Ефективність роботи НАЗК оцінюватимуть американець, латвійка та румунка

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідне розпорядження Уряд ухвалив на своєму черговому засіданні 10 листопада, про що Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов повідомив у персональному телеграм-каналі, інформує Фіртка.

Зі слів урядовця, комісія складається з трьох осіб, кандидатури яких запропонували міжнародні донори, які протягом останніх двох років до проведення оцінки надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції.

Відтак, оцінювати роботу НАЗК будуть громадянин США Джозеф Генглоф, громадянка Латвії Діана Курпнієце та громадянка Румунії Лаура Стефан.

Зі слів Олега Немчінова, Джозеф Генглоф раніше працював начальником юридичного управління Генерального інспектора в Адміністрації соціального забезпечення США, був заступником Директора Управління урядової етики при уряді США, старшим радником Управління міжнародних справ Міністерства юстиції США, оцінювачем та експертом з питань розкриття фінансової інформації державними службовцями, захисту прав викривачів та фінансування політичних партій та інших відповідних сфер Групи держав проти корупції (ГРЕКО).

Діана Курпнієце є старшою консультанткою Pricewaterhouse Coopers у Латвії, експерткою-консультанткою ГРЕКО та ОЕСР з питань запобігання корупції, доброчесності та підзвітності, фінансування політичних партій та лобізму. Оцінювачка ГРЕКО у Норвегії, Естонії, Сербії та Вірменії. Очолювала відділ запобігання корупції та відділ зв’язків із громадськістю, навчання та міжнародних відносин в Бюро із запобігання і боротьби з корупцією Латвії. У минулому - виконавча директорка Transparency International Латвія.

Своєю чергою, Лаура Стефан працює міжнародною експерткою з питань антикорупційної реформи для Єврокомісії, Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Програми розвитку ООН, ОЕСР, а також інших міжнародних донорів. Була директором у Міністерстві юстиції Румунії. Експертка та оцінювачка ГРЕКО у чергових раундах оцінки. Очолювала Секретаріат Міжнародної антикорупційної консультативної ради при Верховній Раді України. Голова Регіональної антикорупційної ініціативи, що об’єднує країни Південно-Східної Європи для співпраці з реалізації антикорупційних ініціатив і міжнародна членкиня Незалежного антикорупційного консультативного комітету у Молдові.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зарплати антикорупціонерів: скільки у жовтні заробили голови НАБУ, НАЗК та САП (ІНФОГРАФІКА)

Стало відомо, як карають в інших країнах за підробку сертифіката вакцинації (ІНФОГРАФІКА)

Відомо, скільки роботодавців планують підвищити зарплати у 2022 році

Рівень добробуту родини: понад 14% українців не вистачає навіть на їжу (ОПИТУВАННЯ)


11.11.2021 Сергій Білий 11214
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

229
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

496
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1598
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2860
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2401
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2386

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

365

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

543

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1391

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1475
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

503
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

364
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

745
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

103
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

244
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26850
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

708
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

259
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

266
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

588
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

755
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

791