Гараж для політичного бруду або Чому ділянка для депутатського автомобіля стала для Снятина притчею во язицех...


Виділення минулою каденцією депутатові Снятинської міської ради Володимирові Матеїку 0,8 ара для гаражного будівництва, як на нас, виглядає справжнісіньким місцевим фарсом. Ось що пише голова депутатської комісії з будівництва Снятинської міськради Роман Савойко у зверненні до нашого часопису: «Вже півроку в сесійній залі міської ради та за її межами ведеться полеміка та, можна сказати, протистояння між політичними силами стосовно виділеної земельної ділянки під гаражне будівництво минулою каденцією п’ятого скликання депутатові Снятинської міської ради Матеїку Володимирові Мирославовичу. Ситуація навколо виділеної ділянки набрала широкого публічного резонансу через відкрите протистояння декількох політичних сил, які негативно висловлюють свою думку в сесійній залі та в засобах масової інформації. Голова Снятинської міської ради на прохання однієї з політичних сил зробив запит у районну прокуратуру про законність виділення вищезгаданої ділянки В. М. Матеїку. Порушень не було виявлено...»


«Галичина» зробила спробу віднайти відповідь на запитання, чому ще не зведений депутатський гараж уже став прихистком не для авто, а для політичного бруду...

Рівняння на кодекс

Неповна сотка землі позаду нежитлового будинку на вулиці Тараса Шевченка в Снятині нині схожа на окрайчик пустиря. Навіть попри те, що поряд вже є один металевий гараж, є будочка як слід колишнього господарювання, візуально видно: вже давно людська рука не торкалася цього земельного окрайчика, який раптом став у Снятинській міській раді ареною політичного протистояння, а в місті — притчею во язицех.

Тож відкинувши політичне підррунтя скандалу навколо незбудованого гаража, розглянемо його правові аспекти.

Ще 2009 року, як свідчить аналіз матеріалів, житель Снятина Володимир Матеїк звернувся до міської ради із заявою про виділення йому земельної ділянки для гаражного будівництва і рішенням сесії, тобто колегіально, йому такий дозвіл надали за рахунок вільних земель міськради. Згодом як наступний крок він звернувся з заявою про надання дозволу для виготовлення проекту землеустрою, попередньо погодивши свої наміри з міською архітектурою і додавши викопіювання з генплану та геодезичну зйомку з уточненням меж земельної ділянки, яка виділяється. Те, що Володимир Матеїк зібрав, погодив і надав усі необхідні до заяви документи, підтверджує не лише наше вивчення документів, а й заввідділу земельних ресурсів Снятинської міської ради Катерина Макотяк.

— До заяви Володимир Матеїк додав усі матеріали, які передбачено законодавчо і які потрібні були для розгляду на сесії, — зазначає керівник відділу. — Заяву розглядали члени постійної депутатської комісії з питань земельних відносин та екології. Сесія проголосувала: надати дозвіл. Відтак людина звернулася до ДЗК з клопотанням виготовити проект землеустрою, пройшовши погодження всіх служб. Далі Володимир Матеїк, як і передбачено законом, у вересні цього року звернувся із заявою про затвердження проекту. Але рішення депутати не прийняли — не вистачило голосів.

- Чи не було заяв від інших жителів Снятина щодо згаданої земельної ділянки для гаража?

— Так, перед вересневою сесією надійшла заява від однієї снятинської родини — надати їм земельну ділянку для гаража, але меншої площі, ніж Володимирові Матеїку, хоч на тому ж місці, що й Володимирові Матеїку. Через те, що рішенням сесії згадану земельну ділянку із земель запасу міської ради вже надали Володимирові Матеїку і він виготовив на неї проект та подав на затвердження сесії, ми не маємо права цю ж ділянку надати іншій людині. Таке рішення було б фальшивим, тобто протизаконним. Була також заява від жительки будинку на вулиці Шевченка, 129. Але йшлося про надання ділянки для ведення особистого селянського господарства. Та ніяких документів вона не надала. Хоч ми їй відповіли. З другого боку, ведення селянського господарства у центрі міста — це щось нереальне. Її заяву на сесії не розглядали. Наразі згадана ділянка не є власністю жодної людини — тільки міста. Тож у колегіальному виділенні Володимирові Матеїку земельної ділянки я не вбачаю жодного порушення земельного законодавства.


- Чи існує у Снятині черга на земельні ділянки під гаражне будівництво?

— Ні! Є черга, але на індивідуальне житлове будівництво.

...Таким чином, вивчення земельної складової конфліктної ситуації однозначно засвідчує, що виділення земельної ділянки для гаражного будівництва жителеві міста Снятина Володимирові Матеїку 2009 року депутати зробили у рамках вимог Земельного кодексу України.

 

Потрібен скандал —буде скандал...


