Будь-які спроби відступити від генерального плану Івано-Франківська рано чи пізно неминуче закінчаться поразкою.
Таку думку висловив депутат Івано-Франківської міської рад Володимир Чорноус.
"На останній в минулому році сесії міськради депутати прийняли рішення, спрямоване на рішуче й остаточне вирішення однієї із найболючіших міських проблем. Маю на увазі сумнозвісне будівництво на вул. Гетьмана Мазепи, 35А. Нагадаю: маючи на руках державний акт на право постійного користування землею під будівництво малоповерхових житлових будинків (тобто одно-дво-триповерхових будинків, як це визначено державними будівельними нормами), забудовник спорудив 8-поверхову будівлю. Скандальне будівництво, яке супроводжувалось численними акціями протесту обурених сусідів і судовими засіданнями, насправді стало своєрідним лакмусовим папірцем спроможності (чи нездатності) міської влади впливати на будівельні процеси в Івано-Франківську. Отже, міська рада зобов’язала виконком на найближчому засіданні прийняти рішення про зупинення цього будівництва як такого, що провадиться з порушенням містобудівної документації. Крім того, депутати звернулися до Держархбудінспекції в Івано-Франківській області з вимогою негайно вжити заходів щодо усунення приватним підприємством «Прогрес-буд ІФ» порушень будівельних норм при будівництві вказаного будинку і приведення його поверховості до норм малоповерхової забудови (до 3-х поверхів)", - розповідає депутат.
За його словами, у випадку невиконання забудовником відповідного припису Держархбудінспекції запропоновано подати до суду позов про знесення самочинно збудованого будинку.
"Таким чином, всі недобросовісні забудовники отримали недвозначний сигнал: будь-які спроби відступити від генерального плану міста рано чи пізно неминуче закінчаться поразкою... Ще одна ініціатива, підтримана останньою сесією міськради, стосувалась багатостраждальної земельної ділянки на вул. Галицькій, 126-130. Враховуючи значний суспільний резонанс навколо тамтешнього будівництва, ми запропонували кардинально переглянути цільове призначення спірної ділянки – здійснити інвентаризацію зелених насаджень на цій території, а за матеріалами інвентаризації скласти і затвердити паспорт об'єкта благоустрою – Пасічнянського скверу. Такі заходи гарантуватимуть збереження чи не єдиного зеленого місця у правій половині мікрорайону Пасічна, де можуть відпочити мешканці", - підсумував Володимир Чорноус.