В Україні готуються посилити відповідальність за фальшиві COVID-документи. Після ухвалення закону за підробку сертифікатів вакцинації та ПЛР-тестів, їхній продаж та використання загрожуватиме великий штраф, обмеження або позбавлення волі.
У Франції пред'явника підробленого сертифіката вакцинації можуть оштрафувати на суму від 135 до 3 тисяч 750 євро, а також позбавити волі на пів року. Якщо роботодавець не перевірив справжність сертифіката працівника, загрожує штраф від тисячі євро, повідомляє Фіртка.
За зберігання, використання та підробку COVID-сертифікатів у Франції загрожує від 2 до 5 років ув'язнення.
У Німеччині пред'явника підробленого сертифіката можуть оштрафувати на суму до 25 тисяч євро. За організоване шахрайство із сертифікатами загрожує від 5 до 10 років в'язниці.
У Греції за подання фейкового сертифіката чекає штраф до 5 тисяч євро. Аналогічний штраф загрожує медичним працівникам за видачу фальшивих сертифікатів про вакцинацію або свідоцтво про одужання.
На 10-50 тисяч євро можуть оштрафувати власників медичних закладів та будинків для літніх людей, які найняли невакцинований від коронавірусу персонал.
В Італії на суму від 309 євро до 1,5 тисячі євро штрафують за пред'явлення підробленого COVID-сертифіката, за це може загрожувати і 1-5 років в'язниці. За організоване шахрайство із цими документами передбачено 1-6 років в'язниці.
У Канаді за використання фальшивого сертифіката доведеться заплатити штраф у розмірі від 750 доларів до 100 тисяч плюс рік в'язниці.
У Росії використання підроблених COVID-документів загрожує штраф до 80 тисяч рублів, обов'язкові громадські роботи (до 480 годин), виправні роботи до 2 років, арешт до пів року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти
Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження
Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження