В Україні провели опитування про рівень та динаміку добробуту родини. До найбідніших – тих, кому не вистачає грошей навіть на їжу – зараховують себе 14,1% респондентів.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Найбільше ж респондентів стверджують, що їхній родині або вистачає грошей лише на їжу й одяг купувати вже важко (таких 43,1%), або достатньо грошей і на одяг, і на їжу та вони можуть дещо відкладати, але цього недостатньо для придбання дорогих речей, як телевізор чи холодильник (таких 32,8%).
Ще 7,7% респондентів мають високий або дуже високий достаток – вони можуть дозволити купувати деякі дорогі речі або можуть навіть дозволити собі все, що захочуть.
Якщо порівнювати ситуацію з липнем 2019 року (методом особистих “face-to-face” інтерв’ю опитали 2 000 респондентів у липні 2019 року), тобто до початку пандемії та до формування нового Уряду і парламенту, підконтрольного Президенту В. Зеленському, то ситуація практично не змінилася. Наприклад, у липні 2019 року 13% зараховували себе до найбідніших, зараз – 14,1% (різниця – у межах похибки).
Водночас, якщо в липні 2019 року 5,8% зараховували себе до тих, хто має високий/дуже високий достаток, то зараз таких – 7,7% (ріст понад похибку).
Яке з цих тверджень найточніше відповідає фінансовому становищу Вашої родини?
Респондентам також ставили запитання, як вони оцінюють, наскільки комфортно їм жити при поточному доході. 78,3% респондентів при поточному доході відчувають або певні складнощі, або навіть серйозні матеріальні труднощі. Стверджують, що їм жити цілком комфортно – 3,5%. Ще 16,8% вважають, що на такий дохід просто можна жити.
читайте також: Оцінка діяльності Зеленського: більшість українців не схвалюють роботу Президента (ОПИТУВАННЯ)
За суб’єктивними відчуттями 47,6% респондентів вважають, що у порівнянні з літом 2020 року вони/родина зараз живуть гірше. Ще 38,5% стверджують, що нічого не змінилося, а про покращення говорять 12,5%.
Якщо говорити про очікування на найближчий рік, то простежується відсутність оптимізму – лише 20,7% вважають, що через рік вони/родина будуть жити краще. Ще 22,6% очікують, що нічого не зміниться. Водночас на погіршення очікують 31,3% респондентів. Крім цього, 25,4% не змогли оцінити, як може через рік змінитися для них ситуація.
Читайте також:
Як мешканці Західної України оцінюють роботу Президента (ОПИТУВАННЯ)
Більшість мешканців західних областей проти приєднання України до Митного Союзу (ОПИТУВАННЯ)
69% мешканців Західної України схвалюють санкції проти Медведчука (ОПИТУВАННЯ)