Генплан далекий від реальності: Франківські архітектори забракували новий проект від "Діпромісто"

В Івано-Франківську розпочалось засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради з питання коригування генерального плану міста Івано-Франківська, суміщеного з історико-архітектурним опорним планом.

Нагадаємо, попередньо в кінці серпня відбулися перші публічні обговорення щодо коригування генплану. Тоді під час обговорень мешканці міста зазначали, що київські фахівці, готуючи генплан, не виходили на місця. Мовляв, в запропонованому генплані багато порушень та неточностей.

Під час других обговорень іванофранківці пригрозили "революцією", якщо їх думки не будуть враховані в новому генплані.

Останній раз генплан оновлювався у 2001 році. Пізніше були спроби, але генплан не пройшов сесію міськради. Як відомо, розробляв новий проект генплану київський інститут "Діпромісто" на замовлення Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

Сьогодні, свою думку щодо генплану міста скаже оновлена містобудівна рада, до якої увійшли директор Департаменту, його заступник, начальники управлінь, члени депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин та низка архітекторів.

На обговорення прибули й фахівці, творчий колектив «Діпроміста». Фахівець Володимир Муха зазначив, що був проведений комплексний аналіз в тому числі враховували і екологічну ситуацію в місті. До негативного - місто обмежене в території і це питання не було вирішено, місто щільно забудоване, потрібно вишукати 75 га для озеленення.

"Генплан - це не просто документ, який ми зробили, а документ який означає над чим місто має працювати і в якому напрямку розвиватися. В першу чергу, це червоні лінії території міста", - відзначив фахівець.

Щодо транспортної розв'язки міста, то найбільший машинопотік по вулицях Галицька, Незалежності та Мазепи.

Передбачається два мостові переходи по Бистриці Солотвинській та будівництво в центральній частині міста кільця Північний-Південний Бульвар. Також передбачається реконструкція 17 кілометрів магістральних вулиць.

Приблизно за підрахунками в місті 60 тисяч автомобілів. Передбачають що буде 310 автомобілів на 1000 мешканців, зараз це 260 авто.

За словами одного із фахівців "Діпромісто", у Франківську на 233 тисячі населення площа складає 3 тисячі.

"Це дуже мало, місто дуже зажате. 85% території забудовано", - відзначила проектант.

Також в місті є проблеми із соціальними закладами: школами, садочками та поліклініками.

Крім того, щодо забудови міста наразі площа на одну людину складає 25 квадратів, що вище показника по Україні. Пошук територій для забудови пропонують вирішувати за рахунок земель приміських сіл або садово-городніх товариств, перевівши землі з сільськогосподарського призначення під забудову.

Вирішувати проблему садків і поліклінік пропонують за рахунок будівництва їх в багатоквартирних будинках-кварталах.

Пропонують розширювати кладовище у Чукалівці, щоб забезпечити 60 га землі для поховань. Але при цьому ще 17 га треба вишуковувати на території міста.

Щодо інженерних мереж, то місто забезпечене водою на 97%. Серед недоліків - у річках понижується рівень води. Також наявні аварійні мережі та тупикові ділянки. Щоб забезпечити повністю питною водою потрібно будівництво додаткових резервуарів та збільшення водозабору.

Крім того пропонують відокремити каналізацію дощову від фекалійної.

Після доповіді проектантів "Діпромісто", слово взяли місцеві архітектори.

"Цей генплан - консервація сучасних проблем міста, окрім врахування інтересів забудовників. Транспортна розв'язка гірша, ніж у генплані 2001 року. Через 10 років місто задихнеться в транспорті" - відзначив Олександр Микуляк.

Крім того, каже, немає жодного місця для стоянки транспорту.

"Я, коли перший раз глянув, не зрозумів, що з нашим містом. А виявляється в генплані не внесли приміські села тим більше, що зараз говоримо про реформи і створення ОТГ", - каже Микуляк.

Щодо паркінгів, то фахівці "Діпромісто" кажуть, що з точки зору логіки облаштування паркінгів на в'їзді в місто нерозсудливе, адже ніхто не буде пересідати на тролейбус щоб їхати зі швидкістю авто.

Міські архітектори відзначають, що проектанти могли порадитись з місцевими фахівцями.

"Генплан робився відірвано від реальності", - відзначають архітектори. Та обурюються, що проектанти віддали багато землі під багатоквартирну забудову, але не вирішили питання транспортної розв'язки.


Читайте також:

В Івано-Франківську оновили склад містобудівної ради

У спілці архітекторів України забракували новий генплан Івано-Франківська

Івано-Франківськ отримав новий проект генплану міста (фото)

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

Дмитро Нижник: Новий генплан Івано-Франківська буде генпланом розвитку

Дмитро Нижник про ДПТ промислової зони на Макогона, будівельників, генплан та місто майбутнього

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Тарас Виноградник про непрозорі правила для інвесторів в Івано-Франківську, про ідеологію комфорту, майданчики для вигулу собак та інше


06.10.2018 4610 4
Коментарі (4)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2857
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21009
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1321 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4017

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

795

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

91
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

98
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8174
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

748 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799