Екологічний посуд: найкращі альтернативи пластику

Пластикові вироби стали спасінням та величезною проблемою. З одного боку, вони недорого коштують. З пластику можна виготовляти будь-які вироби – від обладнання до іграшок. Величезний попит має пластиковий одноразовий посуд. Але пластик складно назвати екологічним матеріалом. Він розкладається у природних умовах протягом 100-200 років. Це величезна проблема, бо пластикові вироби виробляються швидше, ніж розкладаються. Їх треба відправляти на повторне перероблення, що недоступно у багатьох країнах світу. Через це пластикове сміття накопичується на полігонах та забруднює планету. Виробники одноразового посуду шукають альтернативні варіанти матеріалів виготовлення. І схоже на те, що їм це вдалося. Тепер доступна одноразова посуда оптом з екологічно чистих матеріалів. Яких – у нашому огляді.

ТОП-5 екологічно чистих матеріалів на заміну пластику

Виробники одноразового посуду почали використовувати такі матеріали:

  1. Пшеничні висівки – посуд з цієї сировини має великий попит у Польщі. Для виготовлення потрібні тільки висівки та вода. Більше нічого не використовується. Сировина обробляється під високим тиском та температурою. Завдяки цьому матеріал набуває будь-якої форми. Посуд з висівків відрізняється міцністю та стійкістю до високої температури. До того ж він цікаво виглядає.
  2. Кукурудзяний крохмаль – чудова альтернатива пластику. Посуд з цієї рослинної сировини має такі ж самі якісні характеристики. Він підходить для розігрівання в мікрохвильовій пічці. Такі тарілки, стакани та ланч-бокси швидко розкладаються у природних умовах.
  3. Цукрова тростина – для виготовлення посуду використовується навіть не рослина, а залишки після вироблення цукру. Вони називаються багасою. Посуд з неї відрізняється міцністю, теплопровідністю, приємною натуральною фактурою та вишуканим зовнішнім виглядом.
  4. Бамбук – ця рослина дуже швидко росте у будь-яких кліматичних умовах. Відповідно, вона швидко відновлюється взамін сировини, яка пішла на виготовлення посуду. Він має дуже цікавий зовнішній вигляд. Такі вироби стануть прикрасою будь-якого стола. Вони розкладаються за 180 днів. Єдиний недолік – вразливість до високої температури. Тарілки з бамбуку підійдуть тільки для холодних продуктів.
  5. Пальмове листя – його піднімають з землі. Тобто для виготовлення посуду навіть не використовується зелене листя, що росте на дереві. Сировина обробляється під гарячим пресом. Такий посуд витримує температуру від –20 до +120 градусів. Він не боїться води та жиру. Вироби цікаво виглядають. Вони можуть мати будь-яку форму.

Екзотичні рішення

Для виготовлення посуду також використовуються такі матеріали:

  • кістки авокадо;
  • апельсинові корки;
  • морковна кожура;
  • кавова гуща.

Ці матеріали не звичні у нашій країні. Але за границею вони мають певний попит. Так, трубочки та столові прибори з кісток авокадо – це національна технологія Мексики. Їхнє виробництво дуже вигідне. Чашки з апельсинових корок були придумані в Ізраїлі. А посуд з кавової гущі – дизайнерський ексклюзив з Німеччини.

Якщо хочете зробити свій внесок у захист природи, вибирайте посуд з екологічних матеріалів. Як бачите, існує багато альтернатив пластику.

Реклама


23.04.2024 872
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2835
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3144 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

921

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

791

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

166
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

462
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

390
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

386
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122