Галич стає кращим: прозорим, публічним, підзвітним

 

/data/blog/86447/b4bb76c056c6df5c087018f09fce728a.jpg

 

Галицька міська рада першою привела регламенти міської ради та виконавчого комітету міської ради у відповідність до нового антикорупційного законодавства.

 

В рамках проекту “Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування” учасники коаліції “Прозорі ради” проаналізували регламенти Галицької, Долинської, Івано-Франківської, Калуської, Коломийської, Косівської та Яремчанської міських рад та Івано-Франківської обласної ради та підготували й надіслали висновки та рекомендації до голів рад з пропозицією привести чинні регламенти у відповідність до нового антикорупційного законодавства. З обраних ОМС саме Галицька міська рада першою врахувала усі рекомендації та рішеннями доповнила існуючі нормативно-правові акти, чим вкотре задекларувала прозорість роботи, відкритість до пропозицій та публічність діяльності ради.  

 

Про це прогресивне рішення Галицької міської ради від 03 вересня 2015 року №120 повідомляють учасники коаліції “Прозорі Ради” в Івано-Франківській області Кицюк Максим та Зелінська Христина. Ретельна багатомісячна робота з аналізу, експертних консультацій та міжрегіонального коаліційного диалогу дала перші позитивні результати у вигляді вищезгаданого рішення. Врахувавши висновки та рекомендації членів коаліції “Прозорі ради” та керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою підвищення прозорості та впорядкування нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування, Галицька міська рада вирішила внести низку доповнень до чинних регламентів ради та виконкому.

Обіцянка

Зокрема, до розділу І “Загальних положень” Регламенту роботи міської ради доповнили:

Пункт 5.3. “Голова Ради” доповнили рішенням наступне:

 

  • не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами;
  • повноваження міського голови припиняються відповідно до ст.79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”;

Пункт 6.6. Загальних положень “Постійні комісії” доповнили рішенням наступною нормою:

 

  • під час засідань постійних комісій міської ради член територіальної громади , представники установ, організацій та інші представники мають право брати участь у роботі комісії та надавати свої пропозиції чи зауваження відповідно до законодавства;

Пункт 6.13. Рішення комісії приймається і підписується головою та секретарем комісії, проколи засідань комісії підписуються головою та секретарем комісії та оприлюднюються в засобах масової інформації відповідно до законодавства;

Пункт 6.18. доповнили до п. 6.6. “Постійні комісії ради”:

 

  • функції контролю щодо врегулювання конфлікту інтересів покладено на постійну депутатську комісію з питань депутатської діяльності та етики відповідно до законодавства;

Пункт 8 “Депутати ради” доповнили до п. 8.12.:

“Депутат Галицької міської ради повинні проводити зустрічі з виборцями не рідше одного разу на рік та звітувати перед виборцями про проведену роботу у раді, дані звіти оприлюднювати в ЗМІ відповідно до законодавства”.

До регламенту також доповнено розділ ІІ “Інші положення”:

Згідно Закону України “Про запобігання корупції”:

 

  • у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (виконавчого комітету, комісії, тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом;
  • у разі, якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватись під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.

Згідно Закону України “Про доступ до публічної інформації”:

 

  • обов’язком розпорядників інформації (працівниками міської ради) надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
  • правом на доступ до публічної інформації гарантується доступ до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
  • інформація підлягає обов’язковому оприлюдненню не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації;
  • невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров’ю або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв’язку з цим.

 

Галич Рада 1

Галич-Рада-2

 

Іншим рішенням другого засідання шістнадцятої сесії Галицької міської ради шостого скликання №122 від 03 вересня 2015 року, відповідно до  п.3 ч.26 статті та статті 51 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою підвищення прозорості а впорядкування нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування, враховуючі висновки та рекомендації учасників коаліції “Прозорі ради” Кицюка Максима та Зелінської Христини, Галицька міська рада вирішила доповнити до Регламенту роботи виконавчого комітету Галицької міської ради до розділу “Загальні положення” наступне:

 

  • Пункт 5. Порядок денний засідання виконавчого комітету доповнили п.5.2. Під час  засідання виконавчого комітету члени територіальної громади, представники установ, організацій та інші представники мають право брати участь у роботі комісії та надавати свої пропозиції чи зауваження відповідно до законодавства;
  • Пункт 6. Прийняття рішень доповнили п.6.5. Рішення оприлюднюються в засобах масової інформації відповідно до чинного законодавства.

Галич-ВиконКом

Усі рішення (120 та 122) підписані міським головою Галича Трачиком Орестом Антоновичем та оприлюдені в районій газеті “Галицьке слово” та на офіційному веб-сайті Галицької міської ради.

 

Галицька міська рада власним прикладом показала прагнення до імплементації демократичних процедур до нормативно-правових актів, які використовує в своїй діяльності рада та стала першою з восьми органів місцевого самоврядування Прикарпаття, які отримали висновки та рекомендації від учасників коаліції “Прозорі ради”. 

 

Не досконало прописані процедури: оприлюднення нормативних документів, порядок звітування чиновників про свою роботу, відображення в документах принципів державних політик, зокрема, гендерної –   ускладнює здійснення громадського контролю за діями чиновників. Результатом цього є гальмування здійснення антикорупційних реформ і незмінно високий рівень корупції на місцевому рівні. Саме тому актуальність діяльності коаліції “Прозорі Ради” важлива як ніколи.

 

Довідка: Проект виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та координується Центром політичних студій та аналітики.


11.09.2015 639 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1379 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1700 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2494
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2322 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7560
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15280 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

335

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1053

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1121

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1912
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

295
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

672
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

913
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

940
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1968
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1019
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35170 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

288
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

498
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

643
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

960