

 

Погана новина – без грошей МВФ Україні може загрожувати неконтрольована девальвація. Хороша – дефолту не буде навіть без них. Такі прогнози у ході конференції «Україна у Вашингтоні» озвучив відомий економіст, дослідник Інституту Пітерсона Андерс Аслунд. Представники бізнес-кіл на події наголошували: зрив асоціації став для них шоком. Інші відзначили: одночасний торг влади з ЄС та Росією – це нормальний процес. За лаштунками події вже припускали, що президент України свою гру програв. Головний привід для таких  прогнозів - нещодавня заява Ахметова.

Один з головних коментаторів «українських справ» у США, економіст Андерс Аслунд прогнозує з трибуни конференції – Януковичу при владі лишилось кілька місяців:

«В Україні всі рішення приймає одна особа – президент Янукович. Як на мене, він загнав себе у кут. Поки він при владі, я не бачу можливості для покращення ситуації. Але думаю, що 3-4 місяці його там вже не буде».

Аслунд перелічує переваги асоціації з ЄС: реорганізація бюрократії, у довгостроковій перспективі зростання ВВП на 12%, експорту на 46%. Натомість Митний союз дасть зменшення ВВП на 4%, стверджує експерт і продовжує:

«То чому Янукович не підписав угоду з ЄС? Бо не хотів звільняти Тимошенко. Не хотів втрачати контроль за судами. Думаю, що тиск Росії грав другорядне значення».

Економічну політику уряду України Аслунд називає жахливою. Дефолту не буде, але неконтрольована девальвація ймовірна. Каже, країні конче необхідні гроші МВФ.

Умови відомі: це підвищення цін на газ, зниження обмінного курсу гривні та скорочення дефіциту бюджету. Але…

«Я думаю, що президент Янукович не готовий запроваджувати зміни, тож замінити необхідно його. Це більш ймовірно, ніж очікування, що він стане реформатором».

Дії Партії регіонів у Вашингтоні коментує Роберт ван де Ватер, представник Фундації Клюєвих та особисто Сергія Клюєва. Говорить: регіонали – послідовні прихильники угоди з ЄС:

"Ми були дуже близькі до вирішення питання Тимошенко, яке було б прийнятним і для уряду, і для опозиційних партій. Президент казав, що коли таке рішення буде знайдено – він його підпише".

"Справжня ж проблема в економіці. Справа, не лише у тиску Росії. Зрештою важливим було і те, що МВФ не готовий був надати відчутну допомогу країні, яка вже мала проблеми", - говорить Роб ван де Ватер.

На підписання угоди з ЄС та отримання від МВФ допомоги розраховували інвестори – каже президент Бізнес-Ради Україна-США, Морґан Вільямс. Мали відповідні сигнали. Тепер інвестори - спантеличені.

«Рейтинг міжнародного розвитку України здається вдесятеро менший ніж у Польщі, а такі події зовсім не допомагають. Україна дуже відставала за рівнем внутрішніх та міжнародних інвестицій, а тепер вона дуже дуже відстає».

Колишній посол США в Україні Роман Попадюк пояснює, угода з ЄС заклала би підвалини для створення в Україні передбачуваного для бізнесу середовища:

«Угода з ЄС зробила би систему відповідальною. Бізнесмени люблять працювати у середовищі з чіткими законами та процедурами. Судові стандарти, які принесла б угода допомогли б закріпити все це в Україні. Іншими словами, у інвесторів було би чітке уявлення що та як працює в Україні».

Попадюк додає – заява з боку найбагатшої людини України, Ріната Ахметова свідчить, що в українському суспільстві визрів консенсус – країні потрібні зміни.

З ним погоджується Морґан Вільямс:

«Якщо Україна прийматиме економічно невигідні рішення, які можуть бути контр-продуктивними для її майбутнього – думаю масового виходу інвесторів, які вже прийшли до України не буде, але розширюватись вони не будуть, а нові приходитимуть не так охоче».

Один з таких інвесторів – Стів Нікандрос, виконавчний директор міжнародної нафтогазової компанії «Фронтера». Трагедії у ситуації, що склалася, він не бачить:

«Ідуть переговори. Європа має вирішити, наскільки важлива асоціація з Україною, і Росія має вирішити, наскільки Україна важлива для неї. Україна опинилась посередині. І вони намагаються вирішити, що краще для них, їх країни, їх економіки, їх народу. І природно, що на це рішення намагаються вплинути чимало зовнішніх сил, які мають свої економічні цілі».

Голос Америки


17.12.2013 574 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

291
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

791 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2917
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33522
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2410
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3632

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

463

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1283

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

819

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1021
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

350
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

242
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

635
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1223
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1015
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1110
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

875
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30257 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

994
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3975
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

555
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

583