"Чекати, що все пройде повз, неправильно": історія військовослужбовця, який після поранення служить у ТЦК на Прикарпатті (ВІДЕО)

Володимир Кріслатий жив і працював у Фінляндії, а коли дізнався про повномасштабну війну, повернувся додому. Чоловік одразу відправився до ТЦК, і за кілька днів приєднався до лав 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Отримав позивний «Фін».
Історією військовослужбовця поділилися на сторінці Івано-Франківського ТЦК та СП, пише Фіртка.
На початку 2023 року Володимир «Фін» отримав поранення, а далі – лікування і статус “обмежено придатний”. Це не завадило йому записатися до зенітно-кулеметного батальйону, після якого перевівся до одного з ТЦК та СП області. «Фін» впевнений, що мобілізація зараз необхідна, адже війна триває, і ми не можемо здатися. 
"Служба розпочалась у квітні 2022 року. До того, як розпочалось повномасштабне вторгнення, я був на постійному місці проживання у Фінляндії. Там жив, працював, а коли почалась війна, я там не зміг перебувати. Щось всередині мене дуже сильно мордувало. І я вирішив, що моє місце тут.
У нас досить багато, понад 20 людей, відгукнулися добровільно на те, щоб потрапити в "десятку". І в першому стрілецькому ми тоді й опинилися.
Після місяця навчань ми потрапили в зону бойових дій, але це ще було дуже далеко від лінії зіткнення. Хтось з нас мав досвід, дехто взагалі в армії не був. І там, коли десь на відстані 30-40 кілометрів, були спалахи, чутно гуркіт, то дехто казав "О, ми вже на війні!". Та насправді до війни ще було, як виявилося, дуже-дуже далеко", — говорить "Фін".
За словами військовослужбовця, дуже важливо, коли людина, потрапляючи на "нуль", встигла адаптуватися до того, що відбувається.
"Як показала практика, на війні у піхотинця, того, хто в окопі, автомат і лопата важливі 50 на 50. Тобто те, чим ти даєш собі раду, чим ти себе захищаєш, і чим ти знищуєш противника. Дуже важливо закопуватись і знати, як це робити.
Я спочатку був звичайним стрільцем, солдатом. Потім якось так сталося, що, як у війську буває, чомусь завжди бракує кадрів. Треба було виходити на позицію, а мене призначили старшим на позиції вже на другому виході.
Старший позицією – це, по-перше, згруповування хлопців, визначення секторів стрільби, ведення вогню, очікування противника, звідки може прилетіти, як себе вести, організація пунктів спостереження, розподілення, розташування боєприпасів, харчів, додаткового обладнання.
Служба моя виявилася не надто довгою, тому що на початку 2023 року вчергове добряче прилетіло. Мене евакуювали на лікування, після чого ВЛК визнала мене обмежено придатним.
Повернувся в Галицьку роту охорони в РТЦК, і там перебував певний період. Потім формувався наш місцевий зенітно-кулеметний батальйон і я потрапив туди — так само, добровільно, записався туди. Трохи більше як рік я пробував там. Потім склались такі обставини, що треба було перевестися в РТЦК. І от я тут, теж пов'язаний з ППО", — розповідає чоловік.
Володимир Кріслатий говорить: ховатися і чекати, що війна пройде повз, неправильно.
"Мобілізація зараз від 2022 року відрізняється, навіть важко сказати, на скільки відсотків, але абсолютно по-іншому все відбувається. Тоді я їхав разом з вісьмома хлопцями які розуміли, що звідти назад їх ніхто не випустить. Вони їхали з метою, щоб долучитися до Збройних Сил.
Те, що зараз відбувається, я не можу нічим пояснити. Те, що люди не хочуть, не мають бажання захистити себе, свою родину, знаючи, що відбувається під час окупації, зважаючи на те, що ми тут, на заході Україні, абсолютні вороги для них.
Й чим далі, тим більше вони звіріють. І зараз ховатися, чекати на те, що це пройде якось повз тебе, що "я буду осторонь" — це трохи неправильно", — зазначив військовослужбовець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


18.12.2024 Діана Струк 392
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1390
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2524 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2963
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

610

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716