Фактом ЦЕНЗУРИ в Прикарпатському унверситеті зацікавився телеканал ТВі

 

Журналіст Руслан Коцаба, який 8 грудня разом з журналісткою "Галицького кореспондента" Марією Гаврилюк був вигнаний з засідання Вченої ради Прикарпатського університету, сьогодні прокоментував факт цензури всеукраїнському телеканалові ТВі.

 

До Руслана Коцаби звернулися журналісти програми "Ранок з ТВі" з проханням прокоментувати факт вигнання журналістів з Вченої ради ПНУ ім. Стефаника. Руслан Коцаба в прямому ефірі по "Скайпу" розповів про минулотижневі події в Прикарпатському університеті, про які освідомляля Фіртка.

 

Журналісти телеканалу ТВі повідомили, що враховуючи "передвиборчу" ситуацію в ПНУ (в лютому в університеті повинні відбутися вибори ректора), "беруть на контроль" ситуацію в навчальному закладі, як приклад цензури в закладі, який повинен би бути взірцем відкритості, демократичності та моральності.

 

Руслан Коцаба підтвердив, що зараз з юристами готує скаргу в Прокуратуру щодо факту незаконного перешкоджання журналістській діяльності керівництвом ПНУ.

 

 

Нагадаємо, що 8 грудня під час проведення розширеної Вченої ради в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника із залу засідань були вигнані журналісти.

 

Після початку роботи Вченої ради в залі знаходилися журналіст Івано-Франківського народного інтернет-телебачення "ОКО" та львівського телеканалу ЗІК Руслан Коцаба, а також кореспондент провідної івано-франківської газети "Галицький кореспондент" Марія Гаврилюк.

 

Руслан Коцаба був помічений першим, так як він вів відеознімання наради. Проте в якийсь момент комусь це почало не подобатися і його "наполегливо" почали просити покинути приміщення. Руслан Коцаба показав присутнім журналістське посвідчення і пояснив, що перешкоджання законній діяльності журналіста тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Проте це не вплинуло на керівництво ПНУ. Була оголошена перерва в роботі ради.

 

"Я перед початком вченої ради підійшов до секретаря, назвався та запитав чи потрібна у вас акредитація. Мені відповіли, що ні. А те, що сталося потім - це взагалі якась дикість", - сказав Руслан Коцаба кореспондентові "ФІртки".

 

Пізніше, приблизно через півтори години після початку роботи Вченої ради, університетські "невігласи" помітили і Марію Гарилюк, яка проводила запис події на диктофон. Її також "попросили на вихід".

 

Марія Гаврилюк також повідомила університетських чиновників, що їх дії незаконні та про те, що ці дії можуть стати причиною звернення редакції "Галицького кореспондента" до прокуратури. Без результату.

 

Відео інциденту можна переглянути ТУТ.

 

В подальшому "Фіртка" розмістить і відео спілкування Руслана Коцаби з журналістами каналу ТВі.


12.12.2011 2512 20
Коментарі (20)

