Є стратегія: якими є плани розвитку Івано-Франківського ЦНАПу на найближчі кілька років

З перших днів повномасштабного російського вторгнення центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) Івано-Франківська стали центрами допомоги переселенцям та військовослужбовцям.

Чи будують плани розвитку Івано-Франківського ЦНАПу на найближчі кілька років, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

Зі слів посадовця, стратегія подальшого розвитку напрацьована.

"В першу чергу це є покращення мережі центрів надання адміністративних послуг, це їхня доступність для осіб з обмеженими можливостями та осіб з інвалідністю.

Тобто всі наші офіси мають бути доступними. Ми вже багато що зробили, але це залишається топ-питанням, тому що послуги мають бути доступні для всіх", — каже Питель.

Богдан Питель додає, другий важливий напрямок – це електронні послуги та електронні сервіси.

"Завдання Мінцифри 100% послуг мають бути доступні онлайн. Ми працюємо для того, щоб крім цих 100% послуг, які доступні онлайн на державному рівні, місцеві послуги, які в нас надаються, різні допомоги з бюджету, різні програми і моменти, які в нас безпосередньо є функцією органів місцевого самоврядування, щоб вони теж були доступними і щоб людина мала альтернативу. Чи вона подає документи у фізичній присутності, чи може зробити дистанційно.

Для мене важливий приклад тому, наскільки важливо надати людині альтернативу замовленню послуги, це те, що в нас є послуга одноразова матеріальна допомога до Дня народження особи старше 70 років. І до нас звернулися спочатку особи з інвалідністю, першої і другої групи, які отримують цю допомогу. І ми зробили, щоб ця послуга була доступна онлайн.

Чому? Тому що цим людям складно пересуватися. Або є якісь певні моменти, то ми тоді відповідно зробили цю послугу онлайн. І наші IT-спеціалісти зазначили про людей старше 70 років. Ми розуміємо, що це старші люди.

Але ці старші люди в більшості випадків мають когось з членів сімей, які вміють цим користуватися. Вони мають банк ID, вони отримують свою пенсію і соціальне забезпечення на банківські картки. Тобто там все має бути гаразд.

І мені дуже приємно, що навіть по цьому облаці послуг понад сто людей з золотого віку оформили ці послуги онлайн. І для нас важливо, що навіть якщо ми впроваджуємо якийсь сервіс, якийсь продукт, має бути зворотний зв'язок, має бути фідбек того, що чи правильно ми зробили, і чи це працює.

Бо якщо ми можемо там 10, 30, 50 сервісів зробити, а ними ніхто не користується, вони не є популярними, ну тоді цього не потрібно", — підкреслив Богдан Питель.

Питель зазначає, ще один момент з доступності — хороший сервіс, який їм дуже допомагає — мобільний адміністратор.

"В рамках програми розвитку ООН цей мобільний адміністратор нам вже надається багато років, але цього року ми отримали мобільну валізу, нову з портативним обладнанням, де ми приїжджаємо додому до військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, осіб, які не здатні самостійно пересуватися, тобто це є особи похилого віку, особи з інвалідністю, і ми більшу частину послуг оформляємо в них вдома або в наших закладах охорони здоров'я. 

Ще важливий механізм — це є збільшення кількості послуг. Всі топові послуги мають бути доступні в ЦНАПі. Тобто зараз ми працюємо над тим, щоб надавалися послуги. Тому що спочатку було анонсування, що це все має бути зроблено і на рівні держави працювати, але чому цей процес загальмувався — це видача витягу про відсутність судимості.

Ми це маємо зробити і ця послуга має надаватися. Видача ідентифікаційного коду, не тільки в податковій, а через ЦНАПи. І також різних-різних послуг, які потрібні і необхідні для наших громадян.

Буде розширено послуги у сфері ветеранів. Це ветеранська політика і ми будемо її повністю підтримувати, тому що зараз основний пріоритет – це підтримати наших захисників, наших захисниць, і також підтримати людей старшого віку. Тобто, в цьому плані ми будемо працювати і надалі якісно надавати послуги.

І завдяки спільній командній роботі і міського голови, і нашій команді ЦНАПу, я впевнений, що все вдасться, а наші люди будуть задоволені тим сервісом і тою роботою, яку ми щодня, 6 днів на тиждень, інколи до 20-ї години в четвер працюємо, щоб всі були задоволені, щоб послуги отримували вчасно, щоб вони відчували ту підтримку, яка в них є", — резюмував Богдан Питель.

Більше читайте у матеріалі: Головний виклик — допомогти: як функціонують ЦНАПи в Івано-Франківську (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2327
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1495 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3592
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5357
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1628
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2008

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

56

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

133

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

838
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

412
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

732
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2425 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

413
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

825
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4877
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

696
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

568
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

512
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

364
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

682
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

847 2