"Чекати, що все пройде повз, неправильно": історія військовослужбовця, який після поранення служить у ТЦК на Прикарпатті (ВІДЕО)

Володимир Кріслатий жив і працював у Фінляндії, а коли дізнався про повномасштабну війну, повернувся додому. Чоловік одразу відправився до ТЦК, і за кілька днів приєднався до лав 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Отримав позивний «Фін».
Історією військовослужбовця поділилися на сторінці Івано-Франківського ТЦК та СП, пише Фіртка.
На початку 2023 року Володимир «Фін» отримав поранення, а далі – лікування і статус “обмежено придатний”. Це не завадило йому записатися до зенітно-кулеметного батальйону, після якого перевівся до одного з ТЦК та СП області. «Фін» впевнений, що мобілізація зараз необхідна, адже війна триває, і ми не можемо здатися. 
"Служба розпочалась у квітні 2022 року. До того, як розпочалось повномасштабне вторгнення, я був на постійному місці проживання у Фінляндії. Там жив, працював, а коли почалась війна, я там не зміг перебувати. Щось всередині мене дуже сильно мордувало. І я вирішив, що моє місце тут.
У нас досить багато, понад 20 людей, відгукнулися добровільно на те, щоб потрапити в "десятку". І в першому стрілецькому ми тоді й опинилися.
Після місяця навчань ми потрапили в зону бойових дій, але це ще було дуже далеко від лінії зіткнення. Хтось з нас мав досвід, дехто взагалі в армії не був. І там, коли десь на відстані 30-40 кілометрів, були спалахи, чутно гуркіт, то дехто казав "О, ми вже на війні!". Та насправді до війни ще було, як виявилося, дуже-дуже далеко", — говорить "Фін".
За словами військовослужбовця, дуже важливо, коли людина, потрапляючи на "нуль", встигла адаптуватися до того, що відбувається.
"Як показала практика, на війні у піхотинця, того, хто в окопі, автомат і лопата важливі 50 на 50. Тобто те, чим ти даєш собі раду, чим ти себе захищаєш, і чим ти знищуєш противника. Дуже важливо закопуватись і знати, як це робити.
Я спочатку був звичайним стрільцем, солдатом. Потім якось так сталося, що, як у війську буває, чомусь завжди бракує кадрів. Треба було виходити на позицію, а мене призначили старшим на позиції вже на другому виході.
Старший позицією – це, по-перше, згруповування хлопців, визначення секторів стрільби, ведення вогню, очікування противника, звідки може прилетіти, як себе вести, організація пунктів спостереження, розподілення, розташування боєприпасів, харчів, додаткового обладнання.
Служба моя виявилася не надто довгою, тому що на початку 2023 року вчергове добряче прилетіло. Мене евакуювали на лікування, після чого ВЛК визнала мене обмежено придатним.
Повернувся в Галицьку роту охорони в РТЦК, і там перебував певний період. Потім формувався наш місцевий зенітно-кулеметний батальйон і я потрапив туди — так само, добровільно, записався туди. Трохи більше як рік я пробував там. Потім склались такі обставини, що треба було перевестися в РТЦК. І от я тут, теж пов'язаний з ППО", — розповідає чоловік.
Володимир Кріслатий говорить: ховатися і чекати, що війна пройде повз, неправильно.
"Мобілізація зараз від 2022 року відрізняється, навіть важко сказати, на скільки відсотків, але абсолютно по-іншому все відбувається. Тоді я їхав разом з вісьмома хлопцями які розуміли, що звідти назад їх ніхто не випустить. Вони їхали з метою, щоб долучитися до Збройних Сил.
Те, що зараз відбувається, я не можу нічим пояснити. Те, що люди не хочуть, не мають бажання захистити себе, свою родину, знаючи, що відбувається під час окупації, зважаючи на те, що ми тут, на заході Україні, абсолютні вороги для них.
Й чим далі, тим більше вони звіріють. І зараз ховатися, чекати на те, що це пройде якось повз тебе, що "я буду осторонь" — це трохи неправильно", — зазначив військовослужбовець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


18.12.2024 Діана Струк 599
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

349
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21086
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1357 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2371

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

715

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2146

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1415
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

149
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1004
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

152
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

772
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

746
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8221
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

868 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2178 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

828