Обов'язковий документ 2021 року: Угорщина хоче першою в світі ввести Covid-паспорт

Без спецдокумента не можна буде відвідувати будь-які заходи та пересуватися літаком чи іншим транспортом.

В Угорщині вже розроблена система спеціальних електронних мобільних додатків, за допомогою яких громадяни зможуть довести, що вони є захищеними від інфікування Covid-19. Вся інформація про стан здоров'я громадян буде знаходитися у Електронній базі охорони здоров’я (EESZT), інформує Фіртка з посиланням на mukachevo.net.

"Ми відчуваємо, що у світі зростає потреба в тому, щоб громадяни могли довести свою захищеність від коронавірусу, щоб мати можливість вільно пересуватися та користуватися послугами в середовищі, де перебуває багато людей і де існує підвищений ризик можливого інфікування", - повідомив Балінт Сабо, заступник гендиректора Генеральної дирекції Національної лікарні.

Зокрема йдеться про так званий Covid-паспорт. Без нього практично неможливо буде здійснити похід до театру, перукарні, відвідати будь-який захід або навіть потрапити на авіарейс.

Як пояснив Балінт Сабо мобільний додаток складається з двох частин. Один - це сам паспорт Covid-19, а інший - контрольний додаток, який підтверджує захист від Covid даного громадянина на основі результатів тестів на коронавірус, проведених за останні 14 днів, та отриманих щеплень.

Covid-паспорт буде містити дані, які вже є в системі EESZT.

Як стало відомо, Угорщина випереджає інші країни за рівнем застосування таких документів. Як тільки буде завершене тестування системи вона стане доступною для всіх громадян Угорщини.

Як працює додаток?

Додаток ідентифікує громадянина за допомогою номера його соціального страхування. Він надає необхідний сертифікат захисту від COVID-19, перевіряючи результати проведених тестів на коронавірус та історію отриманих щеплень, інші відповідні медичні записи.

Результати відображатимуться у вигляді QR-коду, що містить часовий код та електронний підпис. Люди зможуть користуватися цим так званим Covid-паспортом не лише в Угорщині, а й за кордоном.

В Росії теж розглядають ідею введення таких паспортів, щоб у кожного хто отримав щеплення був відповідний документ. Російський міністр охорони здоров'я Михайло Мурашко заявив, що з технічної точки зору ввести подібні паспорта буде нескладно, тому що інформація про всіх заражених надходить в спеціальну базу.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) ще у квітні застерігала уряди від видачі так званих паспортів імунітету від Covid-19 для тих, хто вже перехворів. Адже неможливо було гарантувати точність результатів та відсутність ризику для власників цих паспортів.

За інформацією ВООЗ видача таких документів може створити у їхніх власників ілюзію, ніби вони повністю захищені від ризику повторного зараження на найближчі місяці, роки або навіть ніколи. Насправді це не виявилось зовсім не так.


Читайте також:

Журнал Science назвав COVID-вакцини науковим проривом року


28.12.2020 6605
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

346
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

311
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6129 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2384 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1785
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2265

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

384

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

411

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

480

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

871
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

222
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

368
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

521
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

264
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

391 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

692
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

975
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5528
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

259
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

280
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

386
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

573