«Я думаю, що цей закон про мобілізацію, який сьогодні активно обговорюють, а чи потрібен він взагалі? У нас достатньо механізмів для того, щоб нормально призивати відповідну кількість людей, яка необхідна для забезпечення Сил оборони.Щоб я змінив в законодавстві — це відповідальність для ухилянтів. Наголошую, для злісних ухилянтів, а не просто, коли людині одну повістку принесли, а вона не прийшла за викликом. Йдеться про тих людей, які вже пройшли відповідні процедури та після цього не з'явилися на збір, а також тих, які, або втекли, або чинять фізичний спротив працівникам територіальних центрів комплектування. Ось для таких я б дійсно посилював відповідальність.Як юрист маю звичку — раз в тиждень відстежувати судові рішення. І коли я бачу, що ухилянтові дають рік умовно, а моєму побратиму, який прослужив більше ніж півтора року й просто в нього поїхав дах, ну буває так через півтора року після п'яти контузій — у людини може поїхати дах — і він після того, як півтора року не був в відпустці, просто взяв і, скажімо, "чкурнув". У нас це називають самовільне залишення частини, і ось йому загрожує три роки тюрми або дисбат. І де справедливість?Людина, яка тікає, ухиляється від свого конституційного обов'язку може отримати рік умовно, а боєць, який має державні нагороди, між іншим, але просто через півтора року зірвався, таке буває, то йому загрожує три, а, можливо, й навіть п'ять років.І ось я б це вирівняв. Знаєте, можливо навіть жорсткіше: злісних ухилянтів я б прирівнював до зрадників Батьківщини», — каже боєць.
«Тільки військові точно знають, як до цього ставитись, не вигадувати якісь порушення прав людини. Та які права людини? У Бучі будуть права людини.Не можна на одну шальку терезів ставити якісь умовні начебто порушення прав людини. Це я, наприклад, про обмеження виїзду за кордон, чи про обмеження там керувати транспортним засобом, чи арешт транспортних засобів для злісних ухилянтів.І ось ці дефініції, про які я говорю, власне злісний ухилянт, тобто особа, яка ухиляється від виконання своїх конституційних обов'язків, ці дефініції теж повинні бути визначені чітко законом.Хто такий цей ухилянт та що він повинен зробити, чи навпаки не зробити. Там, наприклад, скільки разів не з'явитись за повісткою. Це все має бути чітко розписано», — додає Мирон Дмитрик.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни