Фракція «Українського об’єднання патріотів-УКРОП» вимагає в міської влади забезпечити безкоштовне харчування учнів в школах міста Івано-Франківська

 

 

Фракція «Українського об’єднання патріотів-УКРОП» вимагає в міської влади забезпечити безкоштовне харчування учнів в школах міста Івано-Франківська. Про це йдеться в заяві фракції, розповсюдженій в ЗМІ:

 

 

Міському голові міста Івано-Франківська

п. Руслану Марцінківу

 

Звернення

депутатської фракції «Українського  об’єднання патріотів - УКРОП» у Івано-Франківській міській раді щодо забезпечення безкоштовного харчування учнів в школах міста Івано-Франківська

 

З кожним роком витрати на навчання учнів в школах постійно зростають. Оплата за підручники, канцелярські товари, господарські потреби, ремонти класу і школи лягли на плечі родин, а з початку 2016 року до цього додалась ще плата за гаряче харчування учнів 1-4 класів та груп продовженого дня. Деякі прикарпатські родини через погіршення економічної ситуації опинились на межі вже не бідності, а повного жебрацтва. Витрати на навчання можуть стати критичною складовою сімейних бюджетів, детонаторами публічних проявів аргументованого громадського невдоволення місцевою владою.

 

Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши тільки пільгові категорії. Про це йдеться в постанові уряду від 18 січня 2016 року №16. Проте, як зазначається в постанові, органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

 

Для прикладу розглянемо ситуацію в інших містах України. Безкоштовно в повному обсязі за кошти місцевого бюджету харчують учнів 1-4 класів у Львові, Черкасах, Вінниці, Закарпатській області, окремих районах Івано-Франківської області, місті Калуші та інших містах.

 

Проте, 25 грудня 2015 року сесія Івано-Франківської міської ради, голосами ситуативної більшості в складі ВО «Свобода», Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина» фактично прийняла рішення, щодо відмови в бюджетному фінансуванні харчування учнів шкіл міста. Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені лише діти пільгових категорій. Всі інші категорії учнів 1-11 класів зобов’язані оплачувати повну вартість гарячого харчування.

 

Подібна ситуація мала місце і рік тому, в січні 2015 року, але жодна політична сила не наважилась тоді прийняти таке непопулярне рішення.

 

Зараз ситуація зовсім інша. Вибори закінчились, і ситуативна депутатська більшість в Івано-Франківській міській раді в складі ВО «Свобода», Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина» вирішили: мовляв, давайте «зекономимо» на дітях! Це рішення було прийнято з грубим порушенням регламенту міської ради. Воно не розглядалось на постійній депутатській комісії з питань гуманітарної політики (голова – М. Продан). Це питання стало несподіванкою як для колективів освітніх закладів, так і для батьків, які після зимових канікул довідаються про «сюрприз», який підготували їм Кабмін та ситуативна більшість в Івано-Франківській міській раді.

 

Не секрет, що багато сімей, особливо тих, в яких є по кілька дітей шкільного віку будуть неспроможні оплатити харчування дітей в школах.

 

Як ви, панове депутати ситуативної більшості в міській раді та керівники міста, уявляєте собі ситуацію та психологічний стан тих дітей, які залишатимуться в класах або спостерігатимуть в їдальнях як їх однокласники снідають чи обідають, в той час як самі вони змушені почувати себе дітьми «іншого сорту»? Як буде почувати себе ваша совість?

 

У навчальних закладах вже збирають підписи про відміну даного рішення, зареєстровано електронну петицію. Це важливе рішення, від якого – без перебільшення – залежить доля майбутніх поколінь івано-франківців, поза широким обговоренням та участю громади міста. В цій ситуації громада міста, батьківська спільнота та громадські активісти мають право розглядати дії місцевої влади як підступну кулуарну змову політиків, як удар в спину громаді та провокаційну відмову від тих забов’язань, на підставі яких виборці приймали рішення підтримати саме ті політичні сили, що нині представлені у міській раді.

 

Фракція депутатів політичної партії «Українського об’єднання патріотів-УКРОП» в міській раді переконана, що ми не маємо права у будь-якому випадку, а у теперішніх економічних і соціальних умовах й поготів, позбавляти дітей безкоштовного харчування, яке здійснювалося протягом багатьох років та стало одним із наріжних елементів соціальної допомоги мешканцям міста.

 

Ми свідомі того, що до системи харчування є багато питань, тут потрібні кардинальні зміни: перша позиція – якість харчування, друга – його об’єктивна вартість. Ми переконані, що за наявності свідомого та відповідального підходу до проблеми, піклувальні ради шкіл разом з батьківськими комітетами у змозі змінити ситуацію, адже мова йде про здоров’я підростаючого покоління. Чого варті популістські теревені про «сильну націю», якщо ми закладаємо на майбутнє масове підростання рахітичних та дистрофічних українців?

 

Ще раз наголошуємо, що це не питання поточної господарської кон’юктури, а наріжна, фундаментальна соціально-політична проблема майбутнього української нації.

 

Для інформації, в школах Івано-Франківська в 1-4 класах навчаються 11 184 школярі. Вартість сніданку – 11 грн. До кінця навчального року залишився 91 робочий день.

 

Отже, сума, яку потрібно виділити щоб звільнити всіх учнів 1-4 класів від плати за сніданки та оплатити їх вартість за рахунок міського бюджету, складає 9 млн. 966 тис. грн.

 

На тлі нещодавнього ганебного рішення ситуативної більшості в Івано-Франківській міській раді щодо поповнення на 39 мільйонів гривень на незрозумілі цілі статутного фонду наступника сумнозвісного комунального монополіста «Єдиного розрахункового центру», вказана сума на дитяче харчування виглядає цілком доступною для міського бюджету.   

 

В зв’язку з наведеним вище фракція «Українського об’єднання патріотів-УКРОП» в Івано-Франківській міській раді вимагає переглянути ганебне рішення щодо відмови від фінансування безкоштовного харчування учнів шкіл.

 

 

Депутати Івано-Франківської міської ради:

Олійник Володимир

Гаєвський Сергій

Мерінов Віталій

Мстислав Тарас

Саварин Ігор

Чміль Дмитро


25.01.2016 340 0
Коментарі (0)

07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

191
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2518
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

737
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1898 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

7375 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

4147

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2571

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3551

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6734

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10725
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2622
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

760
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4000
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

244
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

654
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1542
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1392
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

200
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1246 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

501
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2610
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2853