З перших днів повномасштабного російського вторгнення центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) Івано-Франківська стали центрами допомоги переселенцям та військовослужбовцям.
Чи будують плани розвитку Івано-Франківського ЦНАПу на найближчі кілька років, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.
Зі слів посадовця, стратегія подальшого розвитку напрацьована.
"В першу чергу це є покращення мережі центрів надання адміністративних послуг, це їхня доступність для осіб з обмеженими можливостями та осіб з інвалідністю.
Тобто всі наші офіси мають бути доступними. Ми вже багато що зробили, але це залишається топ-питанням, тому що послуги мають бути доступні для всіх", — каже Питель.
Богдан Питель додає, другий важливий напрямок – це електронні послуги та електронні сервіси.
"Завдання Мінцифри 100% послуг мають бути доступні онлайн. Ми працюємо для того, щоб крім цих 100% послуг, які доступні онлайн на державному рівні, місцеві послуги, які в нас надаються, різні допомоги з бюджету, різні програми і моменти, які в нас безпосередньо є функцією органів місцевого самоврядування, щоб вони теж були доступними і щоб людина мала альтернативу. Чи вона подає документи у фізичній присутності, чи може зробити дистанційно.
Для мене важливий приклад тому, наскільки важливо надати людині альтернативу замовленню послуги, це те, що в нас є послуга одноразова матеріальна допомога до Дня народження особи старше 70 років. І до нас звернулися спочатку особи з інвалідністю, першої і другої групи, які отримують цю допомогу. І ми зробили, щоб ця послуга була доступна онлайн.
Чому? Тому що цим людям складно пересуватися. Або є якісь певні моменти, то ми тоді відповідно зробили цю послугу онлайн. І наші IT-спеціалісти зазначили про людей старше 70 років. Ми розуміємо, що це старші люди.
Але ці старші люди в більшості випадків мають когось з членів сімей, які вміють цим користуватися. Вони мають банк ID, вони отримують свою пенсію і соціальне забезпечення на банківські картки. Тобто там все має бути гаразд.
І мені дуже приємно, що навіть по цьому облаці послуг понад сто людей з золотого віку оформили ці послуги онлайн. І для нас важливо, що навіть якщо ми впроваджуємо якийсь сервіс, якийсь продукт, має бути зворотний зв'язок, має бути фідбек того, що чи правильно ми зробили, і чи це працює.
Бо якщо ми можемо там 10, 30, 50 сервісів зробити, а ними ніхто не користується, вони не є популярними, ну тоді цього не потрібно", — підкреслив Богдан Питель.
Питель зазначає, ще один момент з доступності — хороший сервіс, який їм дуже допомагає — мобільний адміністратор.
"В рамках програми розвитку ООН цей мобільний адміністратор нам вже надається багато років, але цього року ми отримали мобільну валізу, нову з портативним обладнанням, де ми приїжджаємо додому до військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, осіб, які не здатні самостійно пересуватися, тобто це є особи похилого віку, особи з інвалідністю, і ми більшу частину послуг оформляємо в них вдома або в наших закладах охорони здоров'я.
Ще важливий механізм — це є збільшення кількості послуг. Всі топові послуги мають бути доступні в ЦНАПі. Тобто зараз ми працюємо над тим, щоб надавалися послуги. Тому що спочатку було анонсування, що це все має бути зроблено і на рівні держави працювати, але чому цей процес загальмувався — це видача витягу про відсутність судимості.
Ми це маємо зробити і ця послуга має надаватися. Видача ідентифікаційного коду, не тільки в податковій, а через ЦНАПи. І також різних-різних послуг, які потрібні і необхідні для наших громадян.
Буде розширено послуги у сфері ветеранів. Це ветеранська політика і ми будемо її повністю підтримувати, тому що зараз основний пріоритет – це підтримати наших захисників, наших захисниць, і також підтримати людей старшого віку. Тобто, в цьому плані ми будемо працювати і надалі якісно надавати послуги.
І завдяки спільній командній роботі і міського голови, і нашій команді ЦНАПу, я впевнений, що все вдасться, а наші люди будуть задоволені тим сервісом і тою роботою, яку ми щодня, 6 днів на тиждень, інколи до 20-ї години в четвер працюємо, щоб всі були задоволені, щоб послуги отримували вчасно, щоб вони відчували ту підтримку, яка в них є", — резюмував Богдан Питель.
Більше читайте у матеріалі: Головний виклик — допомогти: як функціонують ЦНАПи в Івано-Франківську (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: