"Ні в якому разі не мовчати": що відомо про булінг на Івано-Франківщині

Булінг - це дія або бездіяльність учасників освітнього процесу стосовно інших учасників освітнього процесу, що спричинили травму психічного здоров'я, економічного характеру, сексуального й фізичного.

Про це розповіла начальниця відділу ювенальної превенції поліції області Алла Бойчук для "Суспільного Івано-Франківська", передає Фіртка.

Булінг має свої ознаки: 

  • повторюваність, систематичне вчинення будь-яких дій;
  • наявність трьох сторін. Булер - це потерпіла сторона та обов'язково мають бути свідки цього вчинення; 
  • дія або бездіяльність та саме яка шкода завдана.

Зі слів Алли Бойчук, перш за все зіштовхуються з фізичним булінгом у школах. 

"Приниження та цькування - це психологічна форма булінгу. Не завжди ті дії є булінгом. Тобто якщо вони не мають повторюваності, системності, то ми вживаємо інші заходи.

Якщо цей конфлікт мав місце в закладі освіти, перше, куди повинен звернутися потерпілий, це до керівника або класного керівника закладу освіти. Для того, щоб вони з'ясували всі обставини.

Закон передбачає, що в закладі освіти повинні створити відповідну комісію з розгляду фактів булінгу. Негайно упродовж доби, якщо є така інформація, скликають засідання комісії, розглядають ці випадки, на засіданні комісії повинні бути всі сторони конфлікту. Вони з'ясовують, проте чи це булінг, чи конфлікт.

Якщо є булінг, то упродовж трьох днів зобов'язані повідомити органам національної поліції для того, щоб вжити заходів реагування.

Батьки, якщо не згідні з висновком комісії, в будь-який інший момент, мають право звернутися до найближчого відділення поліції або у службу "102" для того, щоб реагувати.

Це може бути паралельне або одночасне повідомлення в заклад освіти та поліції", - каже Алла Бойчук.

Алла Бойчук додає: є випадки коли дитина самостійно під час конфлікту в навчальному закладі звертається у службу "102". Реагування відбувається на загальних підставах.

"Ми реагуємо, але залучаємо ювенальну превенцію для того, щоб отримати заяву повідомляємо законних представників дитини. Ні в якому разі не мовчати.

Тому що це має накопичувальний ефект і потім дитина просто замикається в собі. Дитину з того психологічного стану важко витягнути, в неї депресія. Є випадки коли необхідна допомога психолога навіть з медикаментозним лікуванням", - зауважила Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

180
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1458
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2217
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1463
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1693 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4519 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1091

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

383

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

356

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

638
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1450
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1528
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

933
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6801
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2176
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12503
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1813
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

842
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

853
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

627
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1202
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

555