
90% мешканців західних областей вважають, що через 10 років Україна буде процвітаючою країною у складі ЄС.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Відтак, респондентам, які оптимістично бачать майбутнє України через 10 років, ставилося додаткове запитання, а чи готові вони терпіти матеріальні труднощі протягом трьох-п'ятьох років для досягнення в майбутньому позитивного результату.
Серед таких респондентів-оптимістів із Заходу України 98% готові терпіти матеріальні труднощі три-п'ять років, якщо в результаті Україна стане процвітаючою країною і членом Європейського Союзу.
Ситуація в інших регіонах наступна:
«Ми, соціологи, нерідко зараз чуємо запитання від західних журналістів та експертів, а що ж саме допомагає українцям триматися в умовах нещадного терору росією і не вимагати при цьому від власної влади переговорів з росією для припинення бойових дій.
При цьому часто це дійсно щире здивування західних спостерігачів щодо стійкості українців у продовженні збройного опору.
Результати цього опитування почасти проливають світло на це питання. Так, у українців є сформований позитивний образ майбутнього України.
І що важливо, що ця мрія більшості — успішна Україна у сім’ї європейських народів — вважається цілком досяжною і вартою трагічних «інвестицій» сьогодення.
Сьогоднішня стійкість — на фронті та у цивільному житті — трансформується у винагороду для себе та нащадків у майбутньому.
Це допомагає «тримати стрій» та методично рухатися до реалізації мрії», — зазначає заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Нагадаємо, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
До слова, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування провели упродовж 21-23 жовтня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.