Дизайн-мислення та штучний інтелект: в Івано-Франківську відбулася Міжнародна науково-практична конференція (ФОТО)

Сучасна система публічного управління повинна стати людиноорієнтованою, - переконані учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи, яка стартувала сьогодні на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Проведення конференції стало завершальним етапом дворічної реалізації спільного українсько-литовського проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», що впроваджується кафедрою публічного управління  та адміністрування ІФНТУНГ у співпраці з Каунаським технологічним університетом (Литва), повідомляє кореспондент Фіртки.

«Сьогодні ми говоримо, перш за все, про те, що сучасна система управління країною, державного управління, публічного управління потребує суттєвого оновлення, нових підходів з орієнтацією на міжлюдські відносини.

Людина – не просто об’єкт управління, а управління повинно бути людиноорієнтоване, і саме цьому присвячена наша конференція, тобто формуванню тих професійних компетентностей посадової особи – чи у виконавчій владі, чи в місцевому самоврядуванні, - які орієнтовані на міжлюдські стосунки», - прокоментував захід його модератор та один з ініціаторів проєкту – Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ.

Варто відзначити, конференція є достатньо представницькою, хоча й відбувається у змішаному (частина учасників присутня на заході фізично, частина – онлайн) форматі.

Свої доповіді на обговорення надіслали близько 80 науковців з України, Польщі, Литви, США та Канади.

Серед них – вчені з відомих в Україні та світі вишів - Вищої школи права та адміністрації міста Жешув (Польща), Ягеллонського університету (місто Краків, Польща), Каунаського технологічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Чернігівська політехніка» і, звісно ж, ІФНТУНГ.

Протягом сьогоднішнього дня в межах пленарного засідання та роботи у секціях вчені планують розглянути цілу низку актуальних питань  щодо розвитку професійної компетенції публічних службовців, підвищення ефективності публічного управління.

При цьому йдеться як про впровадження вже апробованої в рамках реалізації проєкту методології дизайн-мислення, так і інших цікавих методик. В тому числі з використанням штучного інтелекту.

Така тематика також є сьогодні актуальною та перспективно. В цьому, зокрема, переконаний Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.

«Зараз у засобах масової інформації повідомляється все більше і більше, що доволі розвинені держави світу все-таки починають говорити, що на окремих ділянках управління треба застосовувати штучний інтелект, бо він безкомпромісний, він не має вад, які властиві людині», - прокоментував ректор свою позицію Фіртці.

Євстахій Іванович також взяв участь у роботі конференції, привітав її учасників та побажав успіху.

«Це велике задоволення та пошана бути присутньою тут – в Івано-Франківському технічному університеті нафти і газу. – коментує подію гостя з Литви Брігіта Янюнайте, професорка факультету соціальних, гуманітарних наук та мистецтв Каунаського технологічного університету, керівниця дослідницької групи з питань освіти, докторка суспільних наук.

Ми представляємо делегацію з Литви – з Каунаського технологічного університету. У нас є спільний з цим університетом та Інститутом публічного управління проєкт щодо провадження методології дизайн-мислення для розвитку компетенцій публічних службовців. Ми розпочали наш проєкт два роки тому і сьогодні завершуємо його цією конференцією.

Результати нашої роботи – це не лише публікації, а насамперед співпраця з нашими українськими колегами».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину


30.09.2021 Сергій Білий 1642
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

529
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

705
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2377
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1765
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2059
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5666 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

196

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1173

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1193

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1695
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

936
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

785
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14608
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

622
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10436
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6129
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

659
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7612
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2858
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

590
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

675
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

504