«Де справедливість, коли злісному ухилянту дають рік умовно, а бійцю за самовільне залишення частини загрожує три роки тюрми», — військовослужбовець з Івано-Франківська Мирон Дмитрик

У новому законі про мобілізацію немає потреби, втім необхідно справедливо карати ухилянтів.
Про це в інтерв'ю для KyivFM наголосив юрист, військовослужбовець з Івано-Франківська Мирон Дмитрик, пише Фіртка.
«Я думаю, що цей закон про мобілізацію, який сьогодні активно обговорюють, а чи потрібен він взагалі? У нас достатньо механізмів для того, щоб нормально призивати відповідну кількість людей, яка необхідна для забезпечення Сил оборони.
Щоб я змінив в законодавстві — це відповідальність для ухилянтів. Наголошую, для злісних ухилянтів, а не просто, коли людині одну повістку принесли, а вона не прийшла за викликом. Йдеться про тих людей, які вже пройшли відповідні процедури та після цього не з'явилися на збір, а також тих, які, або втекли, або чинять фізичний спротив працівникам територіальних центрів комплектування. Ось для таких я б дійсно посилював відповідальність.
Як юрист маю звичку — раз в тиждень відстежувати судові рішення. І коли я бачу, що ухилянтові дають рік умовно, а моєму побратиму, який прослужив більше ніж півтора року й просто в нього поїхав дах, ну буває так через півтора року після п'яти контузій — у людини може поїхати дах — і він після того, як півтора року не був в відпустці, просто взяв і, скажімо, "чкурнув". У нас це називають самовільне залишення частини, і ось йому загрожує три роки тюрми або дисбат. І де справедливість?
Людина, яка тікає, ухиляється від свого конституційного обов'язку може отримати рік умовно, а боєць, який має державні нагороди, між іншим, але просто через півтора року зірвався, таке буває, то йому загрожує три, а, можливо, й навіть п'ять років.
І ось я б це вирівняв. Знаєте, можливо навіть жорсткіше: злісних ухилянтів я б прирівнював до зрадників Батьківщини», — каже боєць.
Зі слів військовослужбовця, зміни в законодавстві потрібні. Втім, продовжує Мирон Дмитрик, якщо українці хочуть перемогти, то потрібно слухати Генеральний штаб та Головнокомандувача, а не різних осіб, які абсолютно ніякого відношення до війська не мають та пропонують безглузді речі.
«Тільки військові точно знають, як до цього ставитись, не вигадувати якісь порушення прав людини. Та які права людини? У Бучі будуть права людини.
Не можна на одну шальку терезів ставити якісь умовні начебто порушення прав людини. Це я, наприклад, про обмеження виїзду за кордон, чи про обмеження там керувати транспортним засобом, чи арешт транспортних засобів для злісних ухилянтів.
І ось ці дефініції, про які я говорю, власне злісний ухилянт, тобто особа, яка ухиляється від виконання своїх конституційних обов'язків, ці дефініції теж повинні бути визначені чітко законом.
Хто такий цей ухилянт та що він повинен зробити, чи навпаки не зробити. Там, наприклад, скільки разів не з'явитись за повісткою. Це все має бути чітко розписано», — додає Мирон Дмитрик.


26.01.2024 1043
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1744 14
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9862 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10883 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4969
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2723
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2228

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

163

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

291

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

352

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

628
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

244
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1236
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

719
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2967
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1704
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

677
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1097
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

342
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

364
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

795 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1417 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

999 1