
В Івано-Франківську відкрили новий майданчик зі спеціальним покриттям для бадмінтону.
Церемонія відбулася 15 червня у ліцеї №21 імені Євгена Коновальця, передає Фіртка.
Окрім цього, відбулися змагання обласної школи із бадмінтону. Про це розповів Мирослав Карабін, виконувач обов'язки директора обласної ДЮСШ.
"Для нашого міста це відносно новий вид спорт, ну не дуже новий, раніше займалися і в Долині, і в інших районах. Проте тут ми вже перейшли на таку більш професійну основу заняття цим видом спорту.
Ви бачите штучний майданчик для бадмінтону, він - спеціалізований для гри. Можна проводити змагання Чемпіонату України та міжнародні змагання. Я думаю, що це початок розвитку бадмінтону в нашій області", - сказав Карабін.
Спеціаліст додав, що влада старається робити все можливе для розвитку бадмінтону в області.
"В систему освіти введені модулі, де буде бадмінтон. Тому, треба більше таких майданчиків в школах. Діти будуть розкриватися і будуть здоровими.
Також, я думаю, що бадмінтоном можуть займатися і вчителі", - додав посадовець.
Сьогодні у змаганнях взяли участь 12 дівчат і 12 хлопців. Дівчата змагалися у - Прикарпатському національному університеті, а хлопці - у ліцеї №21.
Мирослав Карабін зазначив, що бадмінтоном займаються і діти, які переїхали сюди вимушено. Фіртка поспілкувалася з однією мамою, яка приїхала в Івано-Франківськ з Харкова.
"У мене донька займалася бадмінтоном приблизно два роки. І коли вимушено переїхали сюди, то вирішили продовжити тренування. Дізналися, що така секція є і тренер нас взяв", - говорить Олена.
Жінка додає, що продовжити відвідувати заняття - це неймовірно важливо для дитини, бо спорт відволікає від жахливої війни, яка триває в країні.
"Діти не сидять у телефонах, а займаються спортом та спілкуються між собою. Моя дочка дуже зраділа. Коли ми приїхали, то не знали, що тут є секції бадмінтону.
Однак, почали шукати в інтернеті й знайшли. Дуже хороший тренер, але мало дітей. У Харкові більше дітей ходить на бадмінтон. Маю надію, що і тут буде добре розвиватися цей вид спорту", - додає Олена.
Також, участь у змаганнях взяли діти, з вимушено переміщених сімей. Один з них - це Роман із Харкова, йому 13 років.
"Я займаюся майже чотири роки бадмінтоном. В дитинстві вирішив прийти на тренування і мені сподобалося.
У Харкові теж є такі покриття, але вони стеляться тільки для змагань. На жаль, тут менші зали, у нас вони набагато більші. На секції ходять багато дітей. У Харкові десь 20-30, тут - 12", - говорить Роман.
До слова, чому важливо займатися спортом в умовах війни та як це впливає психологічно на дітей.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Молодіжна збірна України перемогла Вірменію у кваліфікації на Чемпіонат Європи 2023
Молодіжна збірна України розгромила Північну Македонію у кваліфікації на Чемпіонат Європи 2023
Україна поступилася валійцям та не вийшли на Чемпіонат Світу
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії