89% опитаних зазначили, що тією чи іншою мірою вивчення математики знадобилось їм після закінчення середньої школи.
Водночас кожен дев'ятий українець (11%) заявляє, що йому математика не ставала їм у пригоді після школи.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
"У світі, де технології та аналітика відіграють все більшу роль, знання математики вважається критично важливим для особистого та професійного успіху.
Але чи це дійсно так, чи знадобилося українцям вивчення математики після закінчення середньої школи?
Результати цього дослідження допомагають зрозуміти взаємозв'язки між освітою та повсякденним життям у сучасному українському суспільстві.
Дослідження також дає певні матеріали для дискусії про ефективність освітньої системи України, про формування освітньої політики та розвитку навчальних програм, зокрема з огляду на потреби сучасного ринку праці.
Опитування також порушує питання про роль математики у розвитку критичного мислення та аналітичних навичок, які є ключовими в багатьох сучасних професіях", — зазначають дослідники.
Так, три головні випадки застосування математики — при взаємодії із банками, отриманні кредиту, сплаті послуг тощо (71%), використання у повсякденному житті (70%) і вплив на мислення (68% респондентів вважають, що математика сприяла розвитку їхнього логічного мислення), різниця між цими трьома пунктами незначуща.
Ще два випадки застосування математики — допомога дітям у навчанні (61%) і для подальшого навчання у ВНЗ (55%). Водночас 48% опитаних безпосередньо використовують математику у своїй роботі.
На запитання, чи варто збільшити, зменшити, чи залишити як зараз кількість годин на вивчення математики в школі, більшість (51%) висловилися за те, щоб залишити все як зараз, а 25% не змогли визначитися з відповіддю.
Ще 19% респондентів вважають, що потрібно збільшувати кількість годин на математику, і лише 6% — що потрібно зменшувати.
Довідково: опитування провели упродовж 29 вересня-9 жовтня 2023 року.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювались владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни