"Чи можлива Партія галичан?" - дискутували вчора в Івано-Франківську

 

 

Вчора, 28 лютого, в івано-франківському арт-кафе «Хрущ на Вежі» відбулося виїздне засідання львівського Галицького дискусійного клубу «Митуса». Темою дискусії, яка відбулася за сприяння Івано-Франківської Культурологічної Фундації «Цинамоновий Хрущ», була: «Чи можлива Партія галичан?»

 

За словами ідеолога та модератора «Митуси» Володимира Павліва метою ініційованої дискусії є «перше – це представити власне «Митусу» в Івано-Франківську, друге – налагодити ймовірну співпрацю з івано-франківським інтелектуальним і культурним середовищем».

 

«В свій час Галицький дискусійний клуб «Митуса» виник як намагання виплеснути на певний загал, вийти за межі стола, за яким дискутують друзі у вузькому колі, поговорити серйозно про серйозні речі в ширшому форматі. Ми також хотіли б запросити івано-франківські інтелектуальні середовища до дискусії, яку ми вже рік ведемо в Львові, можливо навіть об’єднати ці середовища – в Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Тернополі – всюди, де виникне зацікавлення та зворотній зв'язок», - сказав В. Павлів.

 

Івано-франківець Володимир Єшкілєв виступив з тезами модератора. Після цього відбулася майже двогодинна дискусія, в якій взяли участь молоді місцеві політологи, журналісти, громадські діячі.

 

Дискусія почалася з намагання відповісти на ключове запитання – «чи є якась ідея, яка могла б об’єднати галичан?» Така ідея, щоб на її основі можна було створити «партію» (не чергову, 223-тю безідеологічну, а базований на Ідеї широкий громадський рух).

 

Спочатку всі ідеї об’єднання зводилися до традиційного об’єднання «проти» - проти «руського міра», проти «неукраїнської влади», проти єврейських бізнесменів, які «поки ми боремося за українську мову в Донецьку скуповують нашу землю» і т.д. Все ж таки учасники дискусії погодилися, що всі об’єднання «проти» є по суті своїй контр-продуктивними та тимчасовими.

 

Під кінець дискусії виникла думка – власне не означати в словесно-текстовій формі цю об’єднавчу «Ідею», а лише прийняти за аксіому самодостатню ірраціональну цінність «Галичини як такої». Зі своїми мотиваціями, менталітетом, мовою, традиціями, нашаруванням культурних різнонаціональних пластів в її історії, взаємної толерантності та іншими ознаками.

 

Саме така ідея могла б, на думку учасників засідання, максимально та не-маніпулятивно об’єднати Галичину та галичан. І вже на основі цієї ідеї стало б можливе творення такого громадського руху, як «Партія галичан».

 

Такий проміжний результат дискусії, після якої в Івано-Франківську вже зголосилися активісти, що пропонують свою допомогу в «оформленні простору» для роботи дискусійного клубу.

 


29.02.2012 2166 11
Коментарі (11)

