10 ознак того, що ви перехворіли COVID-19 і маєте імунітет на 5 місяців

Люди, які перехворіли на COVID-19, з великою ймовірністю будуть мати імунітет до нього протягом як мінімум п'яти місяців. 

Але є докази того, що люди з антитілами все ще можуть переносити і поширювати вірус, пише Фіртка з посиланням на УП.Життя.

За результатами дослідження науковців із Public Health England (PHE), повторні інфекції у людей, у яких є антитіла до COVID-19 від перенесеної інфекції, вкрай рідкісні. 

Науковці виявили всього 44 випадки серед 6614 раніше інфікованих в дослідженні.

Однак,  виявлений імунітет до коронавірусу не дає підстави нехтувати правилами безпеки, які можуть захистити інших. 

Є щонайменше 10 ознак того, що ви перехворіли коронавірусом безсимптомно, тому що навіть у тих, хто переніс інфекцію в легкій формі може бути Long Covid, довготривалі наслідки цього захворювання. 

Втрата пам'яті і туман в голові

Попереднє дослідження, опубліковане наприкінці жовтня 2020 року, припускає, що люди, які інфіковані COVID-19, можуть мати когнітивні проблеми, які тривають місяцями, особливо якщо вони важко перехворіли і потребували госпіталізації.

Проаналізувавши результати широко доступного когнітивного тесту, дослідники виявили, що COVID-19 спричинив старіння мозку деяких пацієнтів приблизно на 10 років.

"У людей, які одужали, зокрема у тих, у кого більше не було симптомів, спостерігали значні когнітивні порушення", – написали автори дослідження.

Тому багато пацієнтів, які одужали від коронавірусної хвороби повідомляють про складність в обробці інформації та втрату пам'яті впродовж місяців після одужання. 

Коронавірусний язик

Деякі експерти в області охорони здоров'я підозрюють, що коронавірус може безпосередньо інфікувати кровоносні судини і порушити приплив крові до ясен, зубів і язика, спричиняючи біль і пошкодження.

Тепер з'являється все більше повідомлень про те, що інфекція може вплинути на здоров'я порожнини рота. 

Після діагнозу COVID-19 і одужання люди діляться історіями про те, як стан їхніх зубів або ясен погіршувався.

Якщо ви маєте якісь дивні нові відчуття на язиці, це може бути через те, що у вас був COVID-19, або у вас є одне з ряду інших захворювань, які можуть бути наслідком поганої гігієни порожнини рота, куріння або нездорової дієти.

Біль в животі

Деякі пацієнти з коронавірусною інфекцією страждають від болю в шлунку впродовж тижнів після зараження.

Діарея є одним із можливих симптомів коронавірусної  інфекції. 

Мікробіом кишківника може грати важливу роль у боротьбі організму з цим захворюванням та запобіганні важкому перебігу СOVID-19. 

У кожної людини в кишківнику є унікальний асортимент бактерій, які відіграють різноманітну роль, зокрема в модуляції імунної відповіді, йдеться у публікації в журналі British Medical Journal.

Дослідження Китайського університету Гонконгу показали, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали "значно змінений" склад мікробіому. 

Тому, цілком можливо, що у тих, хто перехворів, з госпіталізацією чи безсимптомно, біль в животі може продовжуватися.  

Запалені очі

Цей симптом є відносно рідкісним, але все ще вважається, що він впливає приблизно на 3% мільйонів людей, які перенесли коронавірусну хворобу.

Лікарі попередили, що інфекції очей можуть бути ще однією ознакою COVID-19.

Інші люди повідомляли про такі симптоми, як кон’юнктивіт.

Втома

Зимою багато людей можуть відчувати втому і легко сплутати її із коронавірусним симптомом. 

Проте хворі на цей загальний тривалий симптом COVID-19 порівнюють його більше із відчуттям виснаження, ніж із типовою втомою.

Симптом може негативно вплинути на життя людей і перетворити найпростіші завдання на величезну боротьбу.

Утруднене дихання

COVID-19 може спричинити як тривалі, так і гострі труднощі з диханням. 

Звісно, якщо лікування коронавірусної хвороби відбувалося в лікарні з окситерапією чи підключенням до апаратів ШВЛ, то легке дихання не відновиться одразу після виходу з лікарні. 

Багато людей, які спочатку були безсимптомними, отримували проблеми з диханням протягом кількох місяців після зараження.

Якщо вам важко перевести дух, або якщо ваш партнер помітив, що ви дихаєте важче, ніж зазвичай, тоді ви можете страждати на пошкодження легенів, пов’язане з коронавірусною інфекцією.  

Втрата волосся

Доведено, що коронавірус потрапляючи в організм впливає на імунітет, який активізовує всі свої сили на боротьбу з вірусом, як наслідок у нього не залишається сил на іншу роботу. 

Хоча це не один із контрольних сигналів, за якими нам казали стежити під час пандемії, випадіння волосся може свідчити про наявність у вас коронавірусу.

Тривога і безсоння

Ще один симптом, який складно помітити, з огляду на загальне психічне напруження в суспільстві, але дослідники вважають, що COVID-19 може призвести до тривоги, депресії та безсоння.

Вчені з Оксфордського університету проаналізували електронні медичні картки 69 мільйонів людей у ​​США, у тому числі понад 62 000 пацієнтів COVID-19.

Їх аналіз показав, що за три місяці після позитивного тесту COVID-19, кожен п'ятий вперше отримав діагноз тривожності, депресії або безсоння.

За словами дослідників, це приблизно вдвічі частіше, ніж у людей без COVID-19.

Втрата слуху та шум у вухах

У листопаді було опубліковано дослідження, яке показало, що багато людей страждають від втрати слуху протягом декількох місяців після виявленої інфекції. 

Дослідники з Університету Англії Раскіна розглянули проблеми зі слухом, що стосуються пацієнтів із COVID-19, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

У ході дослідження група проаналізувала 3103 пацієнта з COVID-19 із шумом у вухах.  

Аналіз показав, що у 40% учасників погіршився шум у вухах на тлі хвороби.

Запаморочення голови

Ще однією класичною ознакою Long Covid, яка, схоже, підкрадається до багатьох безсимптомних пацієнтів, є запаморочення.

Відчуття раптової хиткості або нестійкості на ногах може бути ознакою того, що у вас є вірус, або ви перехворіли.

Нагадаємо, у ВООЗ вважають, що другий рік пандемії може виявитися важчим.


Читайте також:

Україна думає, чи впроваджувати свідоцтва про проведення вакцинації проти COVID-19 — Ляшко

Як розслідуватимуть смерті медпрацівників від COVID-19 - пояснює МОЗ

Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Інкубаційний період коронавірусу скоротився – Степанов

Блаженніший Святослав: «Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію»


16.01.2021 6198
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742