Дизайн-мислення та штучний інтелект: в Івано-Франківську відбулася Міжнародна науково-практична конференція (ФОТО)

Сучасна система публічного управління повинна стати людиноорієнтованою, - переконані учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи, яка стартувала сьогодні на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Проведення конференції стало завершальним етапом дворічної реалізації спільного українсько-литовського проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», що впроваджується кафедрою публічного управління  та адміністрування ІФНТУНГ у співпраці з Каунаським технологічним університетом (Литва), повідомляє кореспондент Фіртки.

«Сьогодні ми говоримо, перш за все, про те, що сучасна система управління країною, державного управління, публічного управління потребує суттєвого оновлення, нових підходів з орієнтацією на міжлюдські відносини.

Людина – не просто об’єкт управління, а управління повинно бути людиноорієнтоване, і саме цьому присвячена наша конференція, тобто формуванню тих професійних компетентностей посадової особи – чи у виконавчій владі, чи в місцевому самоврядуванні, - які орієнтовані на міжлюдські стосунки», - прокоментував захід його модератор та один з ініціаторів проєкту – Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ.

Варто відзначити, конференція є достатньо представницькою, хоча й відбувається у змішаному (частина учасників присутня на заході фізично, частина – онлайн) форматі.

Свої доповіді на обговорення надіслали близько 80 науковців з України, Польщі, Литви, США та Канади.

Серед них – вчені з відомих в Україні та світі вишів - Вищої школи права та адміністрації міста Жешув (Польща), Ягеллонського університету (місто Краків, Польща), Каунаського технологічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Чернігівська політехніка» і, звісно ж, ІФНТУНГ.

Протягом сьогоднішнього дня в межах пленарного засідання та роботи у секціях вчені планують розглянути цілу низку актуальних питань  щодо розвитку професійної компетенції публічних службовців, підвищення ефективності публічного управління.

При цьому йдеться як про впровадження вже апробованої в рамках реалізації проєкту методології дизайн-мислення, так і інших цікавих методик. В тому числі з використанням штучного інтелекту.

Така тематика також є сьогодні актуальною та перспективно. В цьому, зокрема, переконаний Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.

«Зараз у засобах масової інформації повідомляється все більше і більше, що доволі розвинені держави світу все-таки починають говорити, що на окремих ділянках управління треба застосовувати штучний інтелект, бо він безкомпромісний, він не має вад, які властиві людині», - прокоментував ректор свою позицію Фіртці.

Євстахій Іванович також взяв участь у роботі конференції, привітав її учасників та побажав успіху.

«Це велике задоволення та пошана бути присутньою тут – в Івано-Франківському технічному університеті нафти і газу. – коментує подію гостя з Литви Брігіта Янюнайте, професорка факультету соціальних, гуманітарних наук та мистецтв Каунаського технологічного університету, керівниця дослідницької групи з питань освіти, докторка суспільних наук.

Ми представляємо делегацію з Литви – з Каунаського технологічного університету. У нас є спільний з цим університетом та Інститутом публічного управління проєкт щодо провадження методології дизайн-мислення для розвитку компетенцій публічних службовців. Ми розпочали наш проєкт два роки тому і сьогодні завершуємо його цією конференцією.

Результати нашої роботи – це не лише публікації, а насамперед співпраця з нашими українськими колегами».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину


30.09.2021 Сергій Білий 1679
Коментарі ()

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1132
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1971
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1223
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1508 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4151 7
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34078

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

149

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

180

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

528

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

924
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1296
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1370
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

789
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2114
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12355
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1664
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1439
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30622 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

456
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1013
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

411
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

490