Гараж для політичного бруду або Чому ділянка для депутатського автомобіля стала для Снятина притчею во язицех...


Виділення минулою каденцією депутатові Снятинської міської ради Володимирові Матеїку 0,8 ара для гаражного будівництва, як на нас, виглядає справжнісіньким місцевим фарсом. Ось що пише голова депутатської комісії з будівництва Снятинської міськради Роман Савойко у зверненні до нашого часопису: «Вже півроку в сесійній залі міської ради та за її межами ведеться полеміка та, можна сказати, протистояння між політичними силами стосовно виділеної земельної ділянки під гаражне будівництво минулою каденцією п’ятого скликання депутатові Снятинської міської ради Матеїку Володимирові Мирославовичу. Ситуація навколо виділеної ділянки набрала широкого публічного резонансу через відкрите протистояння декількох політичних сил, які негативно висловлюють свою думку в сесійній залі та в засобах масової інформації. Голова Снятинської міської ради на прохання однієї з політичних сил зробив запит у районну прокуратуру про законність виділення вищезгаданої ділянки В. М. Матеїку. Порушень не було виявлено...»


«Галичина» зробила спробу віднайти відповідь на запитання, чому ще не зведений депутатський гараж уже став прихистком не для авто, а для політичного бруду...

Рівняння на кодекс

Неповна сотка землі позаду нежитлового будинку на вулиці Тараса Шевченка в Снятині нині схожа на окрайчик пустиря. Навіть попри те, що поряд вже є один металевий гараж, є будочка як слід колишнього господарювання, візуально видно: вже давно людська рука не торкалася цього земельного окрайчика, який раптом став у Снятинській міській раді ареною політичного протистояння, а в місті — притчею во язицех.

Тож відкинувши політичне підррунтя скандалу навколо незбудованого гаража, розглянемо його правові аспекти.

Ще 2009 року, як свідчить аналіз матеріалів, житель Снятина Володимир Матеїк звернувся до міської ради із заявою про виділення йому земельної ділянки для гаражного будівництва і рішенням сесії, тобто колегіально, йому такий дозвіл надали за рахунок вільних земель міськради. Згодом як наступний крок він звернувся з заявою про надання дозволу для виготовлення проекту землеустрою, попередньо погодивши свої наміри з міською архітектурою і додавши викопіювання з генплану та геодезичну зйомку з уточненням меж земельної ділянки, яка виділяється. Те, що Володимир Матеїк зібрав, погодив і надав усі необхідні до заяви документи, підтверджує не лише наше вивчення документів, а й заввідділу земельних ресурсів Снятинської міської ради Катерина Макотяк.

— До заяви Володимир Матеїк додав усі матеріали, які передбачено законодавчо і які потрібні були для розгляду на сесії, — зазначає керівник відділу. — Заяву розглядали члени постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та екології. Сесія проголосувала: надати дозвіл. Відтак людина звернулася до ДЗК з клопотанням виготовити проект землеустрою, пройшовши погодження всіх служб. Далі Володимир Матеїк, як і передбачено законом, у вересні цього року звернувся із заявою про затвердження проекту. Але рішення депутати не прийняли — не вистачило голосів.

- Чи не було заяв від інших жителів Снятина щодо згаданої земельної ділянки для гаража?

— Так, перед вересневою сесією надійшла заява від однієї снятинської родини — надати їм земельну ділянку для гаража, але меншої площі, ніж Володимирові Матеїку, хоч на тому ж місці, що й Володимирові Матеїку. Через те, що рішенням сесії згадану земельну ділянку із земель запасу міської ради вже надали Володимирові Матеїку і він виготовив на неї проект та подав на затвердження сесії, ми не маємо права цю ж ділянку надати іншій людині. Таке рішення було б фальшивим, тобто протизаконним. Була також заява від жительки будинку на вулиці Шевченка, 129. Але йшлося про надання ділянки для ведення особистого селянського господарства. Та ніяких документів вона не надала. Хоч ми їй відповіли. З другого боку, ведення селянського господарства у центрі міста — це щось нереальне. Її заяву на сесії не розглядали. Наразі згадана ділянка не є власністю жодної людини — тільки міста. Тож у колегіальному виділенні Володимирові Матеїку земельної ділянки я не вбачаю жодного порушення земельного законодавства.


- Чи існує у Снятині черга на земельні ділянки під гаражне будівництво?

— Ні! Є черга, але на індивідуальне житлове будівництво.

...Таким чином, вивчення земельної складової конфліктної ситуації однозначно засвідчує, що виділення земельної ділянки для гаражного будівництва жителеві міста Снятина Володимирові Матеїку 2009 року депутати зробили у рамках вимог Земельного кодексу України.

 

Потрібен скандал —буде скандал...


