
3 жовтня в Івано-Франківську відбувся Ярмарок вакансій.
У заході взяли участь міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, ректори вишів, директори коледжів і профтехучилищ Прикарпаття, представники органів місцевого самоврядування Івано-Франківщини, громадських організацій, експерти та журналісти. Під час заходу було представлено результати соціологічного дослідження на тему: «Кадрове забезпечення в об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття», йдеться на сторінці Івано-Франківське РВ АМУ.
«Головне завдання для нашого міста, області й решти областей Західної України – втримати кваліфіковані кадри на місцях. Адже трудова міграція набирає дедалі більших обертів»,- наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Водночас виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук звернув увагу, що розпочинаючи з 2015 року при формуванні об’єднаних територіальних громад Асоціація міст України стикалася з проблемою щодо кадрового забезпечення ОТГ.
Проте «Ярмарок вакансій» передбачає ще й залучення професіоналів задля розвитку громади і підвищення кваліфікації працівників, які прагнуть отримати нові знання з огляду на вимоги часу.
«На жаль, понад 80 відсотків випускників вишів не працюють за своїми спеціальностями. Тому в умовах децентралізації, коли в громадах створюють нові робочі місця, дуже важливо залучати молодих, креативних людей з новим баченням розвитку територій задля того, аби вони ефективно працювали, щоб змінити країну. Ми намагаємось створити умови для зменшення еміграції прикарпатців», - наголосив Юрій Стефанчук.
Він поінформував, що цього року Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України підписало меморандуми з Прикарпатським університетом ім. В. Стефаника та ІФНТУНГ про співпрацю.
У рамках меморандуму про співпрацю, впродовж 3 - 28 вересня 2018 року провели опитування працівників та керівників 14 ОТГ Івано-Франківської області з метою вивчення кадрових потреб, розробки практичних рекомендацій, спрямованих на узгодження професійних потреб громад Прикарпаття з одного боку та освітніх пропозицій регіональних навчальних установ – з іншого.
«Нам важливо розуміти, на розвитку яких саме спеціальностей та напрямів підготовки регіональні заклади освіти повинні зосередити свою увагу найперше, на формування яких саме компетентностей повинні звертати увагу профільні інституції Прикарпаття» - зазначила керівник проекту дослідження, директор Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону, докторант кафедри соціології Харківського національного університету ім. В. Каразіна Ольга Максимович.
Вона звернула увагу, що результати дослідження дозволять скоординувати роботу закладів освіти із запитом ринку праці, спрямувати зусилля на формування саме тих вмінь і навичок, які є найбільш актуальними в регіоні, суттєво підвищити якість освітньої індустрії Прикарпаття.
Варто зауважити, що більше половини опитаних респондентів (51,9 %) зазначили, що стикалися із потребою вирішення завдань, на розв’язання яких не вистачало кадрового потенціалу. Переважно, це питання земельно-правового характеру, проектного менеджменту, аналітики у сфері фінансових надходжень, управління галузями. Проблема робітничих професій є актуальною для всіх типів громад.
Приблизно третина респондентів (71%) зазначили, що у випадку скерування студента/студентки на практику їхнє ставлення було б позитивним; однак керівники громад попри схвальну оцінку такої ініціативи наголошують на потребі якісного кураторства майбутніх практикантів зі сторони освітніх закладів, належного консультування та контролю якості виконаних ними робіт.
З-поміж галузей знань найбільше громади були б раді студентам інженерних спеціальностей (0,9 бала в шкалі оцінок від 0 до 1); також громади зацікавлені у співпраці у форматі практичного навчання із медиками (0,6), правниками (0,5), спеціалістами у сфері міжнародних відносин (0,5) та низкою інших спеціальностей.
Також у рамках заходу підписали меморандуми про співпрацю між вишами та об’єднаними територіальними громадами Прикарпаття.