ЄС ввів нові правила подорожей на поїздах: що змінилося

ЄС ввів нові правила пасажирських перевезень залізницею. Правила вже набули чинності та встановлюють більш комплексний захист пасажирів при зриві поїздки.

Комісар з питань мобільності та транспорту Адіна Валеан заявила:

"Нові правила покращать захист залізничних пасажирів, які стикаються із затримками, скасуваннями та пропущеними рейсами. Вони також краще відповідають потребам людей з обмеженими можливостями або обмеженою рухливістю".

Як йдеться в матеріалі УНІАН, нові правила встановлюють:

  • У тих випадках, коли пасажирам не було запропоновано - протягом 100 хвилин з моменту переривання - рішення про те, як продовжити подорож, вони отримають нове право на самостійну зміну маршруту. У таких випадках пасажири тепер можуть самі організувати альтернативний проїзд залізницею або автобусом, і перевізник має відшкодувати "необхідну, доречну і розумну" вартість додаткового квитка.
  • Залізничні компанії, які кваліфікуються як "єдине підприємство", тепер мають пропонувати "наскрізні квитки", а це означає, що пасажири мають більше прав, якщо вони запізняться на пересадку, включаючи право на відшкодування вартості квитка або компенсацію, на розміщення, якщо поїздка не може бути продовжена того ж дня.
  • Керуючим інфраструктурою та залізничним підприємствам тепер доведеться надавати динамічну інформацію про дорожній рух та подорожі в режимі реального часу не лише залізничним підприємствам, а й продавцям квитків та туроператорам.
  • Розширюючи доступ до систем бронювання залізничних компаній, нові правила також дозволять продавцям і операторам готувати більш інноваційні пропозиції, такі як пакетні квитки, що охоплюють різних перевізників, і комбінації стикувань.
  • Нова система також зміцнює механізми розгляду скарг і зміцнює зобов'язання національної влади співпрацювати в цьому відношенні.
  • Крім того, нова структура включає кілька нових положень, покликаних зробити залізничні перевезення більш зручними для людей з обмеженими можливостями або з обмеженою рухливістю.
  • Залізничне підприємство, продавець квитків або туроператор не має права вимагати, щоб така особа супроводжувалася іншою особою, за винятком випадків, коли це суворо необхідно для дотримання встановлених правил доступу. У цьому випадку особа, що супроводжує має право на безплатний проїзд і місце поруч з людиною, якій вона допомагає.
  • Період попереднього повідомлення для запитів про допомогу також був скорочений до 24 годин, що значно коротше, ніж потрібно для інших видів транспорту (36 годин для автобусів і 48 годин для повітряного і водного транспорту).  

Новий набір правил також передбачає спеціальні місця для зібраних велосипедів, що робить їх обов'язковими для всіх нових поїздів, замовлених після 7 червня 2025 року, а також для поїздів, які з цієї дати проходять серйозну модернізацію.

Нове законодавство також встановлює правила розробки залізничними підприємствами та національними органами влади планів збільшення та вдосконалення перевезення велосипедів, а також інші рішення, що заохочують спільне використання залізниць та велосипедів.

Щоб створити рівні умови з іншими видами транспорту, в регламенті також уточнюється:

Залізничні підприємства не зобов'язані:

  • Виплачувати компенсацію за затримки або скасування, викликані "форс-мажорними обставинами".

  • Це надзвичайні обставини, не пов'язані з роботою залізниці, такі як екстремальні погодні умови, пандемії та теракти. Це положення застосовуватиметься лише в тому випадку, якщо перевізник не може ані запобігти, ані уникнути - незалежно від вжитих запобіжних заходів - наслідків цих подій.

  • Страйк працівників залізничного перевізника не є надзвичайною обставиною. Положення про форс-мажор лише звільняє залізничну компанію від виплати компенсації за затримку або анулювання, але не від інших зобов'язань.

  • Навіть при настанні форс-мажору залізничному підприємству все одно доведеться відшкодувати вартість квитка або перенаправити пасажира на інший маршрут, а також надати допомогу.


Перевезення в ЄС


У червні 2022 року ЄС та Україна підписали угоду про вантажні перевезення. Договір скасовує необхідність отримання українськими перевізниками дозволів для перевезень до ЄС, що дозволяє безперебійно експортувати продукцію з України. Термін дії угоди - рік. Документ набув чинності з 29 червня. 

12 жовтня в Міністерстві інфраструктури повідомили, що Україна для здійснення міжнародних автоперевезень отримала 100 додаткових базових квот на 2023 рік.

У листопаді 2022 року в ЄС схвалили угоду про спрощення автоперевезень з Україною. Повідомлялося, що угоди є частиною відповіді ЄС на збої в транспортних секторах України та Молдови.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.06.2023 5183
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

196
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3579
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1602

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1760
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688