Прокуратура Снятинського району розглянула звернення постійної депутатської комісії міськради з захисту прав людини, законності та правопорядку ще в червні цього року і порушень у наданні Володимирові Матеїку дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,008 га для гаражного будівництва Снятинською міською радою не виявила. «Вирішення цього питання належить до компетенції Снятинської міської ради відповідно до вимог Земельного кодексу України», — йдеться у листі-відповіді прокурора Снятинського району В. Белея.

— Ніхто не мав і не має будь-яких злих намірів щодо родини тих інвалідів, які живуть на вулиці Шевченка, 129 і навколо яких, власне, спровокували скандал із гаражем, — коментує голова Снятинської міської ради Анатолій Шумко. — Щоб не загострювати проблему, на останньому пленарному засіданні депутати вирішили звернутися до відповідних виконавчих структур міста з проханням вишукати згаданій родині інвалідів необхідне місце для гаражного будівництва. Ви ж розумієте, якщо Володимирові Матеїку сесія не затвердить проект землеустрою, то він звернеться з позовом до суду на міськраду. А терпіти буде міська скарбниця. Але біля будинку №129 на вулиці Шевченка місця не знайшлося. Знаєте чому? З’ясувалося, що кілька років тому прибудинкова територія цього будинку обіймала приблизно 15 соток, а нині — чи то жильці з доброї волі подарували, чи іншим чином — територія зменшилася, чотири сотки вийшли з користування ОСББ. Добре б запитати ОСББ: де ті чотири сотки поділися? Ви знаєте, скільки там могло б бути гаражів... Але на тому місці виросли підприємницькі структури. То як мешканці можуть вимагати тепер землю позаду іншого будинку? Тим більше, що там усе вже роздано.

- А в іншому місці ділянки не хочуть?


— Ні, принципово не хочуть. Ніби коса на камінь наскочила. Але, думаю, що люди б погодилися, та деякі політичні сили, що зацікавлені у скандалі, свідомо підштовхують їх до заперечення. Інколи люди приходять на сесію, ворохоблять усіх, створюють скандал, політшоу навколо згаданої ділянки, яка, до речі, розташована за межами прибудинкової території, а водночас, що дуже смішно, заяву пишуть на ділянку у зовсім іншому місці. Рішення сесії Володимир Матеїк отримав ще минулої каденції, інших заяв не було, то що мали робити депутати?

- То звідки ж узялася така заповзятість чи бажання допомогти згаданій родині інвалідів серед деяких політичних фракцій міськради нинішньої каденції?

— Розумієте, на відміну від європейських країн у нас вибори стартують швидше, ніж їх офіційно оголошують.

- Ви вважаєте, що Снятин уже стартував?

— Так, неофіційно. Бо чому ж ті депутати не прагнули захистити інвалідів у 2007, 2008, 2009 чи 2010 роках? Бо їм ті люди були байдужі, а за рік до виборів стали небайдужими. Бо будь-яким способом треба собі заробляти дивіденди. Депутати раптом стали «святими».


- Чи заважає така ситуація роботі міськради?


— Без сумніву що так. Хоч ми цього року зробили у місті багато, зокрема заасфальтували кілька вулиць, наростили захисну дамбу на річці Пруті, займаємося розв’язанням проблеми зсувів та цілодобового водопостачання тощо, але попри все увага до кожної людини у нас — на першому місці. Тож політики мали б це розуміти і не влаштовувати під час сесії політичні комедії чи шоу. Це заробіток дешевого авторитету. Але я боюсь, щоб таким чином не відкрилася скриня Пандори. Бо, повірте, святих депутатів — як у Снятині, так і в Івано-Франківську чи Києві — нема. Зокрема і серед тих, які нині, спонукані київськими панами, так активно інформаційно розкручують «гаражну» тему в нашому місті. Після виборів депутати і на сесії приходити не хочуть. Я за те, щоб запанував розум і всі питання було вирішено прозоро та у межах чинного законодавства...


Ситуація, у зв’язку з тим, що у вересні рішення сесії про затвердження Володимирові Матеїку проекту землеустрою стосовно відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування гаража не набрало необхідної кількості голосів, може розвиватися різними шляхами. По-перше, теоретично питання може бути ще раз винесено на розгляд сесії, а якщо ні, то, по-друге, житель Снятина Володимир Матеїк має право звернутися з позовом до суду. І для Снятинської міської ради, як вказували наші експерти, це однозначно програшний варіант. Зі свого боку голова Снятинської міської ради пообіцяв, що докладе всіх зусиль, щоб і родина інвалідів також отримала те, чого прагне.

 

Галичина


10.11.2011 1431 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5056 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1764 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3956 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3108 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7866 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20164 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

197

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

738

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1824

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2307
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

618
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

400
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14358
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

905
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1148 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6034 2
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4710 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23314 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

901 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

977 2
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

416
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

889 1