Проноз 2012.02.29, 12:39
Не треба мудрувати. В галичан є свій бог - Степан Бандера. Хто вірить в цього бога - той галичанин, а хто не вірить, той рагуль. Є партія, яка проголомсила Бандеру своїм богом - "СВОБОДА". Вона і є правдивою партією галичан. Все інше - від лукавого
олег 2012.02.29, 13:08
прям нова релігія - Свобода!
Семен 2012.02.29, 13:58
Якщо створять партію галичан, то вони з"їдять одне одного дуже швидко, оскільки галичани готові знищувати собі подібних з величезною швідкістю, а свобода це якесь утворення, яке штучно створили за бабло, щоб дурити наївних галичан і вони косять паід патріотів, нікого не пускають до Шустера, а Тягнибоку всюди відкриті двері і ви ще сумніваєтеся, хто йому їх відкриває?
Oxana 2012.02.29, 13:59
ВО "Свобода" - це проект партії регіонів. Ще за часів ОУН радянські спецслужби створювали легендовані організації підпілля, з метою дискредитації, і викриття справжнього підпілля. Так що нічого нового.
Сорока 2012.02.29, 14:12
Свобода - це народний проект. Ви живете у своїй жи***вні і не буваєте у домах простих українців. А там через одну хату висять портрети Тягнибока, як ікони. от вам і релігія!!!! Люди голосуватимуть за українців а не за придуманих ж***и "галичан". нема вжк давно ніяких галичан, а є Українська Нація під проводом Духа Бандери і Даждьбога, Отця Небесної України. Слава Нації!
Oxana 2012.02.29, 14:45
Проект ВО Свобода і був розрахований на те, що темнота буде молитися на Тягнибока! :))) А для кожного тверезо мислячого українця очевидно, як Свобода за вказівкою влади підтримує для нас імідж "фашистської Галичини". Тягнибок - не бандерівець, а зрадник. Свобода - це партія- провокатор. Під час президентських виборів Свобода працювала на Януковича (підтримала політтехнологію Партії регіонів "ПРОТИ ВСІХ". Наверху - кожний їхній крок написаний Партією Регіонів. А "внизу" - вірять і моляться до Тягнибока. Тому що ТЕМНОТА.
гедзь 2012.02.29, 20:32
Ота Оксана - ригівський провокат
Cпокій 2012.02.29, 22:07
Cхема відпрацьована. Спершу закинути "наївний і простацький",а ще бажано епічно безграмотний, допис начебто прихильника про партію, яку в репортажі і словом не згадано, а потім повправлятись у повторенні брехливих мантр накшталт фашистськості, проектності чи противсіхності, ЖОДНОГО аргументованого доказу яких стосовно "Свободи" НІДЕ і НІКОЛИ не було наведено. Сподіваєтесь, що 100 разів повторена брехня зійде за правду, чи сумніваєтесь, що голосніше за всіх верещить "тримай злодія" сам злодій? Не тратьте сил, "тверезо мислячі" :)
Прикарпаття 2012.02.29, 22:48
Доводжу до відома всіх, хто бавиться в партії.В Західній Україні,в тому числі Івано-Франкйвщині Є одна партія це ПАРТІЯ РЕГІОНІВ!!!!!!!!!!!!!!!!,а решта партії лакеїв,підлабузників , аферистів і сраколизів,сидіть тихонько і не пукайте!Ви екзамен здали.А Степана Бандеру не рухайте,ви не вартуєте навіть рядом біля памятника стояти, опозиціонери гребані,а не патріоти.Патріоти в могилах,а ви опозицію будуєте на мішках з долярами!Дискотека сі скінчила і ноги помліли, йдіть спати!!!
Роман 2012.03.01, 08:52
Дев"ять коментарів і жодного посуті. Що таке "партія" взагалі? Це об"єднання людей за інтересами, ідеологією, переконаннями. Що об"єднує галичан? Що об"єднує українців? Ми завжди, в угоду соборності, жертвуємо своїми переконаннями, своєю ідеологією. Згадаймо Ярослава Осьмомисла, короля Данила Гадицького, згадаймо, що ми були великою державою. Москалі поляки, мадяри,та румуни усе робили, щоб ми забули про свою державу. Галич занехаяли, не розбудовували.І ось, вони добились свого, ми хочемо від Сяну до Дону і тому нічого не маємо. Ще б Путін подарував нам Кубань та пару інших оюластей, то ми вже ніколи не будемо мати незалежності, бо тоді у Верховній раді москалів буде більше ніж українців. Краще синиця в руці, ніж журавель у небі, краще розвивати свою маленьку галичину, котра є більшою за Прибалтику, показати, що у нас краще, а тоді інші самі за нами підуть. Я за партію Галичан, але щоб це була партія патріотів, а не партія галицьких олігархів.
Тернопільський 2012.03.02, 22:56
той хто заявляє, що нема ніяких галичан, той глибоко помиляється, бо просто не знає історії своєї Батьківщини, щодо ВО Свобода, то це аж ніяк не та політична сила, яка представляє інтереси жителів Галичини (галичан), хоча фактично і є "владою" в цьому регіоні, а спекулюючи на імені Бандери ця партія просто дискредитує сама себе, бо кожна думаюча людина прекрасно розуміє, що це маніпуляції з симпатіями галичан. партія галичан має реальне місце на існування, є ж партія "любителів пива" чи там "зелених", то чому така партія не може бути в жителів такого самобутного регіону як галичина? має повне право на існування..
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

531
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

4902
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1291
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5482
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1485
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1856

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

796

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1106

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1105

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1372
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

191
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

475
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

814
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

204
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

521
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

952
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1690
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

138
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

183
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

389
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

580
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

825