Дайте Баррозу виступити в українському парламенті!

Україна готується до вшанування 25-х роковин страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

 

У період з 19 по 21 квітня 2011 року у Києві відбудеться три важливих чорнобильських заходи. Це й Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, Донорська конференція зі збору коштів на завершення чорнобильських проектів, а також міжнародна конференція "Двадцять п'ять років чорнобильської катастрофи: безпека майбутнього". Справді актуальна тематика для України, Європи та світу. Особливо у контексті «Фукусіми 1».

 

Як було раніше заявлено, глава Європейської Комісії Жозе Мануель Боррозу має намір прибути до Києва та взяти участь у згаданих чорнобильських заходах.

 

Це – добра новина не лише для учасників заходу та України, яка прагне зібрати додаткових 720 мільйонів євро для завершення чорнобильських проектів. Це – добра новина для Верховної Ради України. Чому?

 

Україна веде складні переговори з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про асоціацію, яка включатиме у себе положення про створення Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Після візиту В.Путіна ми напевне знаємо, що у цей процес активно втручаються представники Російської Федерації, які прагнуть переконати керівництво України у доцільності приєднання України до Митного союзу та зони вільної торгівлі СНД.

 

Я ще місяць тому після візиту в Україну віце-прем’єр-міністра Росії пана Шувалова застеріг керівництво України від подібної російської ініціативи. Наголошу ще раз: євроінтеграція та створення зони вільної торгівлі має залишатися безумовним пріоритетом на цей рік. У 2011 році ми маємо завершити усі переговори з ЄС і нарешті підписати Угоди про асоціацію.

 

Щоб парламент України не залишився осторонь від цього процесу, щоб унеможливити деструктивний вплив з боку тих, хто звик робити велику політику у маленьких темних кімнатах, я минулого тижня звернувся до керівництва Верховної Ради з пропозицією запросити пана Баррозу для виступу 18 або 19 квітня 2011 року з трибуни Верховної Ради України на тему відносин Україна–ЄС та перспектив завершення переговорів. Сподіваюся, мій заклик було почуто.

 

Я вкотре виступаю з подібною ініціативою тому, що переконаний: український парламент – рівноправний центр прийняття важливих як внутрішньо, так і зовнішньополітичних рішень. І досить виводити його з гри під різними протокольними приводами, як це відбувається протягом останнього року.

 

Тому у рамках візиту пана Баррозу народні обранці повинні почути особисто від нього, а не від «тлумачів» з Банкової чи за дорученням з Михайлівської, що має зробити український парламент для швидшого завершення переговорного процесу України з Євросоюзом. 

 

Парламентарії i громадськiсть мають почути, які преференції отримає Україна від створення Зони вільної торгівлі з ЄС.

 

Ми повинні ще раз усвідомити, що процес одночасного створення зон вільної торгівлі з ЄС та СНД, а також приєднання до Митного союзу є неможливим.  

 

До речі, виступ пана Баррозу у Верховній Раді має відновити демократичну традицію впливу законодавчого органну держави на важливі зовнішньополітичні процеси.

 

Нам потрібен міжнародний діалог не лише на рівні Голови Верховної Ради, але й депутатів усіх фракцій та груп, які мають бути більш активними у діяльності на міжнародному напрямі. 

 

Отож, панове місцеві «демократи»! Дайте Баррозу виступити в українському парламенті.

 

 

 


15.04.2011 Олег Ляшко 1979 6
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700