Екологічний посуд: найкращі альтернативи пластику

Пластикові вироби стали спасінням та величезною проблемою. З одного боку, вони недорого коштують. З пластику можна виготовляти будь-які вироби – від обладнання до іграшок. Величезний попит має пластиковий одноразовий посуд. Але пластик складно назвати екологічним матеріалом. Він розкладається у природних умовах протягом 100-200 років. Це величезна проблема, бо пластикові вироби виробляються швидше, ніж розкладаються. Їх треба відправляти на повторне перероблення, що недоступно у багатьох країнах світу. Через це пластикове сміття накопичується на полігонах та забруднює планету. Виробники одноразового посуду шукають альтернативні варіанти матеріалів виготовлення. І схоже на те, що їм це вдалося. Тепер доступна одноразова посуда оптом з екологічно чистих матеріалів. Яких – у нашому огляді.

ТОП-5 екологічно чистих матеріалів на заміну пластику

Виробники одноразового посуду почали використовувати такі матеріали:

  1. Пшеничні висівки – посуд з цієї сировини має великий попит у Польщі. Для виготовлення потрібні тільки висівки та вода. Більше нічого не використовується. Сировина обробляється під високим тиском та температурою. Завдяки цьому матеріал набуває будь-якої форми. Посуд з висівків відрізняється міцністю та стійкістю до високої температури. До того ж він цікаво виглядає.
  2. Кукурудзяний крохмаль – чудова альтернатива пластику. Посуд з цієї рослинної сировини має такі ж самі якісні характеристики. Він підходить для розігрівання в мікрохвильовій пічці. Такі тарілки, стакани та ланч-бокси швидко розкладаються у природних умовах.
  3. Цукрова тростина – для виготовлення посуду використовується навіть не рослина, а залишки після вироблення цукру. Вони називаються багасою. Посуд з неї відрізняється міцністю, теплопровідністю, приємною натуральною фактурою та вишуканим зовнішнім виглядом.
  4. Бамбук – ця рослина дуже швидко росте у будь-яких кліматичних умовах. Відповідно, вона швидко відновлюється взамін сировини, яка пішла на виготовлення посуду. Він має дуже цікавий зовнішній вигляд. Такі вироби стануть прикрасою будь-якого стола. Вони розкладаються за 180 днів. Єдиний недолік – вразливість до високої температури. Тарілки з бамбуку підійдуть тільки для холодних продуктів.
  5. Пальмове листя – його піднімають з землі. Тобто для виготовлення посуду навіть не використовується зелене листя, що росте на дереві. Сировина обробляється під гарячим пресом. Такий посуд витримує температуру від –20 до +120 градусів. Він не боїться води та жиру. Вироби цікаво виглядають. Вони можуть мати будь-яку форму.

Екзотичні рішення

Для виготовлення посуду також використовуються такі матеріали:

  • кістки авокадо;
  • апельсинові корки;
  • морковна кожура;
  • кавова гуща.

Ці матеріали не звичні у нашій країні. Але за границею вони мають певний попит. Так, трубочки та столові прибори з кісток авокадо – це національна технологія Мексики. Їхнє виробництво дуже вигідне. Чашки з апельсинових корок були придумані в Ізраїлі. А посуд з кавової гущі – дизайнерський ексклюзив з Німеччини.

Якщо хочете зробити свій внесок у захист природи, вибирайте посуд з екологічних матеріалів. Як бачите, існує багато альтернатив пластику.

Реклама


23.04.2024 699
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

716
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2724
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1704 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3833
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5600
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1785

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

290

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

987
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

585
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

583
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

861
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2100
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

626
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

954
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5017
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1165
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

500 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

700
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

481
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

805