Електрогітари: особливості вибору, діапазон цін, що потрібно врахувати при покупці

Вибір музичного інструменту є серйозним кроком для гітариста. Важливо врахувати низку критеріїв, щоб не допустити помилки. Особливо, якщо йдеться про перший інструмент. При визначенні ціни на електрогітари враховуються матеріали, бренд та додаткові можливості. Краще заздалегідь розібратися з особистими уподобаннями перед тим, як вирушати в магазин за покупкою.

Що впливає на ціну електрогітари

Отже, які конкретно аспекти можуть вплинути на вартість електрогітари? Насамперед, варто розуміти, що це досить складний інструмент, правильне виконання якого визначає його якість та довговічність. Тож важливо вдумливо поставитися до вибору виробника. Так, надійна електрогітара може обійтися на порядок дорожче. Однак у перспективі вона себе окупить тривалістю експлуатації.

Звертаючи увагу на лінійку цін у звичайному музичному магазині, можна побачити певну тенденцію. Зокрема, є деякі критерії, на які наголошують самі продавці:

  • бренд та країна, в якій було зібрано гітару;
  • форма деки інструменту;
  • матеріал, з якого виконано корпус;
  • особливості грифа (кріплення, накладка);
  • кількість струн, ладів тощо.

Звичайно, це базові показники, які допоможуть відсіяти лише частину невідповідних інструментів. Загалом варто орієнтуватися і на власні переваги. Найкраще взяти електрогітару в руки, випробувати її на практиці та насолодитися її звучанням. А новачки можуть запитати поради у досвідченіших музикантів або безпосередньо у викладача.

Діапазон цін на гітари

Важко сказати, яка вартість буде «ідеальною» для інструменту. Звісно, можна підібрати опцію практично на будь-який бюджет. Загалом розділити діапазони цін на електрогітари досить просто. Є 4 базові категорії:

  1. Бюджетні гітари від найпопулярніших брендів. Це так звані інструменти для новачків. Зазвичай вони коштують не дорожче за 10 тисяч гривень, але при цьому видають не надто якісний звук.
  2. Електрогітари для просунутих новачків. Це вже серйозніші інструменти вартістю до 15 тисяч гривень. Тут зустрічаються вироби від таких брендів як Yamaha або CORT. Звук набагато краще, ніж у дешевих гітар, але все ще далеко від ідеалу.
  3. Серійні гітари. Якісні інструменти від популярних брендів, які підійдуть сучасним музикантам. Такі електрогітари можна використовувати під час серйозних виступів. Ціни на вироби зазвичай від 20 до 30 тисяч гривень.
  4. Професійні електрогітари. Назва говорить сама за себе. Саме такі інструменти використовують професіонали на сцені. Звісно, ціна на таку гітару починається від 40 тисяч гривень. Верхніх меж за вартістю такі інструменти не мають.

Очевидно, що вибір гітари залежить від цілей. Початківцям немає сенсу віддавати велику суму за професійний інструмент. Ну а ознайомитися з ринком та підібрати для себе актуальну опцію можна у guitarhouse.com.ua та інших онлайн-маркетах.

Що врахувати при виборі інструменту

Задавши собі основні критерії, музикант напевно сумніватиметься до останнього. Є кілька способів допомогти собі із вибором електрогітари. Насамперед, варто самостійно перевірити звучання інструменту. Також можна переглянути численні огляди та відгуки від експертів та звичайних людей. Головне, щоб гітара відповідала заявленому бюджету та поставленим цілям.

Насамкінець можна сказати, що вибір музичного інструменту – це цілком реалістичне завдання. Звернувши увагу на класифікацію електрогітар, цінову вилку та актуальні відгуки, можна ухвалити виважене рішення. Головне – довіряти надійним та якісним виробникам.

Партнерський матеріал


29.08.2022 801
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

350
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13907 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1594
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

882
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6165
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1734

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

650

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1286

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1175
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

531
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

669
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1589
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

612
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

896
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5933
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13705
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

265
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

562
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

494
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

804 2