Декомунізація на Івано-Франківщині:  скільки пам’ятників радянської епохи залишилось демонтувати

Станом на перше квітня на Івано-Франківщині залишилося перейменувати 13 вулиць, назви яких були пов'язані з Росією та її союзниками. 

Крім того, за законом про декомунізацію в області потрібно демонтувати 71 пам’ятник. Втім, з демонтажем частини з них є проблеми.

Про це під час наради в обласній військовій адміністрації розповів заступник голови ОВА Богдан Футерко, пише Фіртка.

"Станом на перше квітня демонтовані 27 пам’ятників із 98. Залишився 71 пам’ятник в області.

Однією з головних проблем декомунізації є населення, яке виступає проти демонтажу історичних маркерів. Навіть попри тривалу війну багато людей вважають, що пам’ятники не на часі.

Проте, сьогодні на часі говорити про те, що демонтаж пам’ятників означає не забування історії, а її переосмислення

Також багато з тих монументів, які є символом радянської епохи, перебувають під захистом законодавства, зокрема — в реєстрі Міністерства культури.

Тому їх перемістити та демонтувати буде складно. Тако, процес демонтажу є затратним", — уточнив Футерко.

Зі слів посадовця, процес декомунізації повністю завершений у Верховинському районі — тут немає ні пам’ятників, ні назв вулиць радянської епохи. Разом з тим, у Косівському районі перейменували всі вулиці.

Найбільше проблем з декомунізацією залишаються в Івано-Франківському та Галицькому районах. До 27 квітня, відповідно до законодавства, декомунізація має завершитись в усіх громадах.

"На органи місцевого самоврядування, а також на районні державні адміністрації неодноразово надсилали листи, щоб з’ясувати об’єктивну інформацію щодо перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топонімії", — додає заступник.

Богдан Футерко резюмує: процес перейменування вулиць в Івано-Франківській області цілком ймовірно завершити вчасно, бо замінити назви залишилось лише для 13 вулиць. Однак, з демонтажем пам’ятників буде складніше. 


Чи потрібно жителям перейменованих вулиць змінювати документи?


Жителям вулиць, які перейменували, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі.

У випадку, якщо жителі вулиці оформлюють спадщину, продають або переоформлюють власність, потрібно її перереєструвати. Це безплатно.

Ті франківці, які захочуть одразу після прийняття міською радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому міськради, який зобов’язаний надати виписку до паспорта про перейменування вулиці.

Водночас юридичні та фізичні особи, які зареєстровані за перейменованими вулицями, мають змінити адресу в реєстрі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Доволі часто виникають конфузи", — історик Ярослав Коретчук про декомунізацію на Прикарпатті 

"Є громади, де ні пам'ятники, ні назви вулиць не змінили": як на Івано-Франківщині відбувається декомунізація та деколонізація


02.04.2024 798
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1063
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1496
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1452
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4341 31
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1769 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1098

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

431

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

561

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

831
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

9791
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

556
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

633
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7273
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

582
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

856
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

1424
08.04.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18952
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

490
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

666
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

638
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

836