Дерев’янко: Мін’юст мав втрутитись в ситуацію з незаконною будівлею московського патріархату на території музею історії України

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ, кандидат в президенти України народний депутат Юрій Дерев’янко разом з народним депутатом Ігорем Луценком провели спільне засідання двох підкомітетів антикорупційного комітету ВРУ, присвячене незаконному заволодінню нерухомим майном, яке набуло катастрофічного поширення в Україні.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Під час засідання учасники обговорили питання незаконних дій державного реєстратора та позицію Міністерства юстиції України щодо реєстрації права власності на МАФ УПЦ МП на території Національного музею історії України. Директор Національного музею історії Тетяна Сосновська повідомила, що наприкінці 2012 року Шевченківській районний суд задовільнив клопотання релігійної громади і надав право власності на три металевих вагончики на площі 66 метрів на території музею.

«Навесні 2013 року державний реєстратор надає право власності капітальній споруді, яка на той час уже була, площею 133, 2 квадратних метри. У свідоцтві про надання право власності державний реєстратор пише, що право власності надається на підставі рішення суду 2012 року. Є розбіжність площі і статусу – МАФ і фундаментальна споруда», - заявила Сосновська.

Вона також повідомила, що отримала погрози від представників московської церкви. Заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова відповіла, що після ухвалення закону про децентралізацію всі функції були передані на місця.

«Мінюст не несе відповідальність за таких реєстраторів», - підкреслила вона. Директор Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Віталій Гайдук додав, що комісія при Мін’юсті відмовила у скарзі директорці музею, оскільки вважає, що це питання судів. Юрій Дерев’янко обурився тим, що Міністерство юстиції не втрутилось в цей процес. «Ви розумієте, що це повний абсурд? Рішення суду було зовсім інакше, ви не мали права відмовити музею у скарзі», - підкреслив він.

Представник Генпрокуратури прокуратури Роман Балита зазначив, що факт невідповідності дій державного реєстратора є, тому наразі відбувається збір даних по цій справі. Участь у засідання взяли генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, заступник начальника управління - начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції Олександр Ковтун, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, директор департаменту державної реєстрації та нотаріату Мін’юсту Віталій Гайдук, заступник начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів ГУ НП в м. Києві Олександр Білик, начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному проваджені та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури Роман Балита та громадяни, що постраждали від дій державних реєстраторів.

Також були присутні народні депутати Юрій Дерев’янко, Ігор Луценко, Олег Осуховський, Юрій Тимошенко, Володимир Парасюк та Михайло Головко.

Наступне спільне засідання комітетів призначене на четвер, 20 вересня о 14.30. На ньому будуть обговорені конкретні факти незаконного заволодіння нерухомим майном громадян у різних містах України, в тому числі й крадіжка квартири народного депутата Юрія Дерев’янка на вулиці Пушкінській в центрі Києва.

Нагадаємо, квартиру народного депутата Юрія Дерев’янка на вулиці Пушкінська в Києві, якою він володіє з 1997 року, і в якій прописаний, незаконно переоформили на іншу людину. Поліція порушила кримінальну справу, триває розслдіування.


20.09.2018 802
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

310
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2912
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1976
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1347 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2360

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

691

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2137

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

816

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1405
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

138
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

465
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

997
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

140
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

755
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

736
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8210
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

820 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

873
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2165 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

817