"Чекати, що все пройде повз, неправильно": історія військовослужбовця, який після поранення служить у ТЦК на Прикарпатті (ВІДЕО)

Володимир Кріслатий жив і працював у Фінляндії, а коли дізнався про повномасштабну війну, повернувся додому. Чоловік одразу відправився до ТЦК, і за кілька днів приєднався до лав 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Отримав позивний «Фін».
Історією військовослужбовця поділилися на сторінці Івано-Франківського ТЦК та СП, пише Фіртка.
На початку 2023 року Володимир «Фін» отримав поранення, а далі – лікування і статус “обмежено придатний”. Це не завадило йому записатися до зенітно-кулеметного батальйону, після якого перевівся до одного з ТЦК та СП області. «Фін» впевнений, що мобілізація зараз необхідна, адже війна триває, і ми не можемо здатися. 
"Служба розпочалась у квітні 2022 року. До того, як розпочалось повномасштабне вторгнення, я був на постійному місці проживання у Фінляндії. Там жив, працював, а коли почалась війна, я там не зміг перебувати. Щось всередині мене дуже сильно мордувало. І я вирішив, що моє місце тут.
У нас досить багато, понад 20 людей, відгукнулися добровільно на те, щоб потрапити в "десятку". І в першому стрілецькому ми тоді й опинилися.
Після місяця навчань ми потрапили в зону бойових дій, але це ще було дуже далеко від лінії зіткнення. Хтось з нас мав досвід, дехто взагалі в армії не був. І там, коли десь на відстані 30-40 кілометрів, були спалахи, чутно гуркіт, то дехто казав "О, ми вже на війні!". Та насправді до війни ще було, як виявилося, дуже-дуже далеко", — говорить "Фін".
За словами військовослужбовця, дуже важливо, коли людина, потрапляючи на "нуль", встигла адаптуватися до того, що відбувається.
"Як показала практика, на війні у піхотинця, того, хто в окопі, автомат і лопата важливі 50 на 50. Тобто те, чим ти даєш собі раду, чим ти себе захищаєш, і чим ти знищуєш противника. Дуже важливо закопуватись і знати, як це робити.
Я спочатку був звичайним стрільцем, солдатом. Потім якось так сталося, що, як у війську буває, чомусь завжди бракує кадрів. Треба було виходити на позицію, а мене призначили старшим на позиції вже на другому виході.
Старший позицією – це, по-перше, згруповування хлопців, визначення секторів стрільби, ведення вогню, очікування противника, звідки може прилетіти, як себе вести, організація пунктів спостереження, розподілення, розташування боєприпасів, харчів, додаткового обладнання.
Служба моя виявилася не надто довгою, тому що на початку 2023 року вчергове добряче прилетіло. Мене евакуювали на лікування, після чого ВЛК визнала мене обмежено придатним.
Повернувся в Галицьку роту охорони в РТЦК, і там перебував певний період. Потім формувався наш місцевий зенітно-кулеметний батальйон і я потрапив туди — так само, добровільно, записався туди. Трохи більше як рік я пробував там. Потім склались такі обставини, що треба було перевестися в РТЦК. І от я тут, теж пов'язаний з ППО", — розповідає чоловік.
Володимир Кріслатий говорить: ховатися і чекати, що війна пройде повз, неправильно.
"Мобілізація зараз від 2022 року відрізняється, навіть важко сказати, на скільки відсотків, але абсолютно по-іншому все відбувається. Тоді я їхав разом з вісьмома хлопцями які розуміли, що звідти назад їх ніхто не випустить. Вони їхали з метою, щоб долучитися до Збройних Сил.
Те, що зараз відбувається, я не можу нічим пояснити. Те, що люди не хочуть, не мають бажання захистити себе, свою родину, знаючи, що відбувається під час окупації, зважаючи на те, що ми тут, на заході Україні, абсолютні вороги для них.
Й чим далі, тим більше вони звіріють. І зараз ховатися, чекати на те, що це пройде якось повз тебе, що "я буду осторонь" — це трохи неправильно", — зазначив військовослужбовець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


18.12.2024 Діана Струк 517
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2