Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Сьогодні, 27 вересня, в Івано-Франківську відбулась конференція "Туристична ревіталізація: фокус на громади".

Про це повідомляє кореспондентка Фіртки.

"Сьогодні відзначається Міжнародний день туризму. Для нас це дуже важливо, тому кожного року ми не тільки святкуємо цей день, але й проводимо різноманітні конференції, щоб обговорити майбутнє.

Сьогодні акцент ставиться на обмін досвідом між різними громадами. Також ми відзначатимемо переможців туристичної премії. Таке нагородження ми проводимо вже вдруге.

Нагороджувати будуть активістів, громадські організації та туристичні організації. Також обговоримо кращі туристичні практики громади, які зможуть поділитися своїм досвідом, що стимулюватиме інші громади. Це покаже, як можна використовувати ті ресурси, які є на місцях, для приваблення туристів", - прокоментував Віталій Передерко, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА.

Передерко каже, що зараз важливо зрозуміти, яка громада працює найактивніше, щоб також визначити пріоритети фінансування.

"Загалом вдосконаленню немає меж. Наша область дуже неоднорідна, бо багато туристів їдуть саме в гори, але ми хочемо вирівняння туристичного поділу та прагнемо залучити туристів, до прикладу, у Дністровський каньйон.

Зараз ми ще всі вчимося, бо процес децентралізації багато що змінив. У нас є декілька видів туризму, які нам потрібно реалізувати. Тому на них ми акцентуємо свою увагу",- додає Передерко.

На презентації зі своїми успішними проєктами виступили представники громад з Ворохти, Косова, Верховини, Долини та Франківська.

Туристичний збір від початку року склав майже вісім мільйонів гривень.

"Наша область є туристична. Для того, щоб наш регіон відвідували ще більше туристів, нам потрібно вдосконалювати умови та інфраструктуру.

Пандемія вносить в роботу цієї сфери свої корективи, тому ми повинні вакцинуватися, щоб створювати комфортні та безпечні умови для наших гостей.

Також у нас зараз багато уваги сконцентровано саме на місцевих дорогах, які потребують терміново ремонту", - каже Світлана Онищук, голова Івано-Франківської облдержадміністрації.

Додамо, що нещодавно в межах обласної програми виділили близько 100 тисяч на блогерів, щоб таким чином популяризувати область.

"У Верховині та Івано-Франківську ми будемо започатковувати гастромаршрут. В нас на Верховинщині він буде складатися з декількох сіл, в якому кожне село буде асоціюватися з відомими літераторами та знаменитостями.

Дивуватимемо гуцульськими голубцями та білим борщем, кулешею з бриндзою, баношем, грибами. Зараз проєкт на стадії реалізації, тому приблизно 20 жовтня в нас у планах є проведення першої екскурсії. Маршрут буде дводенний з ночівлею. В Івано-Франківську такий маршрут буде одноденний", - каже Марія Маківничук, заступниця голови Верховинської селищної ради.

Нагадаємо, вчора вперше в Івано-Франківську провели гастромандрівку смаками Івана Франка. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину

Фотогалерея


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

545
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

742
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2382
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1772
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2063
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5672 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

207

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1178

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1199

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1700
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

941
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

790
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14612
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

628
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10440
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6135
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

663
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7618
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2868
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

594
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

683
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

509