Україна розглядає можливість впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації проти коронавірусу. Однак, питання залишається на стадії обговорення, оскільки невідомо, чи унеможливлює поширення коронавірусу вакцинована людина.
Про це під час брифінгу заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
"Після появи вакцини деякі країни замінюють поліси страхування, тести ПЦР саме на міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації проти коронавірусу. Україна також розглядає це питання, але поки що не впроваджує, оскільки сьогодні це питання поки що обговорюється. Це питання буде розглядатися після того, як ми чітко отримаємо інформацію чи унеможливлює поширення коронавірусу вакцинована людина", - розповів він.
Ляшко відзначив, що наразі дослідження препаратів проти коронавірусу було зосереджено на зменшенні летальності та полегшенні перебігу захворювання.
Що таке міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації
Як зазначив головний санлікар, свідоцтво використовується винятково при перетині кордону про наявність щеплення від конкретної хвороби.
"До пандемії коронавірусу найчастіше таке свідоцтво видавалося після проведення вакцинації саме проти жовтої лихоманки й воно вимагалося при перетині державного кордону в країні, в яких є ймовірність інфікування жовтою лихоманкою, щоб зупинити міжнародне поширення цієї хвороби. Також деякі країни, які є вільними від поліомієліту, вимагають міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації саме від поліомієліту при наданні візи або при перетині держкордону", - пояснив Ляшко.
У часи пандемії багато країн встановили додаткові вимоги при перетині держкордону іноземцями, які спрямовані на зупинення поширення коронавірусу.
Водночас, він наголосив, що свідоцтво треба відрізняти від імунного паспорта про проведення вакцинації, який засвідчує наявність імунітету до коронавірусу і дає привілеї людям, які його мають. Санлікар відзначив, що раніше Всесвітня організація охорони здоров'я застерігала країни світу від впровадження імунних паспортів і в Україні це питання наразі не стоїть.
Читайте також:
Обов'язковий документ 2021 року: Угорщина хоче першою в світі ввести Covid-паспорт
У Франції відкидають ідею про "паспорт вакцинації" для допуску на рейси