Чотири загрози, які можуть знищити інтернет до 2025 року

 

/data/blog/55204/39a5bbf07027f53c6cbbea7838412761.jpg

 

Дослідники вивчили, з якими проблемами може зіткнутися інтернет у найближче десятиліття.

Американська організація Pew Research Center провела дослідження про те, яким буде інтернет в 2025 році, опитавши при цьому 1400 експертів у галузі інтернет-технологій та кібербезпеки.

Згідно з даними дослідження, до 2025 року інтернет-користувачам доведеться зіткнутися з низкою загроз, а звичний нам інтернет зазнає глобальних змін.

На думку експертів, найбільшу тривогу викликають чотири моменти - посилення фільтрації мережі, стеження за користувачами, комерціалізація інтернету і надлишок інформації.

"Правильний" інтернет

На думку експертів, чим більше буде розростатися інтернет, тим більше вимог до нього буде. В першу чергу це буде пов'язано з тотальним контролем з боку урядів різних країн, які захочуть фільтрувати мережу і тримати її в кулаці. Якщо раніше інтернет був практично безконтрольним, то вже зараз ми помічаємо тенденцію до спроби отримання доступу над ним.

Такі країни, як Єгипет, Пакистан, Туреччина сприймають інтернет як загрозу для їхнього режиму і частково блокують доступ в мережу. До цього списку незабаром можна приєднатися і Росія - керівництво країни впритул зайнялося інтернетом і тепер хоче отримати контроль над користувачами мережі. Крім того, уряди країн приводять в приклад "великий китайський фаєрвол", який є типовим зразком інтернет-цензури.

За нами стежать

Багато експертів вважають, що з плином часу довіра до інтернету буде падати через тотальне стеження держави за всіма діями користувача в мережі. Вже зараз нам відомі факти викриття того, як уряд стежить за нами в інтернеті.

Завдяки Едварду Сноудену і його викриттям, інтернет-користувачі переконалися, що анонімність в мережі - це міф, а влада зможе отримати будь-які дані про юзера аж до інтимного листування. Вже зараз багато юзерів роблять кроки, щоб бути більш акуратними в мережі, а до 2025 року обмін особистими даними в інтернеті в принципі може припинитися.

Монетизація інтернету

Значне число експертів передбачає, що монетизація інтернет-діяльності сильно вплине на те, яким чином люди будуть отримувати інформацію. Серед основних проблем, які постануть перед компаніями - це дотримання мережевого нейтралітету і робота з інформацією, що містить елементи авторського права. Велику проблему представляє і бажання рекламодавців монетизувати свої активи в збиток прогресу.

Надлишок інформації

Експерти, що взяли участь в дослідженні, припускають, що спроби вирішити проблеми з надлишком інформації в мережі можуть зруйнувати структуру обміну контентом в принципі. Однією з найбільших проблем стане знаходження цікавої й осмисленої інформації в мережі. Наприклад, буде однаково складно знайти як спецефічну научну інформацію, так і хороший ресторан, музику чи фільм.

Внаслідок цього, люди будуть намагатися впоратися з інформаційним перевантаженням і це може призвести до зменшення вартого уваги контенту. На думку експертів, нові алгоритми фільтрації не будуть справлятися з великими обсягами інформації і це може мати негативні наслідки для інтернету.

Втім, все перераховане вище не означає, що експерти бачать майбутнє в чорному світлі. Багато з них заявили, що не очікують істотних змін у гіршу сторону і чекають появи нових способів обміну інформацією між користувачами.

ТСН


08.07.2014 1140 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

960
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

770
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1890
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3238
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2549
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2537

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

233

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

730

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

683

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1595
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

353
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

689
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

611
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

328
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

379
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27029
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

838
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19671
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

422
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

394
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

728
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1318 3