
Оподаткування учасників ринку криптовалют за ставкою 5% дасть інструмент державі і фіскальним органам втручатись в цей ринок та «кошмарити» будь-якого представника цієї галузі.
Про це заявив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України народний депутат Юрій Дерев'янко під час круглого столу на тему: «Імплементація Policy Paper в законодавство України».
Він виступив за те, щоб ринок криптовалют був легалізований та захищений, та щоб вся діяльність, яка здійснюється величезною кількістю ентузіастів, відбувалась в правовому полі.
«Нам треба рухатись швидко. Але швидко - це не означає як-небудь. Це вивірено і так, як це відповідає ринку, щоб ринок розвивався після того, як впровадиться таке законодавство краще, а не гальмувався через якісь перешкоди», - закликав Дерев’янко.
Юрій Дерев’янко виступив проти будь-яких податків для учасників цього ринку протягом 10 років.
«Щоб правоохоронні і державні органи не могли когось блокувати чи обмежувати. Будь-які податки, навіть якщо це буде 5%, - це 100% повноваження податкової «кошмарити» будь-кого суб’єкта оподаткування. Тому що 100% знайдуться такі «розумники», які скажуть, що заплатили мало, заплатили не повністю», - пояснив свою позицію Дерев’янко.
Він додав, що з точки зору бюджету, податок в 5% ніякої суттєвої ролі не зіграє, тим більше, що сьогодні бюджет отримує 0%.
«Але інструмент, щоб лізти в цей бізнес в них буде дуже хороший», - переконаний нардеп.
Нагадаємо, 27 вересня Юрій Дерев’янко зареєстрував законопроект №9083-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні», який звільняє учасників ринку криптовалют від оподаткування до 31 грудня 2029 року та визначає криптовалюту як нематеріальний цифровий актив, що визначає одиниці цінності, безпосереднє право власності на які фіксується згідно з записами в розподіленому реєстрі транзакцій (блокчейні).
Законопроект Юрія Дерев'янка є альтернативним до законопроекту депутата від БПП Олексія Мушака № 9083 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні».
Законопроектом Мушака пропонується встановити пільговий період на 5 років до 31 грудня 2024 року. Також законопроект № 9083 передбачає ставку податку на прибуток юридичних осіб та податок з доходів фізичних осіб - 5%.