Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Білборд попереджає пасажирів про новий штам Covid-19 на вокзалі в Уолтемстоу, Лондон, 5 січня.

Ряд європейських країн розпочали 2021 рік уже звичним способом, заблокувавши мешканців і намагаючись приборкати Covid-19.

Посилені карантинні обмеження введені у зв'язку з тим, що новий варіант вірусу викликає тривогу серед урядів континенту. В понеділок прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про суворий новий національний локдаун в Англії.

Обмеження триватимуть щонайменше шість тижнів.

"Зрозуміло, що нам потрібно діяти усім разом, щоб взяти під контроль цей новий штам вірусу, поки вакцини будуть вводити", - сказав Джонсон у зверненні до нації у понеділок увечері.

"Тому в Англії ми мусимо піти на національний локдаун, який досить жорсткий. Це означає, що уряд знову вказує вам залишатися вдома", - додав він.

Джонсон відновив заходи, які були під час першого локдауну минулої весни. Починаючи з півночі за місцевим часом у вівторок, жителям Англії дозволяється залишати свої будинки лише з обмежених причин, таких як покупка речей першої необхідності, фізичних вправ та за медичною допомогою.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен також заявила в понеділок, що більша частина континентальної частини Шотландії буде закрита, починаючи з опівночі. Уельс та Північна Ірландія - інші дві країни Великобританії - вже були на локдауні.

В інших країнах Європи, наприклад, в Італії у вівторок уряд оголосив, що більшість обмежень щодо коронавірусу, введені в країні під час різдвяних канікул, будуть продовжені до 15 січня.

Людям в Італії дозволяється відвідувати друзів лише один раз на день. І згідно з новим урядовим розпорядженням, поїздки між регіонами будуть заборонені, крім роботи або за станом здоров'я.

Також введені обмеження щодо туристичної індустрії, оскільки барам та ресторанам дозволено працювати лише на винос.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.

31 грудня 2020 року військова техніка патру

лює на площі Пьяцца дель Пополо в центральній частині Риму.


У Німеччині канцлер Ангела Меркель зустрінеться у вівторок з 16 прем'єр-міністрами федеральних земель, щоб обговорити можливість продовження поточного локдауна. Карантинні обмеження повинні були закінчитися 9 січня.

Один з обговорюваних варіантів міг би продовжити її до кінця місяця. У понеділок прессекретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що ситуація в лікарнях Німеччини була "надзвичайно складною" через зростання кількості інфекцій. А в Греції уряд ввів суворий, але короткочасний локдаун, з 3 січня до 6 ранку 11 січня.

"Випадки захворювання на Covid-19 все ще високі, і тиск на національну систему охорони здоров'я продовжується", - заявив прессекретар грецького уряду Стеліос Пецас на брифінгу 2 січня. "Ми залишаємось удома протягом цих кількох днів, і 11 січня ми повертаємося до звичного життя з відкритими школами".


Школи зачиняють свої двері 

В основі багатьох європейських карантинних обмежень лежить закриття шкіл.
Спочатку уряд Великобританії не хотів закривати школи, викликаючи жорстку критику з боку профспілок вчителів, коли наполягав на тому, що вони знову відкриються, як було заплановано цього тижня, після різдвяних свят.
Але у понеділок увечері прем'єр-міністр оголосив, що всі початкові та середні школи закриються, а учні перейдуть на дистанційне навчання.
Джонсон також сказав, що GCSE та A-Levels - ключові стандартизовані тести для 16 - та 18-річних - не зможуть застосовувати, як було заплановано наприкінці навчального року.
Італія застосовує інший підхід. Її середні школи знову відкриються 11 січня, причому 50% учнів навчатимуться в класі, а 50% - дистанційно.
Дитячі садки та початкові школи в Італії мають повернутися до роботи, як і запланували, 7 січня.
"Даремно знову відкривати школи, щоб просто закрити їх через кілька днів", - заявила у вівторок в інтерв'ю радіо Сандра Зампа, заступник міністра охорони здоров'я Італії.
У Німеччині школи перейшли на дистанційне навчання в середині грудня; рішення про те, чи продовжувати їх роботу, мають приймати у вівторок.
В Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають владу також відкласти повернення до школи.
У Європі закриття шкіл розглядається як крайній засіб, і натиск на їх закриття підкреслює масштаби виклику, з яким стикається континент.  
за матеріалами CNN


06.01.2021 1025
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

105
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

745
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2174
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

769
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

971
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1803

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

711

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1239 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1480

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1630
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

79
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

343
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

682
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

135
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

338
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

543
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1021
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

271
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

90
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

270
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

662
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

620