В Івано-Франківську міський суд закрив справу щодо директорки ліцею, яку звинувачували в бездіяльності під час булінгу учня

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У понеділок, 29 квітня, Івано-Франківський міський суд закрив справу щодо директорки ліцею № 4 Ірини Гаврилюк, яку звинувачували в бездіяльності під час булінгу учня.

Про це повідомляє Суспільне, передає Фіртка.

На суді директорка Івано-Франківського ліцею № 4 Ірина Гаврилюк свою вину заперечувала. З її слів, вона відреагувала на прохання матері учня Оксани Крайник про зустріч й обговорення проблеми.

"20 лютого мама мене просила про зустріч, і ми домовилися на 22 лютого. 22 скликали комісію і повідомили поліцейського. Тобто ніякого порушення не було", — каже Ірина Гаврилюк.

Захисниця відповідачки Зоряна Івасишин вказала на помилку в протоколі поліції.

"У протоколі зазначена дата — перше березня. Виходячи з того, що ми маємо повідомити (про факт булінгу — ред.) протягом 24 годин, тоді подія мала б відбутися 29 лютого. 29 у нас ніякої події не відбулося. Тому незрозуміло, чому поліцейські повважали, що порушення вчинене саме першого березня", — пояснює свою позицію адвокатка Зоряна Івасишин.

Зважаючи на помилку у протоколі, суд закрив справу.

"Суд, заслухавши думку сторін, провадження у справі закриває через відсутність у діях особи, яка притягається до відповідальності, складу правопорушення відповідно до обставин, що зазначені в протоколі", — оголосив суддя Дмитро Романчук.

Керівниця ювенальної превенції поліції в області Алла Бойчук повідомила Суспільному, що коментар з приводу рішення надасть 30 квітня.

Мама учня шостого класу ліцею № 4 Оксана Крайник розповідає, що булінг сина почався з листування в груповому чаті у Viber від 14 лютого. Після цього, каже жінка, школярі продовжили знущатися з дитини 19 лютого вже у ліцеї.

"Однокласники його випихали з класу, не пускали на урок. Потім вони його біля воріт школи цькували, ображали. Коли він пішов додому, то дві дівчинки його наздогнали та продовжували ображати", — згадує Оксана Крайник.

За словами матері, її син плакав і казав, що "більше не хоче жити".

Як зазначають, 19 лютого Оксана Крайник звернулася до класної керівниці сина з проханням домовитися про зустріч із директоркою ліцею Іриною Гаврилюк. Через те, що очільниця навчального закладу мала справи, зустріч перенесли на 22 лютого.

Ірина Гаврилюк говорить, що про булінг вперше дізналася 22 лютого на зустрічі з матір’ю учня. Заява Оксани Крайник її здивувала, адже, каже директорка, син жінки упродовж майже шести років не ходив до ліцею.

"Розмова зайшла про відвідування. І поліцейський Володимир Залозецький звернувся до Оксани Володимирівни: "За те, що дитина системно не відвідує школу, ви можете бути притягнені до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків". І, звичайно, для Оксани Володимирівни це було тригером. Бо ще в минулі роки до неї приходили працівники поліції, служби у справах дітей. Сім’ю поставили на облік як таку, що опинилася в складних життєвих обставинах", — пояснює Ірина Гаврилюк.

Ці слова директорки Оксана Крайник заперечує.

"Насправді поліцейський мене нічим не лякав. Він просто почав випитувати пропуски моєї дитини. Я чемно запитала: "Пане, а який це має стосунок до булінгу, до того, з чим я прийшла?" Він склав свою документацію і сказав: "Тепер я більше не маю що тут робити", — каже Оксана Крайник.

Директорка ліцею № 4 Ірина Гаврилюк вважає, що в чаті Viber між учнями відбувся конфлікт, а не булінг, адже вся розмова тривала приблизно пів години. З її слів, не було систематичності. Тому, каже Ірина Гаврилюк, поліцейські склали протокол незаконно.

"За тим, що ми дослідили, булінг не підтверджується. Не було над дитиною ні фізичного насилля, ні економічного", — говорить Ірина Гаврилюк.

Оксана Крайник заперечує слова директорки й каже, що факт булінгу визнали й поліція, і департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Наразі жінка звернулася до дирекції ліцею з проханням перевести дитину на домашню форму навчання щонайменше на місяць, доки ситуація з булінгом не владнається.


Нагадаємо, наприкінці лютого 2024 року до поліцейських звернулась мешканка Івано-Франківська, з проханням захистити сина від жорстокого поводження та психологічного насильства, які вчиняли над ним інші учні.

Співробітники ювенальної превенції 1 березня опитали адміністрацію навчального закладу та педагогів.

Поліціянти склали адміністративний протокол на директорку ліцею за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП. Йдеться про неповідомлення керівником закладу освіти уповноважених підрозділів органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу, який мав місце в ліцеї.

Перевірка у навчальному закладі триває.

Крім того, на ситуацію у ліцеї №4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Посадовець наголосив, що замовчування булінгу є неприпустимим.

"Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв в Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити.

Якщо не вдається владнати ситуацію на рівні школи, звертайтеся до місцевих органів управління освіти, освітнього омбудсмена та поліції. Діти очікують на підтримку дорослих, хоча не завжди вірять, що зможуть її отримати.

Тому дуже важливо чути і слухати їх весь час. Підтримувати і вірити в них більше, ніж в самих себе".


30.04.2024 5386
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

300
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

435
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2292
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1695
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1989
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5596 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1098

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1113

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1625

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1102
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

853
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

713
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14530
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

507
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10376
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6045
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

598
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7451
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2707
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

496
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

599
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

434