Дерев’янко: Мін’юст мав втрутитись в ситуацію з незаконною будівлею московського патріархату на території музею історії України

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ, кандидат в президенти України народний депутат Юрій Дерев’янко разом з народним депутатом Ігорем Луценком провели спільне засідання двох підкомітетів антикорупційного комітету ВРУ, присвячене незаконному заволодінню нерухомим майном, яке набуло катастрофічного поширення в Україні.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Під час засідання учасники обговорили питання незаконних дій державного реєстратора та позицію Міністерства юстиції України щодо реєстрації права власності на МАФ УПЦ МП на території Національного музею історії України. Директор Національного музею історії Тетяна Сосновська повідомила, що наприкінці 2012 року Шевченківській районний суд задовільнив клопотання релігійної громади і надав право власності на три металевих вагончики на площі 66 метрів на території музею.

«Навесні 2013 року державний реєстратор надає право власності капітальній споруді, яка на той час уже була, площею 133, 2 квадратних метри. У свідоцтві про надання право власності державний реєстратор пише, що право власності надається на підставі рішення суду 2012 року. Є розбіжність площі і статусу – МАФ і фундаментальна споруда», - заявила Сосновська.

Вона також повідомила, що отримала погрози від представників московської церкви. Заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова відповіла, що після ухвалення закону про децентралізацію всі функції були передані на місця.

«Мінюст не несе відповідальність за таких реєстраторів», - підкреслила вона. Директор Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Віталій Гайдук додав, що комісія при Мін’юсті відмовила у скарзі директорці музею, оскільки вважає, що це питання судів. Юрій Дерев’янко обурився тим, що Міністерство юстиції не втрутилось в цей процес. «Ви розумієте, що це повний абсурд? Рішення суду було зовсім інакше, ви не мали права відмовити музею у скарзі», - підкреслив він.

Представник Генпрокуратури прокуратури Роман Балита зазначив, що факт невідповідності дій державного реєстратора є, тому наразі відбувається збір даних по цій справі. Участь у засідання взяли генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, заступник начальника управління - начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції Олександр Ковтун, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, директор департаменту державної реєстрації та нотаріату Мін’юсту Віталій Гайдук, заступник начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів ГУ НП в м. Києві Олександр Білик, начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному проваджені та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури Роман Балита та громадяни, що постраждали від дій державних реєстраторів.

Також були присутні народні депутати Юрій Дерев’янко, Ігор Луценко, Олег Осуховський, Юрій Тимошенко, Володимир Парасюк та Михайло Головко.

Наступне спільне засідання комітетів призначене на четвер, 20 вересня о 14.30. На ньому будуть обговорені конкретні факти незаконного заволодіння нерухомим майном громадян у різних містах України, в тому числі й крадіжка квартири народного депутата Юрія Дерев’янка на вулиці Пушкінській в центрі Києва.

Нагадаємо, квартиру народного депутата Юрія Дерев’янка на вулиці Пушкінська в Києві, якою він володіє з 1997 року, і в якій прописаний, незаконно переоформили на іншу людину. Поліція порушила кримінальну справу, триває розслдіування.


20.09.2018 780
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2502
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1174
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1105
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2286
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3727
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2701 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

964

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

822

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

773

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10450
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1301
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

332
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5446
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2952
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

536
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

396 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

835
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

722
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

774