
Підтримка політичних сил, які виступають за євроінтеграцію України, порівняно з жовтнем 2021 роком зросла з 34% до 52%.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, передає Фіртка.
Тим часом підтримка сил, які виступають за відновлення відносин з Росією та інтеграцію України до євразійського простору, знизилася з 12% до 2%, так само як знизилася частка тих, хто відповідає, що для нього ці питання не мають значення при визначенні симпатій до політичних партій (з 15% до 10%).
Майже незмінними залишилося число тих, хто підтримав би політичні сили, які виступають за особливий шлях розвитку України, заснований на її національних особливостях (у 2021 році таких було 31%, у 2022 році — 29%).
Водночас у Західному і Центральному регіонах більшість опитаних (відповідно 61% і 56%), а у Східному регіоні — відносна більшість (45%) підтримують політичні сили, які виступають за євроінтеграцію України.
У Південному регіоні відносна більшість (44%) підтримують політичні сили, які виступають за особливий шлях розвитку України, заснований на її національних особливостях.
У всіх регіонах вкрай низькою є підтримка сил, які виступають за відновлення відносин з Росією та інтеграцію України до євразійського простору (1% у Центральному регіоні, 2% — у Західному, і по 4% у Південному та Східному регіонах).
Підтримка «євроінтеграційних» політичних сил, тим вища, чим молодші респонденти (їх частка зростає з 44% серед тих, кому 60 і більше років, до 65,5% серед молодших 30 років.
Серед респондентів, які вдома спілкуються українською мовою, підтримують політичні сили, які виступають за євроінтеграцію України, 57%; серед тих, хто вдома спілкується російською — 41%, що становить відносну більшість.
Нагадаємо, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
До слова, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування проводили з 22 вересня по 1 жовтня 2022 року методом face-to-face.
Опитали 2 021 респондента, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Статистична похибка не перевищувала 2,3%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!