Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Білборд попереджає пасажирів про новий штам Covid-19 на вокзалі в Уолтемстоу, Лондон, 5 січня.

Ряд європейських країн розпочали 2021 рік уже звичним способом, заблокувавши мешканців і намагаючись приборкати Covid-19.

Посилені карантинні обмеження введені у зв'язку з тим, що новий варіант вірусу викликає тривогу серед урядів континенту. В понеділок прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про суворий новий національний локдаун в Англії.

Обмеження триватимуть щонайменше шість тижнів.

"Зрозуміло, що нам потрібно діяти усім разом, щоб взяти під контроль цей новий штам вірусу, поки вакцини будуть вводити", - сказав Джонсон у зверненні до нації у понеділок увечері.

"Тому в Англії ми мусимо піти на національний локдаун, який досить жорсткий. Це означає, що уряд знову вказує вам залишатися вдома", - додав він.

Джонсон відновив заходи, які були під час першого локдауну минулої весни. Починаючи з півночі за місцевим часом у вівторок, жителям Англії дозволяється залишати свої будинки лише з обмежених причин, таких як покупка речей першої необхідності, фізичних вправ та за медичною допомогою.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен також заявила в понеділок, що більша частина континентальної частини Шотландії буде закрита, починаючи з опівночі. Уельс та Північна Ірландія - інші дві країни Великобританії - вже були на локдауні.

В інших країнах Європи, наприклад, в Італії у вівторок уряд оголосив, що більшість обмежень щодо коронавірусу, введені в країні під час різдвяних канікул, будуть продовжені до 15 січня.

Людям в Італії дозволяється відвідувати друзів лише один раз на день. І згідно з новим урядовим розпорядженням, поїздки між регіонами будуть заборонені, крім роботи або за станом здоров'я.

Також введені обмеження щодо туристичної індустрії, оскільки барам та ресторанам дозволено працювати лише на винос.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.

31 грудня 2020 року військова техніка патру

лює на площі Пьяцца дель Пополо в центральній частині Риму.


У Німеччині канцлер Ангела Меркель зустрінеться у вівторок з 16 прем'єр-міністрами федеральних земель, щоб обговорити можливість продовження поточного локдауна. Карантинні обмеження повинні були закінчитися 9 січня.

Один з обговорюваних варіантів міг би продовжити її до кінця місяця. У понеділок прессекретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що ситуація в лікарнях Німеччини була "надзвичайно складною" через зростання кількості інфекцій. А в Греції уряд ввів суворий, але короткочасний локдаун, з 3 січня до 6 ранку 11 січня.

"Випадки захворювання на Covid-19 все ще високі, і тиск на національну систему охорони здоров'я продовжується", - заявив прессекретар грецького уряду Стеліос Пецас на брифінгу 2 січня. "Ми залишаємось удома протягом цих кількох днів, і 11 січня ми повертаємося до звичного життя з відкритими школами".


Школи зачиняють свої двері 

В основі багатьох європейських карантинних обмежень лежить закриття шкіл.
Спочатку уряд Великобританії не хотів закривати школи, викликаючи жорстку критику з боку профспілок вчителів, коли наполягав на тому, що вони знову відкриються, як було заплановано цього тижня, після різдвяних свят.
Але у понеділок увечері прем'єр-міністр оголосив, що всі початкові та середні школи закриються, а учні перейдуть на дистанційне навчання.
Джонсон також сказав, що GCSE та A-Levels - ключові стандартизовані тести для 16 - та 18-річних - не зможуть застосовувати, як було заплановано наприкінці навчального року.
Італія застосовує інший підхід. Її середні школи знову відкриються 11 січня, причому 50% учнів навчатимуться в класі, а 50% - дистанційно.
Дитячі садки та початкові школи в Італії мають повернутися до роботи, як і запланували, 7 січня.
"Даремно знову відкривати школи, щоб просто закрити їх через кілька днів", - заявила у вівторок в інтерв'ю радіо Сандра Зампа, заступник міністра охорони здоров'я Італії.
У Німеччині школи перейшли на дистанційне навчання в середині грудня; рішення про те, чи продовжувати їх роботу, мають приймати у вівторок.
В Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають владу також відкласти повернення до школи.
У Європі закриття шкіл розглядається як крайній засіб, і натиск на їх закриття підкреслює масштаби виклику, з яким стикається континент.  
за матеріалами CNN


06.01.2021 1598
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

528
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

636
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1353
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2308 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1154
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3085

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

908

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1056

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1482

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2083
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26395 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

774
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

977
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3032
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1276
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

956
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1214
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1224
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

437
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4305
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1089
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1650