Прокуратура Снятинського району розглянула звернення постійної депутатської комісії міськради з захисту прав людини, законності та правопорядку ще в червні цього року і порушень у наданні Володимирові Матеїку дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,008 га для гаражного будівництва Снятинською міською радою не виявила. «Вирішення цього питання належить до компетенції Снятинської міської ради відповідно до вимог Земельного кодексу України», — йдеться у листі-відповіді прокурора Снятинського району В. Белея.

— Ніхто не мав і не має будь-яких злих намірів щодо родини тих інвалідів, які живуть на вулиці Шевченка, 129 і навколо яких, власне, спровокували скандал із гаражем, — коментує голова Снятинської міської ради Анатолій Шумко. — Щоб не загострювати проблему, на останньому пленарному засіданні депутати вирішили звернутися до відповідних виконавчих структур міста з проханням вишукати згаданій родині інвалідів необхідне місце для гаражного будівництва. Ви ж розумієте, якщо Володимирові Матеїку сесія не затвердить проект землеустрою, то він звернеться з позовом до суду на міськраду. А терпіти буде міська скарбниця. Але біля будинку №129 на вулиці Шевченка місця не знайшлося. Знаєте чому? З’ясувалося, що кілька років тому прибудинкова територія цього будинку обіймала приблизно 15 соток, а нині — чи то жильці з доброї волі подарували, чи іншим чином — територія зменшилася, чотири сотки вийшли з користування ОСББ. Добре б запитати ОСББ: де ті чотири сотки поділися? Ви знаєте, скільки там могло б бути гаражів... Але на тому місці виросли підприємницькі структури. То як мешканці можуть вимагати тепер землю позаду іншого будинку? Тим більше, що там усе вже роздано.

- А в іншому місці ділянки не хочуть?


— Ні, принципово не хочуть. Ніби коса на камінь наскочила. Але, думаю, що люди б погодилися, та деякі політичні сили, що зацікавлені у скандалі, свідомо підштовхують їх до заперечення. Інколи люди приходять на сесію, ворохоблять усіх, створюють скандал, політшоу навколо згаданої ділянки, яка, до речі, розташована за межами прибудинкової території, а водночас, що дуже смішно, заяву пишуть на ділянку у зовсім іншому місці. Рішення сесії Володимир Матеїк отримав ще минулої каденції, інших заяв не було, то що мали робити депутати?

- То звідки ж узялася така заповзятість чи бажання допомогти згаданій родині інвалідів серед деяких політичних фракцій міськради нинішньої каденції?

— Розумієте, на відміну від європейських країн у нас вибори стартують швидше, ніж їх офіційно оголошують.

- Ви вважаєте, що Снятин уже стартував?

— Так, неофіційно. Бо чому ж ті депутати не прагнули захистити інвалідів у 2007, 2008, 2009 чи 2010 роках? Бо їм ті люди були байдужі, а за рік до виборів стали небайдужими. Бо будь-яким способом треба собі заробляти дивіденди. Депутати раптом стали «святими».


- Чи заважає така ситуація роботі міськради?


— Без сумніву що так. Хоч ми цього року зробили у місті багато, зокрема заасфальтували кілька вулиць, наростили захисну дамбу на річці Пруті, займаємося розв’язанням проблеми зсувів та цілодобового водопостачання тощо, але попри все увага до кожної людини у нас — на першому місці. Тож політики мали б це розуміти і не влаштовувати під час сесії політичні комедії чи шоу. Це заробіток дешевого авторитету. Але я боюсь, щоб таким чином не відкрилася скриня Пандори. Бо, повірте, святих депутатів — як у Снятині, так і в Івано-Франківську чи Києві — нема. Зокрема і серед тих, які нині, спонукані київськими панами, так активно інформаційно розкручують «гаражну» тему в нашому місті. Після виборів депутати і на сесії приходити не хочуть. Я за те, щоб запанував розум і всі питання було вирішено прозоро та у межах чинного законодавства...


Ситуація, у зв’язку з тим, що у вересні рішення сесії про затвердження Володимирові Матеїку проекту землеустрою стосовно відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування гаража не набрало необхідної кількості голосів, може розвиватися різними шляхами. По-перше, теоретично питання може бути ще раз винесено на розгляд сесії, а якщо ні, то, по-друге, житель Снятина Володимир Матеїк має право звернутися з позовом до суду. І для Снятинської міської ради, як вказували наші експерти, це однозначно програшний варіант. Зі свого боку голова Снятинської міської ради пообіцяв, що докладе всіх зусиль, щоб і родина інвалідів також отримала те, чого прагне.

 

Галичина


10.11.2011 1144 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1400
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

860
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6063
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1578
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5986
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1742

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

386

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1047

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1355

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1353
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

312
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

527
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

721
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

289
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

443
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

761
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1263 1
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

75
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

120
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

245
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

416
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

650