"Будь-яка пожежа в екосистемі — це пряма провина людей": у чому полягає небезпека спалювання сухої трави

Прикарпатські рятувальники постійно борються з пожежами, спричиненими палінням сухої трави. Адже навіть той факт, що спалювання сухостою у воєнний час прирівнюється до диверсії, не зупиняє паліїв.

Про небезпеку пожеж від паління сухої трави, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

За словами посадовиці, спалювання сухостою переросло в екологічне лихо.

"Ми використовуємо всі методи достукатися до свідомості людей, постійно пояснюємо, що це насправді шкідливо — витрачається значний ресурс рятувальників, щоби ліквідовувати такі пожежі.

Я не можу сказати, що статистика паління трави змінилася — кожного року практично в одному числі й залишається", — каже Христина Перцович.

Так, небезпека пожеж від спалювання трави полягає в тому, що вони переростають в масштабні.

"Щоб ліквідувати пожежі в екосистемах рятувальникам потрібно багато технічного й людського ресурсів. Такі затрати — це час і коли виникає пожежа, де є реальна потреба в рятувальниках, то через перенаправлення підрозділу втрачаємо дорогоцінні хвилини.

Пожежі сухої трави часто перекидаються на ліс чи торфові поля, а їх гасити дуже складно. Торфові поля горять вглиб, вигорають багатьма метрами вниз і можуть утворити провалля, тобто це дуже небезпечно.

Так само пожежа лісу — гасити складно, бо інколи нема під'їзду чи поблизу не знайти вододжерел. Вогонь поширюється дуже швидко й переростає в верхову пожежу", — говорить Христина Перцович.

За словами посадовиці, будь-яка пожежа в екосистемі — це пряма провина людей.

"Громадяни повинні розуміти, що спалювання сухої трави — це погане господарювання — її можна компостувати чи використовувати інші сучасні методи.

Під час спалювання трави разом з нею знищують усе живе довкола: інші рослини і тварин. Окрім цього у процесі горіння в повітря виділяються речовини, які шкодять організму людини. Тому ми завжди закликаємо до усвідомлення цих фактів.

Коли тільки почалася повномасштабна війна, переселенці, які приїхали до нас в область, були шоковані: вони втекли з-під куль і побачили, як люди тут свідомо спалюють свою землю. Вони також не розуміли звідки дим і чи це був результат обстрілу, мовби, “як так?”.

Тому людям, які втекли від війни до нас в область, було психологічно важко від цього", — розповідає речниця ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.


Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ворог завдав ударів по енергетичних об'єктах в Івано-Франківській області: рятувальникам вдалось ліквідувати наслідки (ФОТО)

Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам


Коментарі ()

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

190
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1052
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2124
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1991
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1933
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5945

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1154

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1881

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2642

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2580
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

334
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

777
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

859
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

14906
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2503
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

802
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2744
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26240 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

363
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

810
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

896
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1116