Дизайн-мислення та штучний інтелект: в Івано-Франківську відбулася Міжнародна науково-практична конференція (ФОТО)

Сучасна система публічного управління повинна стати людиноорієнтованою, - переконані учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи, яка стартувала сьогодні на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Проведення конференції стало завершальним етапом дворічної реалізації спільного українсько-литовського проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», що впроваджується кафедрою публічного управління  та адміністрування ІФНТУНГ у співпраці з Каунаським технологічним університетом (Литва), повідомляє кореспондент Фіртки.

«Сьогодні ми говоримо, перш за все, про те, що сучасна система управління країною, державного управління, публічного управління потребує суттєвого оновлення, нових підходів з орієнтацією на міжлюдські відносини.

Людина – не просто об’єкт управління, а управління повинно бути людиноорієнтоване, і саме цьому присвячена наша конференція, тобто формуванню тих професійних компетентностей посадової особи – чи у виконавчій владі, чи в місцевому самоврядуванні, - які орієнтовані на міжлюдські стосунки», - прокоментував захід його модератор та один з ініціаторів проєкту – Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ.

Варто відзначити, конференція є достатньо представницькою, хоча й відбувається у змішаному (частина учасників присутня на заході фізично, частина – онлайн) форматі.

Свої доповіді на обговорення надіслали близько 80 науковців з України, Польщі, Литви, США та Канади.

Серед них – вчені з відомих в Україні та світі вишів - Вищої школи права та адміністрації міста Жешув (Польща), Ягеллонського університету (місто Краків, Польща), Каунаського технологічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Чернігівська політехніка» і, звісно ж, ІФНТУНГ.

Протягом сьогоднішнього дня в межах пленарного засідання та роботи у секціях вчені планують розглянути цілу низку актуальних питань  щодо розвитку професійної компетенції публічних службовців, підвищення ефективності публічного управління.

При цьому йдеться як про впровадження вже апробованої в рамках реалізації проєкту методології дизайн-мислення, так і інших цікавих методик. В тому числі з використанням штучного інтелекту.

Така тематика також є сьогодні актуальною та перспективно. В цьому, зокрема, переконаний Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.

«Зараз у засобах масової інформації повідомляється все більше і більше, що доволі розвинені держави світу все-таки починають говорити, що на окремих ділянках управління треба застосовувати штучний інтелект, бо він безкомпромісний, він не має вад, які властиві людині», - прокоментував ректор свою позицію Фіртці.

Євстахій Іванович також взяв участь у роботі конференції, привітав її учасників та побажав успіху.

«Це велике задоволення та пошана бути присутньою тут – в Івано-Франківському технічному університеті нафти і газу. – коментує подію гостя з Литви Брігіта Янюнайте, професорка факультету соціальних, гуманітарних наук та мистецтв Каунаського технологічного університету, керівниця дослідницької групи з питань освіти, докторка суспільних наук.

Ми представляємо делегацію з Литви – з Каунаського технологічного університету. У нас є спільний з цим університетом та Інститутом публічного управління проєкт щодо провадження методології дизайн-мислення для розвитку компетенцій публічних службовців. Ми розпочали наш проєкт два роки тому і сьогодні завершуємо його цією конференцією.

Результати нашої роботи – це не лише публікації, а насамперед співпраця з нашими українськими колегами».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину


30.09.2021 Сергій Білий 857
Коментарі ()

21.01.2022
Тетяна Дармограй

Івано-Франківська область з 24 січня переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Останні дні тут фіксують рекордну за весь час пандемії кількість хворих.

745
08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

2329 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

3357 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

4342 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

3344 2
31.12.2021
Ігор Марковський

Як другий рік пандемії коронавірусу вплинув на якість підготовки студентів та школярів? Чи готові прикарпатські ВНЗ приймати на навчання громадян Білорусі, котрі тікають від режиму Лукашенка? Яке значення має "Карпатський простір" в євроінтеграційному процесі України? Відповіді на ці питання читайте в першій частині інтерв'ю Фіртки з Ігорем Цепендою, доктором політичних наук, професором, ректором Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 

3848 2

Конференція по створенню Івано-Франківської обласної організації Української Народної Самооборони відбулась днями в Івано-Франківську.

218

Журналісти розповіли про те, як можна оцінювати та порівнювати фінансову спроможність громад, перевіряти справжній стан справ у них та не дати офіційним статистичним даним ввести себе в оману. 

176

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

1487
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

8491 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

14157
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

22871
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

3716
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

4339 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

5541
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

6957 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

1696
21.01.2022

Печерський суд міста Києва ухвалив рішення щодо запобіжного заходу Петру Порошенку.

163
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

1323
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

1936
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

2043 1