"Ні в якому разі не мовчати": що відомо про булінг на Івано-Франківщині

Булінг - це дія або бездіяльність учасників освітнього процесу стосовно інших учасників освітнього процесу, що спричинили травму психічного здоров'я, економічного характеру, сексуального й фізичного.

Про це розповіла начальниця відділу ювенальної превенції поліції області Алла Бойчук для "Суспільного Івано-Франківська", передає Фіртка.

Булінг має свої ознаки: 

  • повторюваність, систематичне вчинення будь-яких дій;
  • наявність трьох сторін. Булер - це потерпіла сторона та обов'язково мають бути свідки цього вчинення; 
  • дія або бездіяльність та саме яка шкода завдана.

Зі слів Алли Бойчук, перш за все зіштовхуються з фізичним булінгом у школах. 

"Приниження та цькування - це психологічна форма булінгу. Не завжди ті дії є булінгом. Тобто якщо вони не мають повторюваності, системності, то ми вживаємо інші заходи.

Якщо цей конфлікт мав місце в закладі освіти, перше, куди повинен звернутися потерпілий, це до керівника або класного керівника закладу освіти. Для того, щоб вони з'ясували всі обставини.

Закон передбачає, що в закладі освіти повинні створити відповідну комісію з розгляду фактів булінгу. Негайно упродовж доби, якщо є така інформація, скликають засідання комісії, розглядають ці випадки, на засіданні комісії повинні бути всі сторони конфлікту. Вони з'ясовують, проте чи це булінг, чи конфлікт.

Якщо є булінг, то упродовж трьох днів зобов'язані повідомити органам національної поліції для того, щоб вжити заходів реагування.

Батьки, якщо не згідні з висновком комісії, в будь-який інший момент, мають право звернутися до найближчого відділення поліції або у службу "102" для того, щоб реагувати.

Це може бути паралельне або одночасне повідомлення в заклад освіти та поліції", - каже Алла Бойчук.

Алла Бойчук додає: є випадки коли дитина самостійно під час конфлікту в навчальному закладі звертається у службу "102". Реагування відбувається на загальних підставах.

"Ми реагуємо, але залучаємо ювенальну превенцію для того, щоб отримати заяву повідомляємо законних представників дитини. Ні в якому разі не мовчати.

Тому що це має накопичувальний ефект і потім дитина просто замикається в собі. Дитину з того психологічного стану важко витягнути, в неї депресія. Є випадки коли необхідна допомога психолога навіть з медикаментозним лікуванням", - зауважила Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699