Student 2011.12.12, 09:58
по ПНУ ходять чутки, що Остафійчук активно працює над тим аби виграти вибори. Думаю "активно працює" всі вірно зрозуміли - нічого не робить, як домовляється. і каужть, що попередньо домовленості вже є. Сподіваюсь, що випадок з журналістами поставить край його діям. Бо пілся цього сюди мала би втртитися влада і зняти Остафійчука з ректорства достроково. Розумію, що це десь не в компетенції влади, але у нас є Президент, який би мав вплинути на ректора УНПіста.
Я 2011.12.12, 11:02
Посада ректора є виборною. Президент жодного впливу на цю сферу діяльності не має. А загалом, перефразовуючи відоме прислів'я, - кожен ВУЗ має такого керівника, якого заслуговує...
Не Коцаба 2011.12.12, 22:02
Швидше за все, нікому не відомий Коцаба, хоче зробити собі рекламу, зробивши якийсь ніби скандал.
Не "Не Коцаба" 2011.12.12, 22:17
От чого ми бідні? Бо дурні? Країна перемігшого дебілізму. І такими будемо - дурними і бідними, поки "винними" будемо призначати коцаб, а остафійчуки нами будуть керувати............
Руслан Коцаба 2011.12.13, 05:35
Та немає в мене жодного бажання когось там очорнити, - викладачі педінституту самі себе очорнили! Але присутній у мені гіркий сум за те, що нами керує така кумедно-лохувата і рагульська "еліта"... Мушу зауважити, що то проблема швидше не політична, а світоглядна, тобто конфлікт старих і нових... Старі чекають щосили, коли підростуть їхні діти та замінять їх, опираючись таким чином від усього нового, прогресивного та європейського! Тому мені прикро читати деякі коменти, що я буцімто "заказуху" робив... Вчора Богдан Остафійчук знову при зустрічі зі мною перепитував, якого кандидата на ректора я представляю... Йому все не віриться, що я сам по собі, що я намагаюся бути об`єктивним журналістом, і що мені дійсно боляче, коли агресивне титуловане бидло заперечує моє право на професію! При тому всьому теперішній ректор Остафійчук вчора навіть не спробував скористатися нагодою вибачитися переді мною за поведінку своїх невихованих і совкових колег з Великої Вченої Ради педінституту... Все у нашому повсякденні вирішує людяність та людські стосунки, тому я просто змушений днями подавати заяву до прокуратури...
Читач 2011.12.14, 00:25
Ще довго будете роздувати цю заказуху? І до речі Руслане Не Педінститут а Прикарпатський національний університет а педінститут це 2 з 15 підрозділів університету. Чи ви не знаєте де були?
Gtc 2011.12.14, 09:29
Читачу. Ага, Коцабі заказчики сказали: "Піди в університет, там тебе старі маразматики в порушення всіх норм вигонять із засідання і ти про це розповіш..." Реальний сценарій? Цей маразм можна було передбачити? Чи читач такий самий "інтелектуал" як педінститутівська "профффесура"?
Руслан Коцаба до Читача 2011.12.14, 11:40
Вельмишановний пане Читачу! Я маю скромну надію, що після перегляду відеоганьби ви не забажаєте це кодло рагулів (а тих, хто промовчав, я теж до них зараховую!) називати університетською елітою... Тільки педінститут! Бо навіть якщо форма називається університетом, а зміст звичайного педінституту совкового гатунку, то посилаємося на зміст, а не форму!
Леся 2011.12.16, 16:34
Чому не висвітлено мою оцінку діям Коцабам, що не подобається йому?
Леся 2011.12.16, 16:44
Шановний пане Кацабе. Не смій заслужених науковців називати "...кодлом рагулів (а тих, хто промовчав, я теж до них зараховую!). Я розумію, що це є твій рівень вихованості і інтелектуального розвитку, що є то є. Якщо ти кращий, то продемонструй журналістську етику, а не вуличного бродягу, вискочку, який хоче пропіаритися, не позор своєю бездарністю професію журналіста. І ще - не смій лити бруд на проф. Б.Остафійчука, тобі до нього ще далеко, як у моральному, духовному так і в інтелектуальному аспектах. Не ти бдавав статус Прикарпатському, не тобі і засіхати на нього.
Надя. 2011.12.17, 23:09
Вельмишановний пане журналісте. Не маєте морального права принижувати гідності людей. А тим паче науковців. Мала можливість стажуватись у ВНЗ за рубежем. Однак закінчила першим наш "тодішній інститут". Скажу відверто: серед викладацького складує чимало відданих (на відміну від вас..., який хоче попіаритись) людей, які навчають студентів без хабарів, займаються науковою діяльністю і дбають про імідж нашого ВНЗ. А він серед українських ВНЗ (перегляньте рейтинги) є достатньо високим. А про результати перевірки, які були достатньо гідними і засвідчили високу якість знань студенства, чи не найвищу в Україні, відповідно і рівень науково-педагогічного складу ВНЗ можете дізнатись, прочитавши акт на сайті Міністерства освіти науки, молоді та спорту а також на сайті університету. Просто треба любити свій край, країну, а не принижувати гідність інших людей. p.s. Спробуйте написати дисертацію сам, створити щось нове, своє досі невідоме, а тоді поговоримо, бо говорити сьогодні кожен вміє на свій лад. Не можу вважати себе тим словом, яким, принижуючи гідність багатьох і викладачів, і студентів, назвали нас Ви. Якщо хочете мати свою державу, виховувати своїх дітей в українському дусі, не продавайтесь. А то не дай Боже Ваші діти підуть навчатись у Пркарпатський національний університет імені Василя Стефаника. бути людиною сьогодні вкрай важко.
Руслан Коцаба до Лесі-блонд 2011.12.17, 13:37
Мила наша блондиночко! Два рази уважно перечитав Ваш щирий пристрасний коментар і нарешті зрозумів Ваше гостре обурення. Дійсно, прикро раптом самоусвідомити, що Ви працюєте не в національному університеті, а тільки у якомусь кондовому, совіцького штибу, педінституті.... Але люди часто живуть і не з таким горем! Тому звикайте.... Або ж пробуйте заперечити цю усвідомлену Вами істину своїми якісними діями, до яких пропоную наступне: 1. Не бризкайте аґресією до незнайомців 2. Проштудіюйте шкільний підручник "Рідна мова" за 3-5 класи: елементарна грамота і грамотність написання Вам додасть самооцінки! 3. Постарайтеся не спілкуватися із "кодлом рагулів (а тих, хто промовчав, я теж до них зараховую!). Рекомендую Вам викладацьку тусовку, яка складається з тих, хто стажувався за кордоном, бачив світ і за менталітетом далекий від "совкового" типу викладача педінституту. 4. Не нервуйте і не переймайтесь дурістю Ваших колег - ранні зморшки не дозволять Вам влаштувати особисте та статеве життя... Щасти!
