Сьогодні перед стінами Івано-Франківського міського суду знову зібралося близько сотні «дітей війни» з позовними заявами. Обіцяні соціальні виплати пенсіонерам держава не доплачує й обділені діти-війни з цього приводу подають до суду. Міський суд задовольняє позови, але «діти-війни» так і не отримують обіцяні гроші.
Нагадаємо, що 17 січня близько 400 людей похилого віку намагалися увійти в приміщення Івано-Франківського міського суду, щоби здати заяви на отримання пільг як «діти війни». Таким чином, робота Івано-Франківського міського суду була паралізована внаслідок надмірної кількості осіб, які бажають подати до суду різного роду документів.
Сьогодні ця ситуація повторилася. З 5 години ранку пенсіонери вишикувалися перед будівлею суду з метою якнайшвидше здати документи. Таким чином, до 8 години ранку вхід в будівлю суду був повністю заблокований, а працівники установи не мали можливості дістатись до робочого місця. Для врегулювання ситуації прибули працівники міліції, які почали котролювати вхід до суду.
«Діти війни», які і так переповнені люттю за невиплату «соціалки», почали обурюватися. Одну людину старшого віку з-під Івано-Франківського суду забрала карета швидкої допомоги – в пенсіонера піднявся тиск.
Проте чергування дітей війни перед судом в жодному випадку не може дати очікуваного результату. В приміщенні Івано-Франківського міського суду розміщена інформація з приводу особливостей прийому документів, що стосуються звернень громадян про стягнення соціальних виплат відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». В інформації чітко написано: позовні заяви приймаються в кількості 40 штук на день з розрахунку – 20 осіб в період з 9.00 до 13.00 і 20 осіб з 14.00 до 16.00 (в п’ятницю до 15.00).
Тож міський суд фізично не здатен прийняти ту кількість людей, яка сьогодні намагається потрапити до суду.
Варто зауважити, що даний розпорядок роботи не поширюється на інші звернення громадян.
Ще минулого разу, 17 січня, коли вперше виникла така ситуація, керівник апарату Івано-Франківського міського суду Володимир Оліяр, повідомив, що є альтернатива чергам перед будівлею суду: позовні заяви та іншого роду документи можна подати до суду надіславши їх поштовим зв’язком, а також вкинувши в скриньки, котрі розташовані в приміщенні Івано-Франківського міського суду на першому поверсі, а позивач отримає документальне підтвердження того, що суд отримав лист. В суді запевняють, що надіслані справи реєструються в такому ж порядку, як і при спілкуванні віч-на-віч.
Щодо невиплачених коштів «дітям війни», то нинішня влада шукає будь-які можливості, щоб не погашати перед громадянами соціальні борги на суму 130 млрд. грн. Все це здійснюється під прикриттям Європейського суду з прав людини (Євросуд), що наполегливо вимагає від української держави виконувати рішення своїх же судів. Тих самих рішень, переважна частина яких зобов'язує Україну виплатити сотням тисяч своїх громадян покладені соціальні виплати.
Якщо нинішня влада продовжить не платити громадянам їх соціальні гроші, це може обійтися держбюджету приблизно в 300 млрд. грн. Якщо ж влада висловить намір платити, доведеться десь шукати 130 млрд. грн. (Приблизно половина запланованих доходів держбюджету-2011). А таких коштів на випиплату «соціалки» в держбюджеті немає.
Зауважимо, що за один 2010 рік наші суди винесли більше мільйона рішень з приводу соціальних виплат одним тільки дітям війни. Але ж є ще пенсіонери, чорнобильці і так далі…
15