Після випадку цькування шестикласника: в Івано-Франківську ліцеї перевірять на толерування булінгу

Усі ліцеї Івано-Франківська перевірятимуть на толерування випадків булінгу.

Зокрема, у навчальних закладах проведуть анонімне анкетування дітей.

Про це під час традиційного відеозвернення розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

«Маємо прикрий випадок, коли знущаються зі слабшого. Триває розслідування. Поліція склала щонайменше шість протоколів на батьків, які брали учать в листуванні, а також на директорку школи.

На жаль, маємо ось цю агресивність, соціальні мережі й інші речі, де показують вседозволеність. Також проблема в тому, що ми десь також толеруємо різні речі насильницького методу. Це спричиняє такі ганебні явища, які трапились в Франківській громаді.

Ми всі недопрацьовуємо — суспільство, громада, церква. Тому вважаю, що важливо реагувати на такі речі. Дякую всім, хто реагує», — зазначив Марцінків.

Наразі за цим випадком тривають розслідування двох комісій — Департаменту освіти та науки міської ради та Міністерства освіти і науки України.

Окрім цього, зі слів посадовця, у всіх навчальних закладах Івано-Франківська проведуть анонімне анкетування, щоб визначити рівень толерування булінгу.


Нагадаємо, наприкінці лютого 2024 року до поліцейських звернулась мешканка Івано-Франківська, з проханням захистити сина від жорстокого поводження та психологічного насильства, які вчиняли над ним інші учні.

Співробітники ювенальної превенції 1 березня опитали адміністрацію навчального закладу та педагогів.

Поліціянти склали адміністративний протокол на директорку ліцею за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП. Йдеться про неповідомлення керівником закладу освіти уповноважених підрозділів органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу, який мав місце в ліцеї.

Перевірка у навчальному закладі триває.

Крім того, на ситуацію у ліцеї №4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Посадовець наголосив, що замовчування булінгу є неприпустимим.

«Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв в Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити.

Якщо не вдається владнати ситуацію на рівні школи, звертайтеся до місцевих органів управління освіти, освітнього омбудсмена та поліції. Діти очікують на підтримку дорослих, хоча не завжди вірять, що зможуть її отримати.

Тому дуже важливо чути і слухати їх весь час. Підтримувати і вірити в них більше, ніж в самих себе».


Психологиня Валерія Худзіцька розповіла Фіртці, що стати жертвою булінгу може будь-хто.

За словами фахівчині, досить опинитися в слабкій позиції або перейти комусь дорогу.

Втім, в більшості випадків в категорію жертв потрапляють діти, які так чи інакше відрізняються від своїх однолітків: фізичними даними, успішністю в навчанні, матеріальним станом, чи навіть характером.


Зловживання, які можуть свідчити про ознаки булінгу

Ознаками булінгу у класі є атмосфера страху, недовіри, несвободи у своїх проявах в учнів, існування «нижчої касти учнів» і «вищої касти учнів», узгодження дій з учнями, які проявляють владу і видають своєрідні «дозволи» іншим учням, відсутність згуртованості, замовчування проблем, вимагання, крадіжки, висміювання тощо.

Як зрозуміти, що дитину цькують?

Найчастіше дитина стає замкнутою, заляканою, стриманою, відмовляється відвідувати школу, просить про переведення в інший навчальний заклад, перенаправляє агресію на інших, оскільки не може захиститись від кривдників, знижується самооцінка, знижується шкільна успішність і мотивація до навчання.
У дитини відсутні близькі друзі, або є один друг, з яким вони «одні проти всього світу». У дитини є синці, її речі та одяг часто знищені та пошкоджені, дитина не може пояснити, куди ділись кошти на обід або солодощі.
Батьки відзначають інші зміни в поведінці, яких раніше не було.
   читайте також: Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

Як говорити про булінг з дитиною батькам і вчителям?

Надійним фактором у боротьбі з булінгом є формування довірливих, близьких і відкритих взаємин між дитиною і батьками, дитиною і вчителями. Де у дитини є можливість відверто розповісти, що відбувається і впевненість, що вона буде сприйнятою серйозно і може розраховувати на реальну допомогу і включення дорослих у цей процес.
Такі довірливі стосунки формуються довгий час, від раннього дитинства, тому цьому потрібно приділяти серйозну увагу, хочеться наголосити, що саме довіра, а не контроль.
Найважливіше, що потрібно знати батькам і педагогам, що постраждала дитина ні за яких умов не зможе самостійно справитись з булінгом і захиститись від нього. Оскільки в основі булінгу є дисбаланс влади й сили, то лише втручання дорослих може врівноважити цей дисбаланс.
Булінг — це насильство і правопорушення, якщо шкільний та батьківський колектив не можуть впоратись із цькуванням або учень серйозно постраждав, до справи залучається поліція.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700