Чи можливо підхопити COVID-19 від собаки й навпаки: симптоми та заходи безпеки

Немає жодних доказів того, що тварини відіграють значну роль в поширенні коронавірусу серед людей, але дотримання заходів безпеки допоможе захистити як людей, так і їх домашніх улюбленців. 

Таку заяву 1 лютого зробила офіційна представниця американського Центру профілактики та контролю захворюваності (CDC) доктор Кейсі Бартон Бехравеш, яку цитує CNN, пише Фіртка з посиланням на УП Життя.

"На основі обмеженої інформації, яка у нас є, ризик зараження людини COVID-19 від тварини, в тому числі домашньої, є досить низьким", – заявила вона. 

Є інформація, що ймовірно COVID-19 виник спочатку у тварин, перед тим, як почав швидко поширюватися серед людей. 

"Станом на середину січня відомо про 187 тварин у 22 країнах світу із підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2", – розповіла доктор Бехравеш, додавши, що ці цифри не беруть до уваги норок на фермах у Данії. 

Місцева влада змушена була вбити близько 17 млн особин норок через ризик неконтрольованого поширення інфекції.

Доктор Бехравеш також додала, що ще не було зафіксовано жодної смерті тварини саме через вірус SARS-CoV-2. 

Центр профілактики та контролю захворюваності США уважно слідкує за дослідженнями коронавірусних інфекцій серед тварин і класифікує тварин в залежності від ризику їх зараження. 

За словами Бехравеш, до тварин, які дуже чутливі до вірусу, належать кішки, хом’яки, примати, кролики, норки та олені.


 Як захистити домашніх тварин? 

Тварини-компаньйони людини, такі як собаки й коти, належать до групи, які найчутливіші до коронавірусу. 

За словами Бехравеш, хоч ризик передачі вірусу від тварини до людин дуже низький, зате тваринам вірус можуть передавати люди. 

Тож Центр профілактики та контролю захворюваності США рекомендує ставитися до тварин так, як до членів сім'ї, аби захистити їх від COVID-19 і обмежувати їх контакти з людьми поза домом. 

  • Тримайте кішок в середині дому і не дозволяйте іншим домашнім тваринам вільно бродити вулицями. 
  • Увага! Тільки не варто одягати на тварин маски, це мало того, що не допоможе, але може також зашкодити. 
  • Інфіковані люди повинні уникати контакту з домашніми тваринами, тобто не цілуватися, не обійматися чи, наприклад, не спати з ними в одному ліжку. 
  • На час, коли ви лікуєтеся від коронавірусу, варто делегувати догляд за тваринами комусь іншому.
  • Якщо неможливо ізолювати тварин від інфікованих людей, CDC радить людям носити маски при спілкуванні з тваринами. 
  • При підозрі COVID-19 у ваших домашніх улюбленців, варто звернутися до ветеринара.

Симптоми коронавірусу у тварин

Відомо про 93 випадки COVID-19 у кішок та собак у США, 53% з них не мали ніяких симптомів. 

Серед симптомів у тварин, про які наразі відомо, були: 

  •  респіраторні симптоми: кашель та чхання;
  •  рідше: лихоманка, млявість, блювота та діарея.

За словами представниці CDC, домашніх тварин з позитивним результатом тесту на коронавірус варто ізолювати від людей та інших тварин. 

Окрім того, важливо знати, що немає ніяких доказів того, що домашні тварини переносять чи поширюють коронавірус на шкірі чи шерсті. Тож не варто протирати чи купати тварин у будь-якому хімічному засобі, що дезінфікує. 

"Служба контролю за тваринами отримала більше звернень через отруєння тварин через такі методи "лікування", – пояснила представниця американського Центру профілактики та контролю захворюваності (CDC) доктор Кейсі Бартон Бехравеш.

На сьогодні у світі немає офіційно зареєстрованих препаратів для лікування та профілактики COVID-19 у тварин. 


Читайте також:

10 ознак того, що ви перехворіли COVID-19 і маєте імунітет на 5 місяців

У ВООЗ вважають, що другий рік пандемії може виявитися важчим

На COVID-19 тестуватимуть усіх, хто має ознаки респіраторного захворювання

ВООЗ закликає носити маски навіть після COVID-вакцинації


03.02.2021 1288
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

529
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

703
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2377
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1765
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2059
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5666 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

196

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1173

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1193

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1695
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

936
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

785
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14608
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

622
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10436
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6129
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

659
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7612
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2858
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

590
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

675
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

504