Не журналіст 2011.12.18, 18:01
Надя, от ви що вважаєте, що журналісти повинні писати тільки про "здобутки". Університету, мера, депутатів, президента...? Але писати про здобутки це якраз не завдання журналістів. Про здобутки пишуть піарщики, прес-служби. А завданням журналістів є якраз писати про протилежне: корупцію, про порушення законів про доступ до інформації, про зловживання владою і тому подібне. Про здобутки писали в радянські часи. Ви хочете вних повернення? Може подякуємо журналістам, що вони колупаються у вашому університетському гімні і маразмі?
Леся 2011.12.19, 13:49
милий наш Кацаб-блонд, я зовсім не блондинка і не маю ніякого відношення до цього університету, але я на відміну від тебе маю морально-етичну основу спілкування з Людьми. щодо твоїх зайважень, то по перше, я не бризкую аґресією до незнайомців, а пишу доступною для тебе мовою (виходячи з твого інтелектуального рівня), по друге, щодо елементарної грамотності, то це тривалий період перебування за кордоном (12 років) та швидкість написання, визнаю, по третє щодо викладацької тусовки - всі члени вченої ради відносяться до неї, бо вони стажувалися за кордоном (майже всі), з окремими я спілкувалася у Словаччині, по четверте, я не нервуюся і не дуже переймаюся дурістю як твоєю так і інших, а щодо ранніх зморшків, то вони насправді є тільки уже не ранні. а щодо особистого та статевого життя... так у мене все добре, тільки як у тебе, хотіла написати сину, але думаю що не заслуговуєш. Щасти!
Українець 2011.12.19, 14:06
Пропоную не відхилятись від теми та не переходити на особистості. Хто переходить на особистості або відповідає на некоректні висловлювання забалакує тему. Ми ж розуміємо що всі пишуть під псевдами, і під Лесею та Коцабою може бути будь-хто. Щодо нормальних викладачів, які сиділи і мовчали - то вам повинно бути соромно, що не захистили журналіста і боялись Остафійчука, якщо ви підтримуєте Остафійчука, то ви такі як і він.
Леся 2011.12.19, 15:10
Коли сам Кацаба дає дуже-дуже некоректні побажання і сам забалакує тему, хто він є??????????? проф. непридатний.
Журналіст 2011.12.19, 15:21
Я сам не фанат Коцаби, часто його однонаправлена епатажність викликає тільки сум. Але він має право на свої оцінки, попри мою з ним незгоду. Університет - це державний заклад, який фінансується народом України через державний бюджет, і входить в підпорядкування Міністерства освіти України. І будь-який орган, що фінансується бюджетом вже за визначенням має бути відкритим (як це і обіцяв остафійчук на початку своєї ректорської кар'єри). І не треба порівнювати його з нарадою в міліції чи СБУ, куди адвокати остафійчука направляють журналстів. Бо ці наради якраз законом закриті - там йде мова про таємницю слідства і про державні таємниці. А Вчена рада - що там закривати від оточуючого світу, крім власної недолугості і зловживань? Це бюджетна установа, які Я, як платник податкв, фінансую. І Я маю право знати, що там відбувається за МОЇ роші. Ферштейн, адвокати остафійчука? А ще для тих, хто вбачає конспіролоічний (замовний) підтекст в тому, що журналісти пішли на Вчену раду, а не на якийсь інший захід пояснюю як це відбувається в ЗМІ. Руслан Коцаба повідомляє свою львівську редакцію, що "в такий то день в Івано-Франківську буде (умовно) 15 подій потеційно цікавих для ЗМІ: майстер-клас з орігамі, презентація молодіжного журналу, колегія ОДА, Вчена раду ПНУ і 5-10 інших подій". І Коцаба коротко резюмує ці події. Щодо вченої ради це буде щось таке: в лютому наступного року в ПНУ обиратиметься новий ректор, щойно пройшла міністерська комісія, яка накопала масу зловживань... І редактор тоді вибирає найважливіше і націкаваіше - і ставить журналісту редакційне завдання: відвідати Вчену раду, Колегію ОДІ і ще щось, решту - 10 подій ігнорувати як недостатньо соціально важливі. І Коцаба приходить в БЮДЖЕТНУ УСТАНОВУ на ВІДКРИТУ Вчену раду. А далі "прозорий" сім років тому, але за сім років помутнілий ректор-алконавт каже "нє!" І в цій всій історії дивно якраз те, які ми українці дурні (а відповідно - бідні), бо такої кількості адвокатів університетського маразму, а значить маразму загалом..................((((((((((( Яка там Європа?????????????
Леся 2011.12.19, 16:08
Не просто часто, а дуже часто кацабська однонаправлена епатажність викликає і не тільки сум, але й відразу.Через його стиль подачі матеріалу.
Українець 2011.12.19, 19:07
Леся, я бачив відеозапис інцеденту, а не журналістський репортаж. Ніхто нічого не монтував, не виривав з контексту, не інтепретував. І не переходьте на персоналії, Коцаба виконував свій професійний обовязок і він має право на свою думку. якщо він порушив чиїсь права - вперед до суду.
А 2012.02.02, 15:47
Пане Коцаба, а Ви який саме навчалний заклад закінчили по журналістиці?
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

115
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

635
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

976
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1762
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1150
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1723

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

493

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

937

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

987

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

859
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

470
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1631
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3278 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1663
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3645
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4500 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4947
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1338
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

908
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4842
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6723
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7602 11