Черговий заколот Дональда Трампа

Ще не закінчився розгляд кримінальних справ Трампа стосовно заколоту в січні 2021 року, як Трамп, який вже двічі проходив процедуру імпічменту, зараз готує новий заколот.

Передісторія

За повідомленням CNN, влада Техасу заборонила доступ прикордонного патруля до ділянки довжиною 2,5 милі вздовж кордону США і Мексики, яка включає Ігл-Пасс, після чого жінка та двоє дітей потонули після того, як чиновники штату заборонили агентам доступ до цього району, повідомляє Департамент внутрішньої безпеки.  

На адресу генерального прокурора Техасу Кена Пакстона направили лист, у якому зазначалось, що дії Техасу «перешкоджали проведенню операцій» і є неконституційними, оскільки Федеральний уряд має виключні повноваження забезпечувати виконання імміграційного законодавства.

Згідно з листом, фізичні бар'єри обмежили прикордонний патруль на відстані приблизно 2,5 милі від кордону США та Мексики.

У листі головного юрисконсульта DHS Джонатана Мейєра було сказано:

«Нездатність Техасу забезпечити доступ до кордону продовжується навіть у випадках безпосередньої загрози життю та безпеці.

Техас продемонстрував, що навіть у найневідкладніших обставинах він не дозволить прикордонним патрулям отримати доступ до кордону для проведення правоохоронних заходів і реагування на надзвичайні ситуації».

Адміністрація Байдена звернулася до Верховного суду з заявою, що Техас блокує агентам доступ до частини  американо-мексиканського кордону, підкресливши, що зведені нові бар'єри викликають потребу звертання до високого суду.

Влада Техасу відповіла, що штат «оперативно працює» над тим, аби забезпечити доступ агентів прикордонної служби США до рампи, яка використовується для спуску патрульних катерів у Ріо-Гранде, але на ділі цього не відбулося. Тому було попередження:

«Якщо ви не підтвердите до кінця дня 17 січня 2024 року, що Техас припинить свої зусилля щодо блокування доступу прикордонного патруля в район Шелбі-парку та навколо нього та усуне всі бар'єри для доступу до кордону США та Мексики, ми передамо це питання у Міністерство юстиції для вжиття відповідних заходів і розглянемо всі інші доступні варіанти для відновлення доступу прикордонної служби до кордону».

Була підозра, що ескалація цього питання відбулася з подачі Дональда Трампа, хоча доказів цього на той час ще не було.

В результаті Верховний суд США визнав незаконним встановлення колючого дроту з Мексикою, який блокував доступ Прикордонного патруля та надав повноваження Прикордонному патрулю США на її демонтаж.

Губернатор штату Техасу республіканець Грег Ебботт відмовився виконувати рішення Верховного суду і дав наказ Національній гвардії штату не допускати до кордону співробітників прикордонного контролю.

Еббот назвав імміграцію «вторгненням», при цьому вдавшись до маніпуляцій, бо прописану в законі збройну агресію іншої держави він підмінив на проникнення цивільних біженців, самочинно проінтерпретувавши Конституцію США.

Свої дії республіканець-порушник назвав «конституційним правом Техасу на самооборону». Юристи назвали його аргумент «нонсенсом».

Трамп у свою чергу звернувся до губернаторів усіх штатів, які очолювали республіканці, з закликом підтримати Грега Еббота, ігнорувати рішення Верховного суду США і направити у Техас загони Національної гвардії своїх штатів для протидії прикордонній федеральній службі.

За повідомленням  Newsweek  дії техаського губернатора Ебботта підтримали 25 із 26 губернаторів-республіканців, за винятком Філа Скотта з Вермонта. 

Цей заколот відразу підтримав спікер Палати представників, трампіст Майк Джонсон (якого за інформацією Newsweek спонсорує росія), заявивши, що ні в якому вигляді не прийме угоду між республіканцями та демократами щодо міграційної реформи і що будь-який такий двопартійний проєкт Сенату буде мертвим після надходження у Палату представників і що він буде ініціювати відставку Міністра внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас .  

Таким чином, Джонсон показав своє справжнє обличчя в тому, що його слова і діла кардинально розходяться, і що жодні умови договору з демократами його не цікавили, а були лише прикриттям, у якому заручницею була Україна.

Ще напередодні деякі політичні експерти і американські політики (навіть республіканці) передбачали, що Трамп з Джонсоном спробують не допустити вирішення проблеми кордону Байденом, оскільки Трамп хоче зробити це питання стержнем своєї передвиборчої програми, тому переговори республіканців з демократами стосовно компромісів з боку демократів, як і відведення Україні ролі заручниці цього питання, були лише ширмою передвиборних амбіцій Трампа. 

«Республіканська партія вважає за краще використовувати прикордонну кризу як політичну тему для розмови замість вирішення основної проблеми.»

З цього приводу конгресмен Джеймі Раскін сказав:

«Замість того, щоб добросовісно приєднатися до демократів і Байдена у двопартійних переговорах для досягнення прогресу щодо імміграції, вони виконують накази Дональда Трампа і активно перешкоджають двопартійній угоді про кордон.»

Навіть частина республіканців в Сенаті обурені поведінкою Трампа. Сенатор від Республіканської партії Мітт Ромні з Юти сказав наступне:

«Я думаю, що кордон є дуже важливим питанням для Дональда Трампа. І той факт, що, якщо він повідомить сенаторам-республіканцям і членам Конгресу, що він не хоче, щоб ми вирішували проблему кордону, тому що він хоче звинуватити в цьому Байдена, є … справді жахливим...

Але реальність така, що у нас криза на кордоні, американський народ страждає через те, що відбувається на кордоні. 

І хтось балотується в президенти не для того, щоб спробувати вирішити проблему, а навпаки — щоб сказати: "Гей, заблокуйте цю проблему, не вирішуйте, дозвольте мені взяти на себе заслугу за вирішення цього питання пізніше".

І це при тому, що, як повідомляє CNN, демократи в Сенаті вже узгодили новий Законопроєкт, де враховані ультиматуми республіканців. З цього приводу Байден сказав:

"Те, про що ми домовилися, — якщо воно буде прийнято в закон — стане найсуворішим і найсправедливішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону, які ми коли-небудь проводили в нашій країні.

Це дало б мені, як президенту, нові надзвичайні повноваження закрити кордон, коли він буде перевантажений. І якби мені дали ці повноваження, я б використав їх у день, коли підпишу законопроект" 

Лідери Сенату розраховують, що угода по кордону зможе розблокувати допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню. 

Очікується, що  ця угода Сенату буде оприлюднена вже наступного тижня і розблокує переговорний процес. Республіканцям — трампістам знову буде наданий шанс показати своє справжнє обличчя. Заодно і реакція Трампа покаже — що йому важливіше: народ і безпека кордонів країни, чи особисті амбіції.  

Тим часом Трамп і частина його однопартійців під час бойкоту рішень Верховного суду США в черговий раз продемонстрували своє нехтування законами держави і вищими судовими інстанціями. Як може бути президентом людина, яка плює на Конституцію держави, на Верховний суд і при цьому закликає громадян до заколоту?

Адміністрація Байдена дала Техасу час "порозумнішати" і визнати рішення Верховного суду, інакше "нічого хорошого з їхньої авантюри не вийде".

.


24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1209 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9759 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10768 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4865
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2641
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2144

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

62

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

171

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

551

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

947
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

146
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1147
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

643
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2313
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1628
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

605
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1029
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

261
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

260
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

707 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1340 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

925 1