
Після звернення матері другокласника з інвалідністю Печеніжинського ліцею на Івано-Франківщині Ганни Сметанюк комісія Служби якості освіти перевірила цей навчальний заклад та виявила порушення.
Водночас освітня омбудсменка Надія Лещик звернулася до ліцею, щоб з’ясувати, чи проводили там опитування про ставлення до дітей з інвалідністю.
Селищну раду посадовиця просить перевірити обґрунтованість такого анкетування та чи справді у школі неналежно реагували на інформацію про ймовірний булінг другокласника.
Про це Суспільному повідомили керівниця управління Державної служби якості освіти в області Любов Касіян та освітня омбудсменка України Надія Лещик, пише Фіртка.
Що каже начальниця управління Державної служби якості освіти в області
Зі слів Любові Касіян, після звернення матері учня з аутизмом Печеніжинського ліцею Ганни Сметанюк представники обласного управління Державної служби якості освіти провели 16-22 квітня позапланову перевірку у школі. Порушення виявили в організації інклюзивного навчання та протидії булінгу.
"Ми надали фахові консультації. Керівник закладу був ознайомлений з тими порушеннями освітнього законодавства, підписав акт і впродовж п'яти днів було видане розпорядження, в якому керівника зобов'язали усунути ці порушення.
Він надіслав нам лист, що отримав це розпорядження, і буде нас повідомляти про те, як заклад освіти працює для того, щоб усунути порушення.
Наскільки я знаю, директор школи застосував дисциплінарні стягнення безпосередньо до педагогічного працівника, який забезпечував ці процеси, про які написали у зверненні", — розповіла Любов Касіян.
За її словами, Державна служба якості освіти не має повноважень встановлювати факти булінгу.
"Ми чітко відстежуємо, як заклад реагує на ті обставини, які зазначені у зверненні учасника освітнього процесу, в нашому випадку — мами. А встановлювати факт булінгу може тільки суд.
І безпосередньо дізнаватися про ці всі процедури, які відбувалися в закладі освіти, має поліція", — говорить начальниця управління Державної служби якості освіти в області.
Що каже освітня омбудсменка України
Служба освітнього омбудсмена також отримала звернення від матері другокласника з інвалідністю Печеніжинського ліцею. У ньому йшлося про можливі факти булінгу учня.
"Як стверджує у зверненні матір, вона звернулася до адміністрації закладу щодо актів булінгу стосовно сина. Однак, на її думку, заклад освіти не вжив заходів реагування, а на батьків чинився психологічний тиск.
Окремо мати інформує, що у закладі освіти проводилося опитування серед здобувачів освіти щодо їхнього ставлення до дітей з особливими освітніми потребами, а також щодо того, в якій формі доцільно здобувати таким дітям загальну середню освіту", — пише Надія Лещик.
Вона додає, що звернулася до Печеніжинського ліцею та селищної ради, щоб з’ясувати обставини справи та у разі виявлення порушень притягнути винних до відповідальності. Наразі Надія Лещик чекає на відповідь.
З її слів, якщо факти, які свідчать про булінг у Печеніжинському ліцеї встановлять, поліція має скласти протокол про за ст. 173-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення — булінг (цькування) учасника освітнього процесу.
Воно карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.
Що з’ясувала поліція
Зі слів керівника сектору комунікації поліції в області Андрія Яцківа, під час перевірки поліцейські не підтвердили факт булінгу щодо другокласника з інвалідністю у Печеніжинському ліцеї.
Ювенальні поліцейські склали протоколи за статтею 184 Кодексу України про адмінправопорушення на батьків двох семикласників.
Санкція статті передбачає попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Протоколи скерували до суду.
Читайте також: