Є стратегія: якими є плани розвитку Івано-Франківського ЦНАПу на найближчі кілька років

З перших днів повномасштабного російського вторгнення центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) Івано-Франківська стали центрами допомоги переселенцям та військовослужбовцям.

Чи будують плани розвитку Івано-Франківського ЦНАПу на найближчі кілька років, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

Зі слів посадовця, стратегія подальшого розвитку напрацьована.

"В першу чергу це є покращення мережі центрів надання адміністративних послуг, це їхня доступність для осіб з обмеженими можливостями та осіб з інвалідністю.

Тобто всі наші офіси мають бути доступними. Ми вже багато що зробили, але це залишається топ-питанням, тому що послуги мають бути доступні для всіх", — каже Питель.

Богдан Питель додає, другий важливий напрямок – це електронні послуги та електронні сервіси.

"Завдання Мінцифри 100% послуг мають бути доступні онлайн. Ми працюємо для того, щоб крім цих 100% послуг, які доступні онлайн на державному рівні, місцеві послуги, які в нас надаються, різні допомоги з бюджету, різні програми і моменти, які в нас безпосередньо є функцією органів місцевого самоврядування, щоб вони теж були доступними і щоб людина мала альтернативу. Чи вона подає документи у фізичній присутності, чи може зробити дистанційно.

Для мене важливий приклад тому, наскільки важливо надати людині альтернативу замовленню послуги, це те, що в нас є послуга одноразова матеріальна допомога до Дня народження особи старше 70 років. І до нас звернулися спочатку особи з інвалідністю, першої і другої групи, які отримують цю допомогу. І ми зробили, щоб ця послуга була доступна онлайн.

Чому? Тому що цим людям складно пересуватися. Або є якісь певні моменти, то ми тоді відповідно зробили цю послугу онлайн. І наші IT-спеціалісти зазначили про людей старше 70 років. Ми розуміємо, що це старші люди.

Але ці старші люди в більшості випадків мають когось з членів сімей, які вміють цим користуватися. Вони мають банк ID, вони отримують свою пенсію і соціальне забезпечення на банківські картки. Тобто там все має бути гаразд.

І мені дуже приємно, що навіть по цьому облаці послуг понад сто людей з золотого віку оформили ці послуги онлайн. І для нас важливо, що навіть якщо ми впроваджуємо якийсь сервіс, якийсь продукт, має бути зворотний зв'язок, має бути фідбек того, що чи правильно ми зробили, і чи це працює.

Бо якщо ми можемо там 10, 30, 50 сервісів зробити, а ними ніхто не користується, вони не є популярними, ну тоді цього не потрібно", — підкреслив Богдан Питель.

Питель зазначає, ще один момент з доступності — хороший сервіс, який їм дуже допомагає — мобільний адміністратор.

"В рамках програми розвитку ООН цей мобільний адміністратор нам вже надається багато років, але цього року ми отримали мобільну валізу, нову з портативним обладнанням, де ми приїжджаємо додому до військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, осіб, які не здатні самостійно пересуватися, тобто це є особи похилого віку, особи з інвалідністю, і ми більшу частину послуг оформляємо в них вдома або в наших закладах охорони здоров'я. 

Ще важливий механізм — це є збільшення кількості послуг. Всі топові послуги мають бути доступні в ЦНАПі. Тобто зараз ми працюємо над тим, щоб надавалися послуги. Тому що спочатку було анонсування, що це все має бути зроблено і на рівні держави працювати, але чому цей процес загальмувався — це видача витягу про відсутність судимості.

Ми це маємо зробити і ця послуга має надаватися. Видача ідентифікаційного коду, не тільки в податковій, а через ЦНАПи. І також різних-різних послуг, які потрібні і необхідні для наших громадян.

Буде розширено послуги у сфері ветеранів. Це ветеранська політика і ми будемо її повністю підтримувати, тому що зараз основний пріоритет – це підтримати наших захисників, наших захисниць, і також підтримати людей старшого віку. Тобто, в цьому плані ми будемо працювати і надалі якісно надавати послуги.

І завдяки спільній командній роботі і міського голови, і нашій команді ЦНАПу, я впевнений, що все вдасться, а наші люди будуть задоволені тим сервісом і тою роботою, яку ми щодня, 6 днів на тиждень, інколи до 20-ї години в четвер працюємо, щоб всі були задоволені, щоб послуги отримували вчасно, щоб вони відчували ту підтримку, яка в них є", — резюмував Богдан Питель.

Більше читайте у матеріалі: Головний виклик — допомогти: як функціонують ЦНАПи в Івано-Франківську (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

745
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

391
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1117 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950