Франківські депутати звернулися до керівництва держави щодо викладання християнської етики у навчальних закладах

Депутати Івано-Франківської міської ради написали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-міністра України, Міністра освіти і науки України щодо викладання предмета «Основи християнської етики» в закладах освіти України.

На їхню думку, сьогодні надзвичайно актуальним є питання виховання молодого покоління, яке б забезпечило Україні майбутній поступ та гідне місце у світовому просторі. Відтак, впровадження предметів духовно-морального спрямування в освітній процес є необхідним, пише Фіртка.

Текст звернення:

Серед тисячі народів, що сформувалися в нації, створили свої держави, домоглися визнання світової спільноти - наша незалежна українська держава. Шлях її становлення - це результат тисячолітньої боротьби за право мати свій прапор, гімн, державну мову, національну культуру, моральні та духовні орієнтири. Наша пам'ять міцно зафіксувала наслідки атеїстичного світогляду – розстріляне Відродження, Голодомор, масові ув’язнення українців та репресії, знищення храмів – духовних центрів українського народу.

Отож всебічне втілення в суспільне життя справжніх цінностей, серед яких любов до ближнього, милосердя, патріотизм, історична пам'ять, законослухняність, повага до батьків -   запорука успішного не лише культурного, а й економічного та політичного розвитку будь-якого суспільства. Сьогодні з особливою актуальністю постає питання виховання молодого покоління, яке б забезпечило Україні майбутній поступ та гідне місце в світовому просторі.

Звернення до духовних джерел, засвоєння християнських цінностей є реальною альтернативою бездуховності та моральному занепаду. Переконані, що сучасний освітній процес - це не лише засвоєння знань з предметів, а насамперед формування духовно зрілої особистості, а сучасна школа – це передусім школа високих моральних чеснот та життєвого простору, де молодь вчиться виявляти ввічливість, толерантність здійснювати вибір у складних життєвих ситуаціях, дізнаватися про духовне коріння українського народу.

Починаючи з 1992 року і до сьогодні,   в місті Івано-Франківську, а пізніше і в Україні загалом, накопичено значний позитивний досвід у вивченні предметів духовно-морального спрямування, який опирається на укладену Міністерством освіти і науки України нормативно-правову базу та є ґрунтовним поглибленням у вирішенні проблеми формування духовного здоров’я майбутніх громадян, що є нічим іншим, як міцним підґрунтям стабільності держави загалом. Адже саме представникам молодої генерації українців будувати духовно багату, високорозвинену та цивілізовану державу.

Крім того, викликає глибоку занепокоєність той факт, що Українська держава до сьогодні так і не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім'ї. Така стратегія, на нашу думку, повинна базуватися на загальновизнаних в Україні духовно-моральних цінностях і природному розумінні сім'ї та шлюбу як законного союзу чоловіка та жінки, що обумовлює народження і виховання дітей, забезпечує природне наступництво поколінь і демографічний розвиток народу України.

Тож проблему збереження духовності шляхом упровадження предметів духовно-морального спрямування в освітній процес усіх рівнів, фахової підтримки педагогів, які забезпечують викладання предметів даного спрямування, вважаємо стратегічно важливою.

Щоб не втратити незалежність, збудувати міцну державу, зберегти святий обов’язок перед минулими поколіннями українців, які залишили нам у спадок любов до України, вивірені часом і випробуваннями кращі риси національного характеру закликаємо Вас підтримати ініціативу Івано-Франківської міської ради – як виразника волі громади – та на рівні держави:

  • провести парламентські слухання щодо реалізації програми християнського виховання в Україні;
  • запровадити вивчення предмета «Основи християнської етики» у закладах освіти України;
  • сприяти фаховому зростанню педагогів, які забезпечують викладання предмета «Основи християнської етики»;
  • забезпечити інтегрований підхід щодо формування християнського світогляду при викладанні предметів природничого спрямування.


25.02.2020 657
Коментарі ()

17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

1430
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

2447
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

1954
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

2676 1
27.08.2020
Марія Лутчин

Чи безпечним є навчання в умовах COVID-19 та як мінімізувати можливість зараження розповідає дитячий алерголог та імунолог Віра Сем’янчук. 

19235
25.08.2020
Лілія Горковенко

Фіртка дізналася, чому він вирішив займатися політикою, ким, на його думку, стане Володимир Зеленський у кінці своєї каденції, які у нього відносини з олігархом Віктором Пінчуком та про його особливе місце на Прикарпатті.

2831 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

2465

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

1870 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

5955

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5482
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1103
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2394 1
18.08.2020

Стрімка зміна клімату на планеті найближчим часом призведе до збільшення кількості природних катаклізмів, соціальних і економічних криз, хвилі кліматичних переселенців, а разом з тим і зникнення ряду звичних продуктів.

2085
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

564
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1393
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1530
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2050 1
16.09.2020

Американська кіноакадемія представила нові стандарти, яким повинні відповідати кінострічки для номінації в категорії "Найкращий фільм" премії "Оскар".   

398
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2418
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

2883
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1431
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

841