Дизайн-мислення та штучний інтелект: в Івано-Франківську відбулася Міжнародна науково-практична конференція (ФОТО)

Сучасна система публічного управління повинна стати людиноорієнтованою, - переконані учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи, яка стартувала сьогодні на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Проведення конференції стало завершальним етапом дворічної реалізації спільного українсько-литовського проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», що впроваджується кафедрою публічного управління  та адміністрування ІФНТУНГ у співпраці з Каунаським технологічним університетом (Литва), повідомляє кореспондент Фіртки.

«Сьогодні ми говоримо, перш за все, про те, що сучасна система управління країною, державного управління, публічного управління потребує суттєвого оновлення, нових підходів з орієнтацією на міжлюдські відносини.

Людина – не просто об’єкт управління, а управління повинно бути людиноорієнтоване, і саме цьому присвячена наша конференція, тобто формуванню тих професійних компетентностей посадової особи – чи у виконавчій владі, чи в місцевому самоврядуванні, - які орієнтовані на міжлюдські стосунки», - прокоментував захід його модератор та один з ініціаторів проєкту – Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ.

Варто відзначити, конференція є достатньо представницькою, хоча й відбувається у змішаному (частина учасників присутня на заході фізично, частина – онлайн) форматі.

Свої доповіді на обговорення надіслали близько 80 науковців з України, Польщі, Литви, США та Канади.

Серед них – вчені з відомих в Україні та світі вишів - Вищої школи права та адміністрації міста Жешув (Польща), Ягеллонського університету (місто Краків, Польща), Каунаського технологічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Чернігівська політехніка» і, звісно ж, ІФНТУНГ.

Протягом сьогоднішнього дня в межах пленарного засідання та роботи у секціях вчені планують розглянути цілу низку актуальних питань  щодо розвитку професійної компетенції публічних службовців, підвищення ефективності публічного управління.

При цьому йдеться як про впровадження вже апробованої в рамках реалізації проєкту методології дизайн-мислення, так і інших цікавих методик. В тому числі з використанням штучного інтелекту.

Така тематика також є сьогодні актуальною та перспективно. В цьому, зокрема, переконаний Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.

«Зараз у засобах масової інформації повідомляється все більше і більше, що доволі розвинені держави світу все-таки починають говорити, що на окремих ділянках управління треба застосовувати штучний інтелект, бо він безкомпромісний, він не має вад, які властиві людині», - прокоментував ректор свою позицію Фіртці.

Євстахій Іванович також взяв участь у роботі конференції, привітав її учасників та побажав успіху.

«Це велике задоволення та пошана бути присутньою тут – в Івано-Франківському технічному університеті нафти і газу. – коментує подію гостя з Литви Брігіта Янюнайте, професорка факультету соціальних, гуманітарних наук та мистецтв Каунаського технологічного університету, керівниця дослідницької групи з питань освіти, докторка суспільних наук.

Ми представляємо делегацію з Литви – з Каунаського технологічного університету. У нас є спільний з цим університетом та Інститутом публічного управління проєкт щодо провадження методології дизайн-мислення для розвитку компетенцій публічних службовців. Ми розпочали наш проєкт два роки тому і сьогодні завершуємо його цією конференцією.

Результати нашої роботи – це не лише публікації, а насамперед співпраця з нашими українськими колегами».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину


30.09.2021 Сергій Білий 1515
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1806
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1791
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1775
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5277 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2076 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

615

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

709

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

904

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

936
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1670
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3602
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10181
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26057
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10089 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7654
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

841
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1343
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

316
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1204
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

793
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1018