ЄС ввів нові правила подорожей на поїздах: що змінилося

ЄС ввів нові правила пасажирських перевезень залізницею. Правила вже набули чинності та встановлюють більш комплексний захист пасажирів при зриві поїздки.

Комісар з питань мобільності та транспорту Адіна Валеан заявила:

"Нові правила покращать захист залізничних пасажирів, які стикаються із затримками, скасуваннями та пропущеними рейсами. Вони також краще відповідають потребам людей з обмеженими можливостями або обмеженою рухливістю".

Як йдеться в матеріалі УНІАН, нові правила встановлюють:

  • У тих випадках, коли пасажирам не було запропоновано - протягом 100 хвилин з моменту переривання - рішення про те, як продовжити подорож, вони отримають нове право на самостійну зміну маршруту. У таких випадках пасажири тепер можуть самі організувати альтернативний проїзд залізницею або автобусом, і перевізник має відшкодувати "необхідну, доречну і розумну" вартість додаткового квитка.
  • Залізничні компанії, які кваліфікуються як "єдине підприємство", тепер мають пропонувати "наскрізні квитки", а це означає, що пасажири мають більше прав, якщо вони запізняться на пересадку, включаючи право на відшкодування вартості квитка або компенсацію, на розміщення, якщо поїздка не може бути продовжена того ж дня.
  • Керуючим інфраструктурою та залізничним підприємствам тепер доведеться надавати динамічну інформацію про дорожній рух та подорожі в режимі реального часу не лише залізничним підприємствам, а й продавцям квитків та туроператорам.
  • Розширюючи доступ до систем бронювання залізничних компаній, нові правила також дозволять продавцям і операторам готувати більш інноваційні пропозиції, такі як пакетні квитки, що охоплюють різних перевізників, і комбінації стикувань.
  • Нова система також зміцнює механізми розгляду скарг і зміцнює зобов'язання національної влади співпрацювати в цьому відношенні.
  • Крім того, нова структура включає кілька нових положень, покликаних зробити залізничні перевезення більш зручними для людей з обмеженими можливостями або з обмеженою рухливістю.
  • Залізничне підприємство, продавець квитків або туроператор не має права вимагати, щоб така особа супроводжувалася іншою особою, за винятком випадків, коли це суворо необхідно для дотримання встановлених правил доступу. У цьому випадку особа, що супроводжує має право на безплатний проїзд і місце поруч з людиною, якій вона допомагає.
  • Період попереднього повідомлення для запитів про допомогу також був скорочений до 24 годин, що значно коротше, ніж потрібно для інших видів транспорту (36 годин для автобусів і 48 годин для повітряного і водного транспорту).  

Новий набір правил також передбачає спеціальні місця для зібраних велосипедів, що робить їх обов'язковими для всіх нових поїздів, замовлених після 7 червня 2025 року, а також для поїздів, які з цієї дати проходять серйозну модернізацію.

Нове законодавство також встановлює правила розробки залізничними підприємствами та національними органами влади планів збільшення та вдосконалення перевезення велосипедів, а також інші рішення, що заохочують спільне використання залізниць та велосипедів.

Щоб створити рівні умови з іншими видами транспорту, в регламенті також уточнюється:

Залізничні підприємства не зобов'язані:

  • Виплачувати компенсацію за затримки або скасування, викликані "форс-мажорними обставинами".

  • Це надзвичайні обставини, не пов'язані з роботою залізниці, такі як екстремальні погодні умови, пандемії та теракти. Це положення застосовуватиметься лише в тому випадку, якщо перевізник не може ані запобігти, ані уникнути - незалежно від вжитих запобіжних заходів - наслідків цих подій.

  • Страйк працівників залізничного перевізника не є надзвичайною обставиною. Положення про форс-мажор лише звільняє залізничну компанію від виплати компенсації за затримку або анулювання, але не від інших зобов'язань.

  • Навіть при настанні форс-мажору залізничному підприємству все одно доведеться відшкодувати вартість квитка або перенаправити пасажира на інший маршрут, а також надати допомогу.


Перевезення в ЄС


У червні 2022 року ЄС та Україна підписали угоду про вантажні перевезення. Договір скасовує необхідність отримання українськими перевізниками дозволів для перевезень до ЄС, що дозволяє безперебійно експортувати продукцію з України. Термін дії угоди - рік. Документ набув чинності з 29 червня. 

12 жовтня в Міністерстві інфраструктури повідомили, що Україна для здійснення міжнародних автоперевезень отримала 100 додаткових базових квот на 2023 рік.

У листопаді 2022 року в ЄС схвалили угоду про спрощення автоперевезень з Україною. Повідомлялося, що угоди є частиною відповіді ЄС на збої в транспортних секторах України та Молдови.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.06.2023 5398
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1351
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2051
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

323
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

373
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2153
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1450 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517