Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Білборд попереджає пасажирів про новий штам Covid-19 на вокзалі в Уолтемстоу, Лондон, 5 січня.

Ряд європейських країн розпочали 2021 рік уже звичним способом, заблокувавши мешканців і намагаючись приборкати Covid-19.

Посилені карантинні обмеження введені у зв'язку з тим, що новий варіант вірусу викликає тривогу серед урядів континенту. В понеділок прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про суворий новий національний локдаун в Англії.

Обмеження триватимуть щонайменше шість тижнів.

"Зрозуміло, що нам потрібно діяти усім разом, щоб взяти під контроль цей новий штам вірусу, поки вакцини будуть вводити", - сказав Джонсон у зверненні до нації у понеділок увечері.

"Тому в Англії ми мусимо піти на національний локдаун, який досить жорсткий. Це означає, що уряд знову вказує вам залишатися вдома", - додав він.

Джонсон відновив заходи, які були під час першого локдауну минулої весни. Починаючи з півночі за місцевим часом у вівторок, жителям Англії дозволяється залишати свої будинки лише з обмежених причин, таких як покупка речей першої необхідності, фізичних вправ та за медичною допомогою.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен також заявила в понеділок, що більша частина континентальної частини Шотландії буде закрита, починаючи з опівночі. Уельс та Північна Ірландія - інші дві країни Великобританії - вже були на локдауні.

В інших країнах Європи, наприклад, в Італії у вівторок уряд оголосив, що більшість обмежень щодо коронавірусу, введені в країні під час різдвяних канікул, будуть продовжені до 15 січня.

Людям в Італії дозволяється відвідувати друзів лише один раз на день. І згідно з новим урядовим розпорядженням, поїздки між регіонами будуть заборонені, крім роботи або за станом здоров'я.

Також введені обмеження щодо туристичної індустрії, оскільки барам та ресторанам дозволено працювати лише на винос.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.

31 грудня 2020 року військова техніка патру

лює на площі Пьяцца дель Пополо в центральній частині Риму.


У Німеччині канцлер Ангела Меркель зустрінеться у вівторок з 16 прем'єр-міністрами федеральних земель, щоб обговорити можливість продовження поточного локдауна. Карантинні обмеження повинні були закінчитися 9 січня.

Один з обговорюваних варіантів міг би продовжити її до кінця місяця. У понеділок прессекретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що ситуація в лікарнях Німеччини була "надзвичайно складною" через зростання кількості інфекцій. А в Греції уряд ввів суворий, але короткочасний локдаун, з 3 січня до 6 ранку 11 січня.

"Випадки захворювання на Covid-19 все ще високі, і тиск на національну систему охорони здоров'я продовжується", - заявив прессекретар грецького уряду Стеліос Пецас на брифінгу 2 січня. "Ми залишаємось удома протягом цих кількох днів, і 11 січня ми повертаємося до звичного життя з відкритими школами".


Школи зачиняють свої двері 

В основі багатьох європейських карантинних обмежень лежить закриття шкіл.
Спочатку уряд Великобританії не хотів закривати школи, викликаючи жорстку критику з боку профспілок вчителів, коли наполягав на тому, що вони знову відкриються, як було заплановано цього тижня, після різдвяних свят.
Але у понеділок увечері прем'єр-міністр оголосив, що всі початкові та середні школи закриються, а учні перейдуть на дистанційне навчання.
Джонсон також сказав, що GCSE та A-Levels - ключові стандартизовані тести для 16 - та 18-річних - не зможуть застосовувати, як було заплановано наприкінці навчального року.
Італія застосовує інший підхід. Її середні школи знову відкриються 11 січня, причому 50% учнів навчатимуться в класі, а 50% - дистанційно.
Дитячі садки та початкові школи в Італії мають повернутися до роботи, як і запланували, 7 січня.
"Даремно знову відкривати школи, щоб просто закрити їх через кілька днів", - заявила у вівторок в інтерв'ю радіо Сандра Зампа, заступник міністра охорони здоров'я Італії.
У Німеччині школи перейшли на дистанційне навчання в середині грудня; рішення про те, чи продовжувати їх роботу, мають приймати у вівторок.
В Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають владу також відкласти повернення до школи.
У Європі закриття шкіл розглядається як крайній засіб, і натиск на їх закриття підкреслює масштаби виклику, з яким стикається континент.  
за матеріалами CNN


06.01.2021 1242
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

93
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

775
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3452 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3844
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4216
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5362

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

93

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

574

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1132

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1627
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

210
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56548
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

518
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10319
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

771
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

739
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5361
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13242
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

337
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

352
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1183