"Чекати, що все пройде повз, неправильно": історія військовослужбовця, який після поранення служить у ТЦК на Прикарпатті (ВІДЕО)

Володимир Кріслатий жив і працював у Фінляндії, а коли дізнався про повномасштабну війну, повернувся додому. Чоловік одразу відправився до ТЦК, і за кілька днів приєднався до лав 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Отримав позивний «Фін».
Історією військовослужбовця поділилися на сторінці Івано-Франківського ТЦК та СП, пише Фіртка.
На початку 2023 року Володимир «Фін» отримав поранення, а далі – лікування і статус “обмежено придатний”. Це не завадило йому записатися до зенітно-кулеметного батальйону, після якого перевівся до одного з ТЦК та СП області. «Фін» впевнений, що мобілізація зараз необхідна, адже війна триває, і ми не можемо здатися. 
"Служба розпочалась у квітні 2022 року. До того, як розпочалось повномасштабне вторгнення, я був на постійному місці проживання у Фінляндії. Там жив, працював, а коли почалась війна, я там не зміг перебувати. Щось всередині мене дуже сильно мордувало. І я вирішив, що моє місце тут.
У нас досить багато, понад 20 людей, відгукнулися добровільно на те, щоб потрапити в "десятку". І в першому стрілецькому ми тоді й опинилися.
Після місяця навчань ми потрапили в зону бойових дій, але це ще було дуже далеко від лінії зіткнення. Хтось з нас мав досвід, дехто взагалі в армії не був. І там, коли десь на відстані 30-40 кілометрів, були спалахи, чутно гуркіт, то дехто казав "О, ми вже на війні!". Та насправді до війни ще було, як виявилося, дуже-дуже далеко", — говорить "Фін".
За словами військовослужбовця, дуже важливо, коли людина, потрапляючи на "нуль", встигла адаптуватися до того, що відбувається.
"Як показала практика, на війні у піхотинця, того, хто в окопі, автомат і лопата важливі 50 на 50. Тобто те, чим ти даєш собі раду, чим ти себе захищаєш, і чим ти знищуєш противника. Дуже важливо закопуватись і знати, як це робити.
Я спочатку був звичайним стрільцем, солдатом. Потім якось так сталося, що, як у війську буває, чомусь завжди бракує кадрів. Треба було виходити на позицію, а мене призначили старшим на позиції вже на другому виході.
Старший позицією – це, по-перше, згруповування хлопців, визначення секторів стрільби, ведення вогню, очікування противника, звідки може прилетіти, як себе вести, організація пунктів спостереження, розподілення, розташування боєприпасів, харчів, додаткового обладнання.
Служба моя виявилася не надто довгою, тому що на початку 2023 року вчергове добряче прилетіло. Мене евакуювали на лікування, після чого ВЛК визнала мене обмежено придатним.
Повернувся в Галицьку роту охорони в РТЦК, і там перебував певний період. Потім формувався наш місцевий зенітно-кулеметний батальйон і я потрапив туди — так само, добровільно, записався туди. Трохи більше як рік я пробував там. Потім склались такі обставини, що треба було перевестися в РТЦК. І от я тут, теж пов'язаний з ППО", — розповідає чоловік.
Володимир Кріслатий говорить: ховатися і чекати, що війна пройде повз, неправильно.
"Мобілізація зараз від 2022 року відрізняється, навіть важко сказати, на скільки відсотків, але абсолютно по-іншому все відбувається. Тоді я їхав разом з вісьмома хлопцями які розуміли, що звідти назад їх ніхто не випустить. Вони їхали з метою, щоб долучитися до Збройних Сил.
Те, що зараз відбувається, я не можу нічим пояснити. Те, що люди не хочуть, не мають бажання захистити себе, свою родину, знаючи, що відбувається під час окупації, зважаючи на те, що ми тут, на заході Україні, абсолютні вороги для них.
Й чим далі, тим більше вони звіріють. І зараз ховатися, чекати на те, що це пройде якось повз тебе, що "я буду осторонь" — це трохи неправильно", — зазначив військовослужбовець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


18.12.2024 Діана Струк 475
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717