Франківські "пенсіонери" виступили у Тернополі (фото)

 

 

Захоплюючому горланню «пенсіонерів» у рідному Франківську вже не дивуються. Полюбили, вивчили репертуар, чекають на концерти. Та нині «Пенсія» розкачує інші міста. Минулої неділі вони рвонули до файного міста Тернополя.


14.00. Двома кольоровими автобусами – зеленим і помаранчевим – вирушаємо з Івано-Франківська на Тернопіль. Музиканти в одному, хоровики в іншому. Їдемо з хоровиками. Ті трохи дорогою розспівуються, пише Репортер.

«Надю, а яка нова пісня буде?», – запитує хтось ззаду.


«Бі-пірі-бі-пі», – каже Надія Шегда, одна з завзятих «пенсіонерок».


«А, ясно – «Україночка», – схвалюють.


Сидиш і не розумієш, що таке те «бі-пірі-бі-пі» та як воно поєднується з «україночкою». Але «пенсіонери», здається, розуміють один одного з півслова, з півзвука. Взагалі, виглядає, що всі композиції «Пенсії» – то суцільні звуки, які медитативно, мантрично повторюються.


Хоча, пояснює лідер гурту, художник і музикант Ярема Стецик, у тих піснях слів багато, просто більшість з них треба читати між рядками.


«Звуки й вигуки – це теж вишиванка, з якої складається емоція радості чи ще чогось, – каже він. – То все безумовно геніальні, містичні пісні та добре заритмовані емоційні вправи».


16.00. Тернопіль. Місце концертної дислокації – площа перед культовим баром «Коза». До виступу ще півтори години. Хтось пішов гаяти час на міське озеро – на кораблик. Інші ж просто валялася на дерев’яних лежаках біля «Кози» чи гуляли центром. Цієї неділі тернополяни святкували День міста. Та якось дивно – ані галасу серед міста, ані торгових рядів з усіляким китайським непотребом – спокійно, тихо, але не менш святково.


Близько 18.00 трохи музичного галасу у файному місті наробили саме франківці. «Пенсіонери» затягнули пісню «Де ти, мила моя?!». Ярема Стецик у мегафон пояснював, що відбувається, що то за «Пенсія», та як влитися у її завзяті ряди.


Нагадаємо і франківцям, хто ще не знає, «Пенсія» – це музично-соціальний постпанк-проект, який той же Стецик створив з півроку тому. Його учасником може стати будь-хто, навіть той, хто не має музичної освіти, не вміє співати, а просто хоче навчитися бути щирим, чесним і щасливим.


«Чому «Пенсія»? Бо це такий стан душі, – філософствує Ярема. – На пенсії людина намагається докладати менше якихось зусиль, але вона ще хоче газувати там, де горить. Тобто не розпалювати десять вогнів, а один – там, де класно».


Якщо спершу більшість тернополян дивилися на франківців, як на божевільних, то вже скоро разом із ними дерли горло, виспівуючи «Рідна мати моя», «Многая літа», «Два кольори», «Бі-пірі-бі-пі», «Сі-сі Кейч».


Цікаво, що з Франківська пенсіонерів приїхало з 20, а в Тернополі «завербували» десь утричі більше. Цією колоною на чолі з опудалами кіз усі «пенсіонери», виспівуючи й пританцьовуючи, рушили центром міста. Гітари, скрипка, туба, барабан, трембіта й хорове горлання змушували людей виходити на балкони, відкривати вікна. Зупинялися перехожі, махали руками, тішилися, фотографували, знімали те все вар’ятство на телефони, а потім і самі долучалися до карнавалу.

 

На якійсь площі до музикантів підійшло подружжя літніх людей зі спортивними рюкзаками.


«Ось ми, пенсіонери, то що нам робити? – питають здивовано. «Що душа бажає – танцюйте, співайте», – відповідають їм. «А-а-а, ні, тоді іншим разом, бо нині втомлені, з дачі. А ви з Франківська? А коли ще приїдете?».


Якийсь високий худий чоловік у військовій формі спершу провів карнавал суворим поглядом, а потім і сам узяв пісенник й співав. Тішився-а-а-а, страшне.


До речі, перед гастролями «Пенсія» їздила у село Заріччя Надвірнянського району, аби поспівати разом з бійцями АТО, які саме проходили там реабілітацію. Для них влаштували таку музичну терапію. Ти вивільняєш голову, емоції, не шкодуєш горла, зате отримуєш легкість, спокій і щастя. Переконалися на собі.



«Це так прекрасно, коли ти можеш вийти за рамки і просто повар’ювати у своє задоволення», – говорить 23- річний «пенсіонер» з Франківська ТарасСкринник. Він з «Пенсією» вперше. Каже, не востаннє.


А 22-річна Таїсія Воробйова спеціально приїхала з Вінниці. У «Пенсії», жартує, одна з голов­них, бо задає ритм, темп. Вона грає на тубі – то таке схоже на велику трубу. Дівчина виглядає надзвичайно колоритно – у білих мереживних рукавичках, чорній сукні-туніці, в ретро-окулярах.


«Пенсія» – це такий душевний порив та повна свобода дій, – говорить Тая. – Жодного консерваторського консерватизму – карнавал, гуляння. Також це така іронія, бо звичайні пенсіонери – вони всі такі повільні, нудні, а ми відриваємося, як шалені».


Виступали «пенсіонери» в Тернополі до пізньої ночі. А потім на прощання ще затрембітали надсерйозному пам’ятнику Пушкіну, запакувалися в автобуси і рушили додому.


Чогось зловила себе на думці, що якби до Франківська приїхали якісь такі «пенсіонери» з Тернополя чи Львова, то стільки франківців не долучилося б. Не стали б скакати й горланити з гостями. Може, глянули б і пройшли собі далі. А може, я помиляюся? Бо бути «пенсіонером» – то таки круто!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


03.09.2015 547 1
Коментарі (1)

Semen Pelag 2015.09.03, 18:49
роз,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,дяї.)))))))))((((((((((((((((
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

724 1
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2977 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2291
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

6487 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

17705 26
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4447 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

842

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1279

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1203

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

2272
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

337
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

396
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

665
01.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

508
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

442
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

874
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1467
03.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22680
04.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

72
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

409
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

512
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

835