Чи можливо підхопити COVID-19 від собаки й навпаки: симптоми та заходи безпеки

Немає жодних доказів того, що тварини відіграють значну роль в поширенні коронавірусу серед людей, але дотримання заходів безпеки допоможе захистити як людей, так і їх домашніх улюбленців. 

Таку заяву 1 лютого зробила офіційна представниця американського Центру профілактики та контролю захворюваності (CDC) доктор Кейсі Бартон Бехравеш, яку цитує CNN, пише Фіртка з посиланням на УП Життя.

"На основі обмеженої інформації, яка у нас є, ризик зараження людини COVID-19 від тварини, в тому числі домашньої, є досить низьким", – заявила вона. 

Є інформація, що ймовірно COVID-19 виник спочатку у тварин, перед тим, як почав швидко поширюватися серед людей. 

"Станом на середину січня відомо про 187 тварин у 22 країнах світу із підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2", – розповіла доктор Бехравеш, додавши, що ці цифри не беруть до уваги норок на фермах у Данії. 

Місцева влада змушена була вбити близько 17 млн особин норок через ризик неконтрольованого поширення інфекції.

Доктор Бехравеш також додала, що ще не було зафіксовано жодної смерті тварини саме через вірус SARS-CoV-2. 

Центр профілактики та контролю захворюваності США уважно слідкує за дослідженнями коронавірусних інфекцій серед тварин і класифікує тварин в залежності від ризику їх зараження. 

За словами Бехравеш, до тварин, які дуже чутливі до вірусу, належать кішки, хом’яки, примати, кролики, норки та олені.


 Як захистити домашніх тварин? 

Тварини-компаньйони людини, такі як собаки й коти, належать до групи, які найчутливіші до коронавірусу. 

За словами Бехравеш, хоч ризик передачі вірусу від тварини до людин дуже низький, зате тваринам вірус можуть передавати люди. 

Тож Центр профілактики та контролю захворюваності США рекомендує ставитися до тварин так, як до членів сім'ї, аби захистити їх від COVID-19 і обмежувати їх контакти з людьми поза домом. 

  • Тримайте кішок в середині дому і не дозволяйте іншим домашнім тваринам вільно бродити вулицями. 
  • Увага! Тільки не варто одягати на тварин маски, це мало того, що не допоможе, але може також зашкодити. 
  • Інфіковані люди повинні уникати контакту з домашніми тваринами, тобто не цілуватися, не обійматися чи, наприклад, не спати з ними в одному ліжку. 
  • На час, коли ви лікуєтеся від коронавірусу, варто делегувати догляд за тваринами комусь іншому.
  • Якщо неможливо ізолювати тварин від інфікованих людей, CDC радить людям носити маски при спілкуванні з тваринами. 
  • При підозрі COVID-19 у ваших домашніх улюбленців, варто звернутися до ветеринара.

Симптоми коронавірусу у тварин

Відомо про 93 випадки COVID-19 у кішок та собак у США, 53% з них не мали ніяких симптомів. 

Серед симптомів у тварин, про які наразі відомо, були: 

  •  респіраторні симптоми: кашель та чхання;
  •  рідше: лихоманка, млявість, блювота та діарея.

За словами представниці CDC, домашніх тварин з позитивним результатом тесту на коронавірус варто ізолювати від людей та інших тварин. 

Окрім того, важливо знати, що немає ніяких доказів того, що домашні тварини переносять чи поширюють коронавірус на шкірі чи шерсті. Тож не варто протирати чи купати тварин у будь-якому хімічному засобі, що дезінфікує. 

"Служба контролю за тваринами отримала більше звернень через отруєння тварин через такі методи "лікування", – пояснила представниця американського Центру профілактики та контролю захворюваності (CDC) доктор Кейсі Бартон Бехравеш.

На сьогодні у світі немає офіційно зареєстрованих препаратів для лікування та профілактики COVID-19 у тварин. 


Читайте також:

10 ознак того, що ви перехворіли COVID-19 і маєте імунітет на 5 місяців

У ВООЗ вважають, що другий рік пандемії може виявитися важчим

На COVID-19 тестуватимуть усіх, хто має ознаки респіраторного захворювання

ВООЗ закликає носити маски навіть після COVID-вакцинації


03.02.2021 1329
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

890 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2248
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727