Для безпеки породіль, дітей та працівників: в Івано-Франківську у міському пологовому облаштували нове укриття

В Івано-Франківському міському перинатальному центрі вже скоро запрацює облаштоване укриття з операційними та пологовими залами, а також з палатами для породіль та новонароджених.
Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Тут, за словами директорки закладу Марії Бойко, під час повітряної тривоги зможуть сховатися усі пацієнти перинатального центру, а також персонал. А це — понад сотню людей.
Окрім того, у сховищі облаштували все для проведення термінових операцій та навіть палату для малюків, яким необхідна реанімація після народження.  
«Ми маємо на сьогодні розгорнуті повністю функціонуючий пологовий зал, де можна приймати пологи в однієї жінки і може готуватися до пологів друга жінка. Там, де є пологове ліжко, є все необхідне для дитини, сповивальний столик, все необхідне, щоби прийняти дитину і обігріти.
Де є розгорнута, абсолютно функціонуюча, з усім необхідним, з підведеним киснем операційна зала, де можна проводити акушерські операції і гінекологічні, якщо в цьому буде потреба.
Так само буде підведений кисень і буде місце для дитини, спеціальний кувезик, щоби зберігати тепловий ланцюжок і надавати в повному обсязі ті послуги дитині, які ми маємо надати», — розповідає директорка міського клінічного перинатального центру Марія Бойко.
Ремонтні роботи в укритті вже завершують. Тут працюватимуть також мініпральня, стерилізаційна, кімната обробки прибирального інвентаря.
Повноцінний пологовий будинок у безпечному сховищі облаштували завдяки підтримці депутатів обласної ради. А на 4 поверсі у відділенні реанімації для породіль відкрили дві палати для жінок з ускладненнями після пологів.
Приміщення оснащені апаратом ШВЛ, монітором пацієнта, киснем, портативним дефібрилятором, ЕКГ-апаратом.   
«Завжди є те, що іде не за планом. Буває, жінки народжують не за планом. Бувають операції, ускладнення під час операції, бувають просто ускладнення у жінок і вони потребують інтенсивної терапії.
Ці дві палати призначені для тяжких післяпологових і пологових жінок. Після операції, жінки після кровотеч, після шоку. Це реанімаційний зал.
Тут має бути обладнання для забезпечення дихальних шляхів. Якщо вона не може самостійно дихати, за неї працює цей апарат експертного класу, дефібрилятор-монітор, спринцеві насоси, відсмоктувачі, тобто весь спектр необхідного обладнання тут є», — говорить завідувач відділення інтенсивної терапії КНП «Міський перинатальний центр» Андрій Негребецький. 
У закладі також запрацювала кімната відпочинку і ментального здоров’я і медичних працівників. Її створили коштом від гранту ЮНІСЕФ та Українського Католицького Університету. Відтепер лікарі, персонал або навіть пацієнти, яким необхідна психологічна підтримка, зможуть звернутися до «лікаря душі» і отримати кваліфіковану допомогу.
Лікарі та медперсонал задля стабілізації психічного здоров’я зможуть зайнятися арттерапією, дихальними практиками або ж просто поспілкуватися із психологом. 
«Іноді в роботі акушер-гінеколога під час проведення можуть бути перинатальні втрати і це завжди складно як і для батьків, в першу чергу, так і для медичних працівників.
Перинатальна втрата потребує допомоги і психологічного супроводу і батьків, і медпрацівників. Іноді ми можемо стикатися з тим, коли є небезпека відмови від дитини. І це так само дуже складна ситуація, коли є необхідність обговорити в професійному колі», — пояснює практичний психолог міського клінічного перинатального центру Марія Супрун.
Надавати своєчасну, якісну та кваліфіковану допомогу у гідних умовах. Перинатальний центр продовжує оновлюватися та стає сучасним медичним закладом, зазначає Марцінків.
Окрім того, жінки, які народжують у пологовому будинку, отримують окрім кваліфікованої медичної допомоги також фінансову підтримку громади за народження маленьких франківців.
«Завдяки керівнику Міського пологового будинку Марії Бойко, завдяки підтримці депутатів обласної ради, міжнародних проєктів, підтримки з боку міста, пологовий будинок оновлюється.
Хотілось би швидше, але розуміємо, що в цей час це досить великий поступ, досить великий крок вперед. Бачимо, що міський пологовий змінюється, крім того, в місті працює соціальна програма: 20 тисяч при пологах і 50 тисяч – якщо дитинка народжується в сім’ї військового.
Це також є певний внесок міста, щоби люди вибирали саме міський пологовий будинок. А тут хороший колектив, хороше керівництво та міський пологовий змінюється», — зазначає Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

112
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13956 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

679
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5942
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13730
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

273
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2