Десять запитань, які соромно поставити урологу. Відповіді лікаря

Урологія – це галузь, яка поєднує у собі діагностику та лікування захворювань  сечостатевої системи у чоловіків та сечовидільної системи у жінок. Важко знайти чоловіка, який бував на прийомі в уролога. Більшість шукають відповіді на свої питання в інтернеті.

Ми спростимо вам життя: лікар уролог медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ Михайло Перекліта – відповість на популярні питання стосовно чоловічого здоров’я.

Чи може алкоголь призвести до імпотенції?

Серед чоловіків популярним є прийом: прийняти трохи спиртного, щоб збільшити тривалість ерекції, цим же продовжити статевий акт. Чоловік козак, жінка задоволена, що ж може бути не так? На жаль, проблем, пов’язаних із алкологем, кілька. Перша: алкоголізм лікувати ой як тяжко. Друга: ви впливаєте на чутливість, притуплюєте відчуття. Третя: алкоголь негативно впливає на кровотік у судинах малого тазу. Як наслідок – недостатність кровонаповнення, розлади потенції. Тому, так, алкоголь – це зло, яке призводить в тому числі і до імпотенції.

Чи можна вилікувати хронічний простатит?

Хронічний простатит лікувати довго, складно і затратно, проте – реально. Ми лікуємо хронічний простатит, поєднуючи медикаментозне лікування, корекцію способу життя пацієнта, апаратні техніки. Для цього необхідно запастись вільним часом та терпінням і старанно дотримуватися рекомендацій лікаря. В більшості випадків лікування триває близько 6 місяців і результат цілком задовольняє пацієнта. Головне, що я наполегливо прошу, не займайтесь самолікуванням.

Я гіпертонік. Чи може високий артеріальний тиск вплинути на потенцію?

Гіпертонічна хвороба – це захворювання, що обумовлене стійким підвищенням артеріального тиску. Це захворювання може бути самостійним (первинним) або наслідком інших захворювань, наприклад цукрового діабету. В будь-якому випадку, при гіпертонії ми відмічаємо спазм судин, некомпенсоване живлення тканин. Тканини статевих органів чоловіка містять багату сітку кровоносних судин, які відповідають за трофіку. Дослідження показують, що некомпенсована гіпертензія знижує кровотік статевих органів вдвічі (!!!). Тому старанно дотримуйтесь схеми прийому ліків, призначеної вашим лікарем. Нагадую, що ліки від гіпертензії варто приймати безперервно.

Чи можна переривати курс лікування?

«В кума день народження, тому щоб не мішати з алкоголем, я 2 дні не пив ліки, що ви призначили», «я на 3 дні забув пити ті таблетки», «я не міг знайти в аптеці ось ці ампули, тому  я їх і не купував, воно ж нічого не змінить?». Невідповідальне відношення пацієнта до лікування – це головна проблема. Запам’ятайте: курс лікування – це цілісний та безперервний процес, який в жодному разі не можна переривати, відтерміновувати чи змінювати без відому лікаря! Як наслідок, розвивається синдром відміни, антибіотикорезистентність, загострення хвороби та купа інших проблем.

Чи може від простатиту розвиватись імпотенція?

Простата виконує ряд важливих функцій в організмі чоловіка: секретує 75% еякуляту, бере участь у перетворенні тестостерону та ін. При простатиті ці функції значно порушуються, що відбивається на статевій функції. Також зверніть увагу, що біль, дизурія, нічні позиви в туалет призводять до зниження лібідо та дратівливості чоловіка. Тому при запущених формах простатиту в якості ускладнення ми часто діагностуємо еректильну дисфункцію.

Чи справді довге утримання шкідливе для чоловіка?

Це спірне питання. В більшості все залежить від психічної складової. Найбільш небезпечним є відсутність статевого життя при сильному бажанні чоловіка. Це призводить до дратівливості, нападів агресії. У простаті формується застій еякуляту. Бувають випадки нічних полюцій у дорослих чоловіків. 

Утримання від сексу грає з чоловіками і позитивну і негативну роль. Позитивні аспекти – знижений ризик сечостатевих інфекцій, якщо чоловік не має постійної партнерки, і наступне – оптимальна якість сперми, якщо варто утриматися перед зачаттям.

Негативні проблеми примусового утримання для чоловіка:

  • нічні полюції;
  • застійні явища;
  • часті випадки передчасної еякуляції в майбутньому;
  • ризик розвитку неврозу;
  • варикозне розширення вен калитки;
  • розвиток аденоми простати;
  • імпотенція.

Розмір – таки головне?

Це варто питати у представниць прекрасної статі ☺ Згідно із сучасними уявленнями, розмір – це суто про самооцінку пацієнта, але анатомічно цей аспект жодним чином не впливає на навички у статевому плані. Доведено, що шийковий оргазм у жінок – явище вкрай рідкісне, тому задоволення жінки можна досягти завдяки стимуляції клітора, точок А та G та інших методик. На якість статевого члена впливає якраз не довжина, а товщина.

Передчасна еякуляція у молодому віці – це норма?

Передчасна еякуляція в будь-якому віці – НЕ НОРМА. І крапка. Цю проблему варто вирішувати, поки вона не переросла у стійкий комплекс та запущену форму захворювання. 

Чи реально вилікувати чоловіче безпліддя?

Це залежить від форми безпліддя. Існують причини відносні, тобто ті, які можна усунути, зменшити їх інтенсивність; а є причини абсолютні – ті, які, на жаль, є причиною абсолютного безпліддя у чоловіка. Абсолютні причини є переважно органічними (аномалії розвитку статевих органів, тяжкі травми статевих органів, фіброзне заміщення тканин) або спадковими (аспермія і тд.) Варто звертатися у таких випадках із готовими результатами спермограми напряму до репродуктолога.

Як наважитись на огляд в уролога?

На жаль, тут не буде чудодійної поради. Відповідь проста: якщо ви хочете бути здоровим, зверніться до лікаря найближчим часом. Це не потребує особливих затрат часу та коштів. Повірте, лікування запущених форм обійдеться вам значно дорожче. Зі свого боку можу запевнити, що ми докладаємо максимальних зусиль для комфорту пацієнта і забезпечення абсолютної конфіденційності. 

Під час первинного профілактичного прийому не проводяться якісь особливі болючі обстеження. Уролог проводить загальний огляд, пальцеве дослідження простати, перевіряє кровотік судин статевого члена, за потреби порадить УЗД. Лабораторна діагностика та інші обстеження призначаються переважно при наявності відповідних скарг.

 Любі друзі! Бережіть себе і не соромтесь звернутися за допомогою до лікаря! Хворобі легше запобігти, аніж лікувати!

Партнерський матеріал


31.08.2022 1366
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

350
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13907 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1594
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

882
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6165
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1734

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

650

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1286

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1175
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

531
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

669
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1589
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

612
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

896
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5933
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13705
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

265
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

562
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

494
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

804 2