Екологічний посуд: найкращі альтернативи пластику

Пластикові вироби стали спасінням та величезною проблемою. З одного боку, вони недорого коштують. З пластику можна виготовляти будь-які вироби – від обладнання до іграшок. Величезний попит має пластиковий одноразовий посуд. Але пластик складно назвати екологічним матеріалом. Він розкладається у природних умовах протягом 100-200 років. Це величезна проблема, бо пластикові вироби виробляються швидше, ніж розкладаються. Їх треба відправляти на повторне перероблення, що недоступно у багатьох країнах світу. Через це пластикове сміття накопичується на полігонах та забруднює планету. Виробники одноразового посуду шукають альтернативні варіанти матеріалів виготовлення. І схоже на те, що їм це вдалося. Тепер доступна одноразова посуда оптом з екологічно чистих матеріалів. Яких – у нашому огляді.

ТОП-5 екологічно чистих матеріалів на заміну пластику

Виробники одноразового посуду почали використовувати такі матеріали:

  1. Пшеничні висівки – посуд з цієї сировини має великий попит у Польщі. Для виготовлення потрібні тільки висівки та вода. Більше нічого не використовується. Сировина обробляється під високим тиском та температурою. Завдяки цьому матеріал набуває будь-якої форми. Посуд з висівків відрізняється міцністю та стійкістю до високої температури. До того ж він цікаво виглядає.
  2. Кукурудзяний крохмаль – чудова альтернатива пластику. Посуд з цієї рослинної сировини має такі ж самі якісні характеристики. Він підходить для розігрівання в мікрохвильовій пічці. Такі тарілки, стакани та ланч-бокси швидко розкладаються у природних умовах.
  3. Цукрова тростина – для виготовлення посуду використовується навіть не рослина, а залишки після вироблення цукру. Вони називаються багасою. Посуд з неї відрізняється міцністю, теплопровідністю, приємною натуральною фактурою та вишуканим зовнішнім виглядом.
  4. Бамбук – ця рослина дуже швидко росте у будь-яких кліматичних умовах. Відповідно, вона швидко відновлюється взамін сировини, яка пішла на виготовлення посуду. Він має дуже цікавий зовнішній вигляд. Такі вироби стануть прикрасою будь-якого стола. Вони розкладаються за 180 днів. Єдиний недолік – вразливість до високої температури. Тарілки з бамбуку підійдуть тільки для холодних продуктів.
  5. Пальмове листя – його піднімають з землі. Тобто для виготовлення посуду навіть не використовується зелене листя, що росте на дереві. Сировина обробляється під гарячим пресом. Такий посуд витримує температуру від –20 до +120 градусів. Він не боїться води та жиру. Вироби цікаво виглядають. Вони можуть мати будь-яку форму.

Екзотичні рішення

Для виготовлення посуду також використовуються такі матеріали:

  • кістки авокадо;
  • апельсинові корки;
  • морковна кожура;
  • кавова гуща.

Ці матеріали не звичні у нашій країні. Але за границею вони мають певний попит. Так, трубочки та столові прибори з кісток авокадо – це національна технологія Мексики. Їхнє виробництво дуже вигідне. Чашки з апельсинових корок були придумані в Ізраїлі. А посуд з кавової гущі – дизайнерський ексклюзив з Німеччини.

Якщо хочете зробити свій внесок у захист природи, вибирайте посуд з екологічних матеріалів. Як бачите, існує багато альтернатив пластику.

Реклама


23.04.2024 428
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

536
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

849
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1197 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2622
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1970
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2206

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

274

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

411

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1356

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1330
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

171
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18105
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1065
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3410
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

771
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10540
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6263
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

886
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

196
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

423
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3025
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

740