Генплан далекий від реальності: Франківські архітектори забракували новий проект від "Діпромісто"

В Івано-Франківську розпочалось засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради з питання коригування генерального плану міста Івано-Франківська, суміщеного з історико-архітектурним опорним планом.

Нагадаємо, попередньо в кінці серпня відбулися перші публічні обговорення щодо коригування генплану. Тоді під час обговорень мешканці міста зазначали, що київські фахівці, готуючи генплан, не виходили на місця. Мовляв, в запропонованому генплані багато порушень та неточностей.

Під час других обговорень іванофранківці пригрозили "революцією", якщо їх думки не будуть враховані в новому генплані.

Останній раз генплан оновлювався у 2001 році. Пізніше були спроби, але генплан не пройшов сесію міськради. Як відомо, розробляв новий проект генплану київський інститут "Діпромісто" на замовлення Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

Сьогодні, свою думку щодо генплану міста скаже оновлена містобудівна рада, до якої увійшли директор Департаменту, його заступник, начальники управлінь, члени депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин та низка архітекторів.

На обговорення прибули й фахівці, творчий колектив «Діпроміста». Фахівець Володимир Муха зазначив, що був проведений комплексний аналіз в тому числі враховували і екологічну ситуацію в місті. До негативного - місто обмежене в території і це питання не було вирішено, місто щільно забудоване, потрібно вишукати 75 га для озеленення.

"Генплан - це не просто документ, який ми зробили, а документ який означає над чим місто має працювати і в якому напрямку розвиватися. В першу чергу, це червоні лінії території міста", - відзначив фахівець.

Щодо транспортної розв'язки міста, то найбільший машинопотік по вулицях Галицька, Незалежності та Мазепи.

Передбачається два мостові переходи по Бистриці Солотвинській та будівництво в центральній частині міста кільця Північний-Південний Бульвар. Також передбачається реконструкція 17 кілометрів магістральних вулиць.

Приблизно за підрахунками в місті 60 тисяч автомобілів. Передбачають що буде 310 автомобілів на 1000 мешканців, зараз це 260 авто.

За словами одного із фахівців "Діпромісто", у Франківську на 233 тисячі населення площа складає 3 тисячі.

"Це дуже мало, місто дуже зажате. 85% території забудовано", - відзначила проектант.

Також в місті є проблеми із соціальними закладами: школами, садочками та поліклініками.

Крім того, щодо забудови міста наразі площа на одну людину складає 25 квадратів, що вище показника по Україні. Пошук територій для забудови пропонують вирішувати за рахунок земель приміських сіл або садово-городніх товариств, перевівши землі з сільськогосподарського призначення під забудову.

Вирішувати проблему садків і поліклінік пропонують за рахунок будівництва їх в багатоквартирних будинках-кварталах.

Пропонують розширювати кладовище у Чукалівці, щоб забезпечити 60 га землі для поховань. Але при цьому ще 17 га треба вишуковувати на території міста.

Щодо інженерних мереж, то місто забезпечене водою на 97%. Серед недоліків - у річках понижується рівень води. Також наявні аварійні мережі та тупикові ділянки. Щоб забезпечити повністю питною водою потрібно будівництво додаткових резервуарів та збільшення водозабору.

Крім того пропонують відокремити каналізацію дощову від фекалійної.

Після доповіді проектантів "Діпромісто", слово взяли місцеві архітектори.

"Цей генплан - консервація сучасних проблем міста, окрім врахування інтересів забудовників. Транспортна розв'язка гірша, ніж у генплані 2001 року. Через 10 років місто задихнеться в транспорті" - відзначив Олександр Микуляк.

Крім того, каже, немає жодного місця для стоянки транспорту.

"Я, коли перший раз глянув, не зрозумів, що з нашим містом. А виявляється в генплані не внесли приміські села тим більше, що зараз говоримо про реформи і створення ОТГ", - каже Микуляк.

Щодо паркінгів, то фахівці "Діпромісто" кажуть, що з точки зору логіки облаштування паркінгів на в'їзді в місто нерозсудливе, адже ніхто не буде пересідати на тролейбус щоб їхати зі швидкістю авто.

Міські архітектори відзначають, що проектанти могли порадитись з місцевими фахівцями.

"Генплан робився відірвано від реальності", - відзначають архітектори. Та обурюються, що проектанти віддали багато землі під багатоквартирну забудову, але не вирішили питання транспортної розв'язки.


Читайте також:

В Івано-Франківську оновили склад містобудівної ради

У спілці архітекторів України забракували новий генплан Івано-Франківська

Івано-Франківськ отримав новий проект генплану міста (фото)

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

Дмитро Нижник: Новий генплан Івано-Франківська буде генпланом розвитку

Дмитро Нижник про ДПТ промислової зони на Макогона, будівельників, генплан та місто майбутнього

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Тарас Виноградник про непрозорі правила для інвесторів в Івано-Франківську, про ідеологію комфорту, майданчики для вигулу собак та інше


06.10.2018 4438 4
Коментарі (4)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1172
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

944
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1211 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3612 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33822
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2779

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

317

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

707

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1636

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1021
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

573
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

463
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

843
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12150
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1449
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1225
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1313
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

494
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

196
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

275
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

320
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1212